2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018 "America's Athletic Classic", Complete results of the Drake Relays

| 0 Comments

The 2018 Drake Relays had some tremendous performances,with some of the finest weather of the past decade during the Relays. From an American record for the 2 mile, a screaming world leader by Keni Harrison (12.37) for the 100 meter hurdles, the first 100 meters by Andre De Grasse in nearly one year, with Isaiah Young winning the 100 meters (10.02). And then, an amazing shot put, with Ryan Crouser over a jet lagged Tom Walsh.

2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash Univ/Col Heptathlon Finals
 1, Jackson, Rose, Team Nodak, 24.15, w:-0.5. 2, Lorenz, Brooke, Northern Iowa, 
 25.99, w:-0.5. 3, Hufnagel, Allison, Western Michigan, 26.01, w:-0.5. 4, 
 Muhammad, Kyara, Purdue, 26.16, w:3.2. 5, Busch, Michaela, Western Illinois, 
 26.25, w:3.2. 6, Gerberding, Holly, South Dakota, 26.35, w:3.2. 7, Bruggeman, 
 Haley, South Dakota, 26.66, w:-0.5. 8, Rath, Chaley, Northern Iowa, 26.68, 
 w:3.2. 9, Frederick, Lauren, Northern Iowa, 26.70, w:-0.5. 10, Parker, Julia, 
 William Jewell, 27.13, w:3.2. 11, Loussaert, Erica, Northern Iowa, 27.27, 
 w:3.2. 12, Lycan, Clare, Western Michigan, 27.40, w:3.2. 13, Schnoor, Libby, 
 Cornell College, 29.10, w:-0.5. 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Univ/Col Heptathlon
 1, Jackson, Rose, Team Nodak, 14.47, w:1.6. 2, Bruggeman, Haley, South Dakota, 
 14.65, w:0.2. 3, Rath, Chaley, Northern Iowa, 14.68, w:3.3. 4, Loussaert, 
 Erica, Northern Iowa, 14.75, w:3.3. 5, Busch, Michaela, Western Illinois, 
 14.90, w:1.9. 6, Frederick, Lauren, Northern Iowa, 14.91, w:1.6. 7, Muhammad, 
 Kyara, Purdue, 14.95, w:3.3. 8, Lorenz, Brooke, Northern Iowa, 15.14, w:0.2. 
 9, Gerberding, Holly, South Dakota, 15.17, w:3.3. 10, Hufnagel, Allison, 
 Western Michigan, 15.37, w:1.6. 11, Parker, Julia, William Jewell, 15.89, 
 w:1.9. 12, Schnoor, Libby, Cornell College, 17.21, w:1.6. 13, Lycan, Clare, 
 Western Michigan, 18.04, w:1.9. 
Heptathlon: #2 Women High Jump Univ/Col Heptathlon
 1, Rath, Chaley, Northern Iowa, 1.69m, (5-06.50). 2, Lorenz, Brooke, Northern 
 Iowa, 1.66m, (5-05.25). 3, Busch, Michaela, Western Illinois, 1.63m, 
 (5-04.25). 3, Loussaert, Erica, Northern Iowa, 1.63m, (5-04.25). 5, Muhammad, 
 Kyara, Purdue, 1.60m, (5-03). 5, Jackson, Rose, Team Nodak, 1.60m, (5-03). 5, 
 Hufnagel, Allison, Western Michigan, 1.60m, (5-03). 8, Bruggeman, Haley, South 
 Dakota, 1.54m, (5-00.50). 8, Schnoor, Libby, Cornell College, 1.54m, 
 (5-00.50). 8, Frederick, Lauren, Northern Iowa, 1.54m, (5-00.50). 11, Parker, 
 Julia, William Jewell, 1.45m, (4-09). 11, Gerberding, Holly, South Dakota, 
 1.45m, (4-09). 13, Lycan, Clare, Western Michigan, 1.33m, (4-04.25). 
Heptathlon: #3 Women Shot Put Univ/Col Heptathlon
 1, Jackson, Rose, Team Nodak, 12.08m, (39-07.75). 2, Frederick, Lauren, 
 Northern Iowa, 10.88m, (35-08.50). 3, Schnoor, Libby, Cornell College, 10.66m, 
 (34-11.75). 4, Busch, Michaela, Western Illinois, 10.33m, (33-10.75). 5, 
 Lorenz, Brooke, Northern Iowa, 10.27m, (33-08.50). 6, Loussaert, Erica, 
 Northern Iowa, 10.17m, (33-04.50). 7, Parker, Julia, William Jewell, 9.77m, 
 (32-00.75). 8, Bruggeman, Haley, South Dakota, 9.73m, (31-11.25). 9, 
 Gerberding, Holly, South Dakota, 9.70m, (31-10). 10, Hufnagel, Allison, 
 Western Michigan, 8.87m, (29-01.25). 11, Rath, Chaley, Northern Iowa, 8.79m, 
 (28-10.25). 12, Lycan, Clare, Western Michigan, 8.69m, (28-06.25). 13, 
 Muhammad, Kyara, Purdue, 8.53m, (28-00). --, Fender, Taylor, Western Michigan, 
 FOUL. 
Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash Univ/Col Decathlon
 1, Heitland, Austin, Northern Iowa, 10.97, w:1.5. 2, Santi, Michael, Northern 
 Iowa, 11.07, w:1.5. 3, Grob, Tyler, The Other Guys, 11.14, w:1.5. 4, Jacobus, 
 Derek, Unattached, 11.20, w:-1.6. 5, McMahan, Kenneth, South Dakota, 11.35, 
 w:1.5. 6, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 11.36, w:-1.6. 7, 
 Rhoads, Wyatt, Unattached, 11.66, w:-1.6. 8, Khan, Armand, South Dakota, 
 11.68, w:1.5. 9, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 11.70, w:-1.6. 10, Ashley, 
 Hayden, Oklahoma Baptist, 11.94, w:-1.6. 11, Mally, Jacob, Kent State, 12.01, 
 w:-1.6. 12, Cuvelier, Ben, Wartburg, 12.04, w:1.5. 13, Hochstetler, Errol, 
 Unattached, 12.13, w:-1.6. 14, Wagner, Peter, Unattached, 12.19, w:-1.6. 
Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash Univ/Col Decathlon
 1, Heitland, Austin, Northern Iowa, 49.20. 2, Jacobus, Derek, Unattached, 
 49.65. 3, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 50.06. 4, Grob, Tyler, 
 The Other Guys, 50.96. 5, Rhoads, Wyatt, Unattached, 51.13. 6, Wagner, Peter, 
 Unattached, 51.64. 7, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 51.83. 8, McMahan, 
 Kenneth, South Dakota, 51.86. 9, Hochstetler, Errol, Unattached, 52.42. 10, 
 Mally, Jacob, Kent State, 52.52. 11, Ashley, Hayden, Oklahoma Baptist, 52.61. 
 12, Khan, Armand, South Dakota, 53.99. 13, Cuvelier, Ben, Wartburg, 55.82. 
Decathlon: #4 Men High Jump Univ/Col Decathlon
 1, Mally, Jacob, Kent State, 1.99m, (6-06.25). 2, Brondyke, Kurtis, The Other 
 Guys Track Club, 1.93m, (6-04). 2, Jacobus, Derek, Unattached, 1.93m, (6-04). 
 4, Wagner, Peter, Unattached, 1.90m, (6-02.75). 4, McMahan, Kenneth, South 
 Dakota, 1.90m, (6-02.75). 6, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 1.87m, 
 (6-01.50). 6, Heitland, Austin, Northern Iowa, 1.87m, (6-01.50). 6, Ashley, 
 Hayden, Oklahoma Baptist, 1.87m, (6-01.50). 9, Rhoads, Wyatt, Unattached, 
 1.84m, (6-00.50). 10, Hochstetler, Errol, Unattached, 1.78m, (5-10). 10, 
 Santi, Michael, Northern Iowa, 1.78m, (5-10). 12, Cuvelier, Ben, Wartburg, 
 1.69m, (5-06.50). 13, Khan, Armand, South Dakota, 1.60m, (5-03). --, Grob, 
 Tyler, The Other Guys, NH. 
Decathlon: #2 Men Long Jump Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 7.29m, w:2.5 (23-11). 2, 
 Jacobus, Derek, Unattached, 7.26m, w:2.4 (23-10). 3, Ashley, Hayden, Oklahoma 
 Baptist, 6.65m, w:2.6 (21-10). 4, Grob, Tyler, The Other Guys, 6.60m, w:0.7 
 (21-08). 5, Rhoads, Wyatt, Unattached, 6.53m, w:2.5 (21-05.25). 6, Santi, 
 Michael, Northern Iowa, 6.50m, w:1.3 (21-04). 7, Worley, Andrew, Oklahoma 
 Baptist, 6.41m, w:2.2 (21-00.50). 8, Hochstetler, Errol, Unattached, 6.38m, 
 w:2.4 (20-11.25). 8, Heitland, Austin, Northern Iowa, 6.38m, w:2.5 (20-11.25). 
 10, McMahan, Kenneth, South Dakota, 6.29m, w:1.9 (20-07.75). 11, Mally, Jacob, 
 Kent State, 6.25m, w:1.6 (20-06.25). 12, Khan, Armand, South Dakota, 6.24m, 
 w:2.4 (20-05.75). 13, Wagner, Peter, Unattached, 6.22m, w:1.1 (20-05). 14, 
 Cuvelier, Ben, Wartburg, 5.74m, w:1.6 (18-10). 
Decathlon: #3 Men Shot Put Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 14.77m, (48-05.50). 2, 
 Jacobus, Derek, Unattached, 12.96m, (42-06.25). 3, Heitland, Austin, Northern 
 Iowa, 12.50m, (41-00.25). 4, Wagner, Peter, Unattached, 12.15m, (39-10.50). 5, 
 Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 11.92m, (39-01.25). 5, Grob, Tyler, The 
 Other Guys, 11.92m, (39-01.25). 7, Cuvelier, Ben, Wartburg, 11.90m, 
 (39-00.50). 8, Khan, Armand, South Dakota, 11.58m, (38-00). 9, Ashley, Hayden, 
 Oklahoma Baptist, 11.53m, (37-10). 10, Mally, Jacob, Kent State, 11.03m, 
 (36-02.25). 11, Santi, Michael, Northern Iowa, 11.02m, (36-02). 12, McMahan, 
 Kenneth, South Dakota, 10.80m, (35-05.25). 13, Rhoads, Wyatt, Unattached, 
 10.73m, (35-02.50). 14, Hochstetler, Errol, Unattached, 10.19m, (33-05.25). 
2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 3000 Meter Run High School Finals
 1, Friesen, Ellie, Crestwood, 9:50.44. 2, Hostetler, Anna, Mid-Prairie, 
 9:52.49. 3, Hostetler, Marie, Mid-Prairie, 10:14.90. 4, Lucas, Emma, Bedford, 
 10:17.20. 5, Nock, Bailey, Iowa City West, 10:21.87. 6, Ince, Deniz, Iowa City 
 West, 10:24.47. 7, Schraft, Janette, East Mills, 10:24.48. 8, Staal, Emily, 
 Central City, 10:25.36. 9, McKee, Jessica, Johnston, 10:26.85. 10, McKee, 
 Brooklyn, Johnston, 10:29.27. 11, Gould, Helen, Valley- WDM, 10:29.86. 12, 
 Gorman, Reagan, CR Washington, 10:30.24. 13, Gidel, Bryce, Humboldt, 10:35.30. 
 14, Katcher, Adrianna, Center Point-Urbana, 10:41.02. 15, Schaffer, Sydney, 
 Waukee, 10:45.42. 16, Crawford, Kate, Adair/Guthrie Ctr, 10:45.48. 17, 
 Kelderman, Peyton, Waukee, 10:47.49. 18, Mac, Camille, Iowa City-Liberty, 
 10:49.20. 19, Edmondson, Claire, Dubuque Senior, 10:50.87. 20, Robran, Alex, 
 Ankeny, 10:51.78. 21, Borland, Trinity, Bettendorf, 11:00.67. 22, Connell, 
 Kiki, Charles City, 11:09.85. 
Girls High Jump High School
 1, Durbin, Megan, Greene County, 5-07, (1.70m). 2, Fisher, Kiersten, Southeast 
 Valley, 5-06, (1.67m). 3, Presler, Skyler, Linn-Mar, 5-04, (1.62m). 4, Johnk, 
 Morgan, Panorama, J5-04, (1.62m). 4, Atwood, Emma, Central Decatur, J5-04, 
 (1.62m). 4, Durbin, Sydney, OABCIG, J5-04, (1.62m). 7, Harms, Madison, 
 Sergeant Bluff-Luton, J5-04, (1.62m). 8, Isley, Hannah, Albia, 5-02, (1.57m). 
 8, Watson, Piper, Mason City, 5-02, (1.57m). 8, Todd, Rylie, W Burlington ND, 
 5-02, (1.57m). 11, Gorham, Maria, North Polk, J5-02, (1.57m). 11, Ailes, 
 Miracle, Keokuk, J5-02, (1.57m). 11, Nebergall, Olivia, Anamosa, J5-02, 
 (1.57m). 14, Hoskins, Sara, Pleasant Valley, J5-02, (1.57m). 14, Witte, Megan, 
 Lewis Central, J5-02, (1.57m). 16, Dahlquist, Reagan, Waverly-SR, J5-02, 
 (1.57m). 17, Kelderman, Emma, Oskaloosa, J5-02, (1.57m). 17, Slaven, Stacey, 
 South Tama County, J5-02, (1.57m). 19, Hayes, Alexis, North Scott, 5-00, 
 (1.52m). 20, Lucas, Anna, Sergeant Bluff-Luton, J5-00, (1.52m). --, Jones, 
 Malory, Fairfield, NH. --, Wollesen, Bailey, East Sac County, NH. --, Jackson, 
 Jessica, Shenandoah, NH. --, Guest, Anne, Ottumwa, NH. 
Girls Shot Put High School
 1, Kofron, Jamie, Tipton, 45-05.50, (13.85m). 2, Moody, Kat, Waukee, 45-00.75, 
 (13.73m). 3, Zeisneiss, Brylie, South Hardin, 44-10, (13.66m). 4, Haight, 
 Chandler, Iowa City West, 43-10.75, (13.37m). 5, Grady, Lea, Davenport 
 Central, 42-06.75, (12.97m). 6, Ehler, Marin, N Fayette Valley, 42-00.50, 
 (12.81m). 7, Jones, Katy, Lewis Central, 40-06, (12.34m). 8, Hettinga, Meghan, 
 MOC-Floyd Valley, 40-00.25, (12.19m). 9, Starner, Josey, CB T Jefferson, 
 39-00.75, (11.90m). 10, Payne, Lauren, Lewis Central, 38-05.50, (11.72m). 11, 
 Hughes, Logan, Shenandoah, 38-02.25, (11.63m). 12, Schmidt, Shelby, North 
 Scott, 37-10, (11.53m). 13, Troyer, Emily, Solon, 37-07.75, (11.47m). 14, 
 Goeller, Mackenzie, Wapsie Valley, 37-06.75, (11.44m). 15, Nerland, Cassidy, 
 Webster City, 37-05.25, (11.41m). 16, McDermott, Mady, Adair/Guthrie Ctr, 
 37-04.25, (11.38m). 17, Magnani, Lexie, Mount Pleasant, 37-03.75, (11.37m). 
 18, Marr, Abby, Riceville, 36-10.50, (11.23m). 19, Sander, Nicole, North 
 Cedar, 36-10, (11.22m). 20, Hard, Jade, Mt Vernon, 36-02.75, (11.04m). 21, 
 Kruse, Brooke, Carlisle, 35-01, (10.69m). 22, Verzani, Holli, Bishop Heelan, 
 34-09.50, (10.60m). 23, Gabriel-Flores, Cindy, Davenport Central, 34-01, 
 (10.38m). 24, Flanscha, Allison, Cedar Falls, 33-03.75, (10.15m). 
Women 5000 Meter Run Open Univ/Col
 1, Schweizer, Karissa, Missouri, 15:23.21D. 2, Austin, Taylor, Indiana State, 
 16:26.50. 3, Koskei, Winny, Wichita State, 16:30.16. 4, Tutt, Ashley, Northern 
 Illinois, 16:37.24. 5, Allen, Jessica, Missouri State, 16:38.55. 6, Hovind, 
 Sasha, Northern State, 16:39.31. 7, Mettler, Maria, Air Force, 16:41.98. 8, 
 Parker, Jennifer, Marquette, 16:55.17. 9, Kleve, Jordyn, Missouri, 16:58.26. 
 10, Waymire, Madison, Iowa, 17:05.59. 11, Cofer, Bailee, Drake, 17:09.75. 12, 
 Kelly, Mackenzie, Augustana (S.D.), 17:11.96. 13, Hoover, Abby, Oklahoma 
 Baptist, 17:14.85. 14, Halderman, Jenna, Purdue, 17:17.33. 15, Witczak, 
 Hannah, Bradley, 17:19.36. 16, Hibser, Ericka, Northern Illinois, 17:30.54. 
 17, Menghini, Melissa, Missouri, 17:51.35. --, Connor, Anna, Unattached, DNF. 
Women 10000 Meter Run Open Univ/Col
 1, Cunningham, Megan, Missouri, 33:19.25. 2, Bagge, Ashlyn, Wartburg, 
 35:28.82. 3, Billington, Megan, South Dakota, 35:37.84. 4, Nelson, Laura, 
 South Dakota, 35:52.07. 5, Wetzstein, Erin, South Dakota, 36:23.00. 6, Collet, 
 Carina, Wartburg, 36:52.36. 7, Hahn, Nicole, Air Force, 36:55.18. 8, Madden, 
 Colleen, Indiana State, 37:14.48. 9, Hovland, Casey, St. Scholastica, 
 37:16.45. 10, Doty, Megan, Indiana State, 37:27.00. 11, O'Brien, Patty, 
 Minnesota, 37:28.39. 12, Brooks, Audrey, Dordt, 37:31.42. 13, Roberts, Emma, 
 Benedictine (Ill.), 37:56.54. 14, Johnston, Stephanie, Concordia (Mich.), 
 38:04.58. 15, Drake, Victoria, Illinois Wesleyan, 38:06.44. 16, McGauley, 
 Caitlin, Marquette, 38:13.82. 17, Kozak, Bethany, South Dakota, 38:26.78. 18, 
 Berzonsky, Emily, South Dakota St., 38:32.58. 19, Alama, Courtney, Minnesota, 
 38:40.16. 20, Marsh, Melissa, St. Thomas (Minn.), 38:43.57. 21, Beebe, Nicole, 
 Western Illinois, 39:57.88. 22, Coyle, Ellie, South Dakota, 40:05.60. 23, 
 Imperl, Nora, Concordia (Wis.), 41:06.57. --, O'Donnell, Clare, Illinois 
 Wesleyan, DNF. --, Kuik, Marissa, Waldorf, DNF. --, Murphy, MariKate, Cornell 
 College, DNF. 
Women 3000 Meter Steeplechase Univ/Col
 1, Cohen, Adva, Iowa Central CC, 9:52.37D. 2, Topham, Rebekah, Unattached, 
 10:15.75. 3, Doll, Kayla, Kansas State, 10:18.76. 4, Sieracki, Breanna, Team 
 USA MN, 10:27.96. 5, Bart, Jonna, South Dakota, 10:31.97. 6, Breiten, Grace, 
 Missouri State, 10:54.30. 7, Capra, Jordyn, Missouri State, 10:57.80. 8, 
 Borowski, Meaghan, Minnesota-Duluth, 10:57.86. 9, Hansen, Raissa, Winona 
 State, 11:02.89. 10, Caldwell, Abby, Iowa State, 11:03.22. 11, Penticuff, 
 Stephanie, Southwest Baptist, 11:05.32. 12, Prescott, Elyse, Minnesota, 
 11:07.78. 13, Beiermann, Ellie, Nebraska Wesleyan, 11:09.57. 14, Awtry, 
 Hannah, Nebraska Wesleyan, 11:11.14. 15, Farmer, Samantha, Missouri, 11:13.05. 
 16, Ward, Michaela, Indiana State, 11:13.08. 17, Hansen, Allison, 
 Illinois-Chicago, 11:29.04. 
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run Univ/Col Heptathlon
 1, Jackson, Rose, Team Nodak, 2:15.94. 2, Bruggeman, Haley, South Dakota, 
 2:20.23. 3, Hufnagel, Allison, Western Michigan, 2:22.69. 4, Frederick, 
 Lauren, Northern Iowa, 2:23.49. 5, Gerberding, Holly, South Dakota, 2:25.23. 
 6, Busch, Michaela, Western Illinois, 2:26.04. 7, Muhammad, Kyara, Purdue, 
 2:30.64. 8, Lorenz, Brooke, Northern Iowa, 2:33.43. 9, Loussaert, Erica, 
 Northern Iowa, 2:35.83. 10, Rath, Chaley, Northern Iowa, 2:37.13. 11, Lycan, 
 Clare, Western Michigan, 2:38.28. 12, Parker, Julia, William Jewell, 2:48.56. 
Heptathlon: #5 Women Long Jump Univ/Col Heptathlon
 1, Jackson, Rose, Team Nodak, 5.86m, w:6.7 (19-02.75). 2, Lorenz, Brooke, 
 Northern Iowa, 5.44m, w:0.9 (17-10.25). 3, Muhammad, Kyara, Purdue, 5.43m, 
 w:0.2 (17-09.75). 4, Hufnagel, Allison, Western Michigan, 5.21m, w:1.6 
 (17-01.25). 5, Loussaert, Erica, Northern Iowa, 5.18m, w:3.8 (17-00). 6, 
 Busch, Michaela, Western Illinois, 5.16m, w:1.8 (16-11.25). 7, Frederick, 
 Lauren, Northern Iowa, 5.02m, w:2.5 (16-05.75). 8, Rath, Chaley, Northern 
 Iowa, 4.96m, w:2.0 (16-03.25). 9, Bruggeman, Haley, South Dakota, 4.93m, w:1.3 
 (16-02.25). 10, Parker, Julia, William Jewell, 4.82m, w:2.2 (15-09.75). 11, 
 Lycan, Clare, Western Michigan, 4.76m, w:1.1 (15-07.50). 12, Schnoor, Libby, 
 Cornell College, 4.69m, w:0.5 (15-04.75). 13, Gerberding, Holly, South Dakota, 
 4.56m, w:3.2 (14-11.50). 
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Univ/Col Heptathlon
 1, Loussaert, Erica, Northern Iowa, 36.28m, (119-00). 2, Jackson, Rose, Team 
 Nodak, 34.84m, (114-04). 3, Parker, Julia, William Jewell, 33.87m, (111-01). 
 4, Lorenz, Brooke, Northern Iowa, 33.80m, (110-11). 5, Hufnagel, Allison, 
 Western Michigan, 32.02m, (105-01). 6, Busch, Michaela, Western Illinois, 
 31.61m, (103-08). 7, Bruggeman, Haley, South Dakota, 30.84m, (101-02). 8, 
 Frederick, Lauren, Northern Iowa, 29.69m, (97-05). 9, Lycan, Clare, Western 
 Michigan, 29.25m, (95-11). 10, Rath, Chaley, Northern Iowa, 26.82m, (88-00). 
 11, Gerberding, Holly, South Dakota, 22.76m, (74-08). 12, Muhammad, Kyara, 
 Purdue, 22.64m, (74-03). 
Women 800 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, Neeley, Brittany, Indiana State, 2:08.00. 2, Clody, Courtney, Ohio State, 
 2:08.70. 3, Liz, Karina, Missouri, 2:08.77. 4, Miller, Samara, Purdue, 
 2:09.07. 5, Szarzynska, Kinga, Harding, 2:09.84. 6, Peschel, Paige, Minnesota, 
 2:10.16. 7, Davis, Imani, Indiana State, 2:10.29. 8, Carroll, Meghan, 
 Marquette, 2:10.37. 9, Banks, Rachel, Kent State, 2:10.41. 10, Smith, Olivia, 
 Ohio State, 2:10.65. 11, Houston, Lauren, Nebraska-Omaha, 2:11.73. 12, 
 Adelman, Kathryn, Bradley, 2:11.97. 13, Fine, Mallory, South Dakota, 2:12.06. 
 14, Bostrom, Katie, North Dakota State, 2:12.15. 15, Duehr, Betsy, Wartburg, 
 2:12.27. 16, Bosch, Katie, Northwestern (Iowa), 2:12.56. 17, Eades, Erica, 
 North Dakota, 2:12.63. 18, Landhuis, Katie, Northwestern (Iowa), 2:12.76. 19, 
 Potter, Tesa, Oklahoma Baptist, 2:13.04. 20, Burnett, Lauren, Kent State, 
 2:13.17. 21, Makowski, Emma, Bradley, 2:13.40. 22, Finegan, Nora, Northern 
 Illinois, 2:14.18. 23, Kearney, Meghan, Drake, 2:15.26. 24, Moravec, Emma, 
 Marquette, 2:16.28. 25, Weum, Aly, Iowa, 2:17.40. 26, Parker, Alison, 
 Marquette, 2:21.78. 
Women 1500 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, Halamicek, Valeska, Missouri, 4:26.44. 2, Hubbard, Susan, Purdue, 4:28.91. 
 3, Conley, Jessi, Indiana State, 4:33.83. 4, Hacker, Kendall, Purdue, 4:35.49. 
 5, Nusser, Brooke, Bradley, 4:36.58. 6, Huhnerkoch, Kayla, North Dakota State, 
 4:37.07. 7, Mathison, Meg, Carleton, 4:37.45. 8, Ness, Bailey, Minnesota, 
 4:37.97. 9, Wollmering, Erica, Missouri State, 4:38.41. 10, Quiles, Jocelyn, 
 Indiana State, 4:38.60. 11, Kohut-Jackson, Abby, Minnesota, 4:38.96. 12, 
 Glassbrenner, Ali, St. Thomas (Minn.), 4:39.17. 13, Halverson, Annika, Bethel 
 (Minn.), 4:40.20. 14, Overby, Madison, North Dakota, 4:40.84. 15, Howat, 
 Paityn, Missouri State, 4:42.26. 16, Oscarson, Hannah, North Dakota, 4:42.70. 
 17, Grider, Abigail, Indiana State, 4:46.34. 18, Culpepper, Avery, Tulsa, 
 4:46.37. 
Women 5000 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, McDaniel, Maria, Western Michigan, 16:53.64. 2, Eastman, Molly, Minnesota, 
 16:58.10. 3, Juarez, Gabby, Bradley, 17:01.69. 4, Kroll, Sadie, Wis.-La 
 Crosse, 17:04.03. 5, Barnes, Ashley, Tulsa, 17:07.11. 6, Christoffer, Alyssa, 
 Purdue, 17:08.53. 7, Dufner, Jen, North Dakota State, 17:09.49. 8, Kaegi, 
 Emily, Carleton, 17:09.99. 9, Baldwin, Maria, Eastern Illinois, 17:20.10. 10, 
 Overbeck, Vivian, Northern Illinois, 17:20.75. 11, Cole, Mckayla, Northern 
 Iowa, 17:21.24. 12, Griffin, Mackenzie, Bradley, 17:23.57. 13, Racette, 
 Sophia, Missouri, 17:24.95. 14, Jockisch, Abby, Bradley, 17:28.59. 15, Selva, 
 Rachel, Drake, 17:28.93. 16, Luksan, Jennifer, Bradley, 17:31.35. 17, Siltman, 
 Shelby, Eastern Illinois, 17:38.65. 18, Schnacker, Rita, Unattached, 17:38.97. 
 19, Chesang, Winrose, Iowa Central CC, 17:43.29. 20, Norem, Ashley, Northern 
 Iowa, 17:43.46. 21, Workman, Alli, Indiana State, 17:45.89. 22, Lawrence, 
 Sydney, Oklahoma Baptist, 17:52.39. 23, Piller, Sara, Bradley, 17:53.75. 24, 
 Garcia, Morgan, Drake, 17:57.31. 25, Kammerer, Adriana, Iowa State, 18:06.21. 
 --, Thomas, Hannah, Missouri, DNF. 
Boys 3200 Meter Run High School
 1, Sieperda, Gable, Central Lyon, 9:11.17. 2, Cox, Camden, Ankeny Centennial, 
 9:21.77. 3, Carmody, Matthew, Dowling Catholic, 9:24.72. 4, Bach, Myles, 
 Center Point-Urbana, 9:24.91. 5, Sommer, Konnor, Pleasant Valley, 9:27.50. 6, 
 Fopma, Jeremy, Marion, 9:29.46. 7, Altier, Tom, Johnston, 9:30.74. 8, Smith, 
 Reece, GHV, 9:31.31. 9, Hildebrand, Jalen, Dubuque Senior, 9:31.65. 10, 
 Pendergast, Jack, CR Prairie, 9:40.35. 11, Gemeda, Merga, Sioux City North, 
 9:42.29. 12, Schroeder, Cole, Dowling Catholic, 9:47.62. 13, McDermott, Sean, 
 Madrid, 9:47.94. 14, Sindt, Tim, Ankeny, 9:52.72. 15, Tyler, Rees, Gilbert, 
 9:53.68. 16, Holesinger, David, DUB Hempstead, 9:54.17. 17, Evans, Floyd, 
 Mid-Prairie, 9:54.23. 18, Hermiston, Ben, DUB Hempstead, 9:54.29. 19, Hall, 
 Sam, Dowling Catholic, 9:58.83. 20, Green, Jacob, CR Kennedy, 10:03.52. 21, 
 Huhn, Parker, Pleasant Valley, 10:06.47. 22, Greiner, Kolby, Iowa City West, 
 10:08.91. 
Boys Long Jump High School
 1, Brooks, Blair, Marion, 22-08.25, w:NWI (6.91m). 2, West, Austin, Iowa City 
 West, 22-05.50, w:NWI (6.84m). 3, Jordan Jr., Terrell, CR Kennedy, 22-03, 
 w:NWI (6.78m). 4, Rich, Keegan, Mount Pleasant, 22-01.25, w:NWI (6.73m). 5, 
 Kiewiet, Parker, Dike-New Hartford, 22-01, w:NWI (6.73m). 6, Love, Deyton, 
 Waterloo West, 22-00, w:NWI (6.70m). 7, Rupiper, Miles, Kuemper Cath, 21-11, 
 w:NWI (6.68m). 8, Boysen, Jaelen, Clinton, 21-05, w:NWI (6.52m). 9, Mukosa, 
 Kelvin, Bettendorf, 21-03.25, w:NWI (6.48m). 10, Bell, Carter, Bettendorf, 
 21-03, w:NWI (6.47m). 11, Foss, Nick, Harlan, 21-02.25, w:NWI (6.45m). 12, 
 Reed, Ajay, Gilbert, 21-01, w:NWI (6.42m). 13, Leggins, Ezeki, CR Jefferson, 
 20-11.25, w:NWI (6.38m). 14, Mosley, DJ, Davenport West, 20-10.25, w:NWI 
 (6.35m). 15, Williams, Gavin, Southeast Polk, 20-08.25, w:NWI (6.30m). 16, 
 Yeakel, MaCoy, West Hancock, J20-08.25, w:NWI (6.30m). 17, Goodhue, Max, 
 Carlisle, 20-08, w:NWI (6.29m). 18, Brown, Tariq, Valley- WDM, 20-07, w:NWI 
 (6.27m). 19, Butcher, Zack, Western Dubuque, 20-05.75, w:NWI (6.24m). 20, 
 Jaeger, Damon, Western Dubuque, 20-03.75, w:NWI (6.19m). 21, Killion, 
 Alexander, DSM North, 20-03.25, w:NWI (6.17m). 22, Bunten, Derik, CR 
 Jefferson, 20-01, w:NWI (6.12m). 23, Patterson, Ulysses, Clinton, 19-09.75, 
 w:NWI (6.03m). 24, McDermott, Danny, Wahlert Catholic, 19-09, w:NWI (6.01m). 
Boys Discus Throw High School
 1, Ellingson, Dawson, Hudson, 186-09, (56.92m). 2, Phelps, Nick, KP-WC, 
 184-02, (56.13m). 3, Walhof, Trajan, Sioux Center, 171-05, (52.24m). 4, Jones, 
 Logan, Lewis Central, 168-10, (51.46m). 5, Gannon, Jonathan, Iowa City West, 
 168-00, (51.20m). 6, Hanna, Sam, Pleasant Valley, 164-11, (50.26m). 7, Jones, 
 Cam, CR Kennedy, 162-08, (49.58m). 8, Vislisel, Matt, Mt Vernon, 160-09, 
 (48.99m). 9, Newsom, Mosai, Waverly-SR, 160-04, (48.86m). 10, Schilling, 
 Kaden, CR Prairie, 154-06, (47.09m). 11, Baier, Jacob, Ankeny, 152-03, 
 (46.40m). 11, Morrison, Zachary, Waukee, 152-03, (46.40m). 13, Dieleman, Jake, 
 Johnston, 150-11, (45.99m). 14, Erbes, Isaac, Urbandale, 150-03, (45.79m). 15, 
 Magnuson, Brandon, Underwood, 150-01, (45.74m). 15, Goebel, Harrison, West 
 Delaware, 150-01, (45.74m). 17, Zaiger, Joseph, Audubon, 149-05, (45.54m). 18, 
 Etherington, Dominick, Algona, 148-02, (45.16m). 19, Higgins, Riley, Linn-Mar, 
 145-10, (44.45m). 20, Baldus, Theo, Saint Ansgar, 145-09, (44.42m). 21, 
 Bieker, Caleb, Harlan, 142-00, (43.28m). 22, Huisman, Kody, Pella, 140-09, 
 (42.90m). 23, Endres, Tyler, Norwalk, 139-07, (42.54m). --, Flansburg, Coal, 
 Solon, FOUL. 
Men 5000 Meter Run Open Univ/Col
 1, Fischer, Reed, Tinman Elite, 13:53.32. 2, Hurt, Tripp, Unattached, 
 13:57.79. 3, Patel, Dhruvil, North Central (Ill.), 13:58.27. 4, Lewis, Kevin, 
 Team USA MN, 14:08.47. 5, FloydMews, Taylor, Bradley, 14:08.92. 6, Johnston, 
 Andrew, Air Force, 14:15.54. 7, Achengli, Karim, NW Missouri, 14:18.88. 8, 
 Ali, Hamza, Minnesota, 14:22.92. 9, Harvey, Baylor, Rogers State, 14:28.88. 
 10, Gold, Alex, Illinois, 14:30.43. 11, Stone, Elliott, North Dakota State, 
 14:36.35. 12, McKenna, Nolan, North Central (Ill.), 14:38.73. 13, Anderson, 
 William, Bradley, 14:44.29. 14, Dunderdale, Haran, Bradley, 14:44.68. 15, 
 Hoffert, Jake, Bradley, 14:47.37. 16, Osing, Tanner, Augustana (Ill.), 
 15:02.69. --, Thomas, Jackson, Unattached, DNF. --, Ojeda, Eric, Mila BB, DNF. 
Men 10000 Meter Run Open Univ/Col
 1, Mascari, John, Unattached, 29:41.13. 2, Austin, Brogan, rabbit/Fitness 
 Sports, 29:50.86. 3, Lynch, Peter, Tulsa, 30:40.25. 4, Weber, Tony, St. Mary 
 (Kan.), 30:41.51. 5, Tope, Mason, Loras, 30:42.11. 6, Diltz, Alex, Roots 
 Running Project, 30:45.42. 7, Norris, Will, Roots Running Project, 30:58.31. 
 8, Drake, Caleb, Dordt, 31:04.99. 9, Post, Austin, Nebraska, 31:07.25. 10, 
 Klaiber, Jon, Marquette, 31:14.15. 11, Goetsch, Tanner, Northwestern (Iowa), 
 31:22.01. 12, Trout, Cam, Indiana State, 31:28.02. 13, Bucci, Anthony, 
 Unattached, 31:30.61. 14, Cowman, Brice, South Dakota, 31:34.91. 15, Burd, 
 Ryan, Marquette, 31:42.03. 16, Pederson, Daniel, Marquette, 31:46.31. 17, 
 Brandt, Kyle, Drake, 31:52.87. 18, Murphy, Daniel, Iowa, 31:56.99. 19, Benz, 
 Isaac, South Dakota, 31:59.86. 20, Widmann, Michael, Missouri, 32:05.05. 21, 
 Kaczinski, Eli, Wartburg, 32:15.94. 22, Barbour, Max, Marquette, 32:17.87. 23, 
 Cowlin, Joe, Illinois, 32:30.19. 24, Bach, Austin, Cornell College, 32:30.38. 
 25, Cass, Kyle, Drake, 32:50.79. --, Jaskowiak, Ben, Unattached, DNF. --, 
 Bass, Alec, Dubuque, DNF. --, Sismelich, Steven, North Central (Ill.), DNF. 
 --, Wheeler, Jordan, Nebraska Wesleyan, DNF. 
Men 3000 Meter Steeplechase Univ/Col
 1, McInerney, Riley, Eastern Illinois, 8:55.18. 2, Egeland, Jorey, 
 MSU-Billings, 9:06.80. 3, Ahlrichs, Ben, Northern Iowa, 9:09.44. 4, Donahue, 
 Colton, Kansas State, 9:15.60. 5, Dobos, Isaac, Tulsa, 9:16.23. 6, Ryan, 
 Kevin, Marquette, 9:17.02. 7, Rill, Brixton, Illinois-Chicago, 9:17.87. 8, 
 Wickoren, Nathan, Wichita State, 9:18.09. 9, Bookman, Clark, Kent State, 
 9:18.15. 10, Shoemaker-Allen, Zach, Wis.-La Crosse, 9:19.59. 11, Wilkerson, 
 Brandon, Augustana (Ill.), 9:19.61. 12, Schroeder, Nathan, Augustana (S.D.), 
 9:19.64. 13, Cunningham, Wick, NW Missouri, 9:19.73. 14, Mather, Micah, South 
 Dakota St., 9:20.37. 15, Schatz, Jared, S.W.I.F.T Racing, 9:21.97. 16, 
 Gilbertson, Brant, North Dakota State, 9:23.71. 17, Hummer, Caleb, Illinois, 
 9:34.58. 18, Miller, Zac, NW Missouri, 9:37.06. --, Clinton, Nyle, Bradley, 
 DNF. --, Hamblen, Brayden, Illinois, DNF. 
Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run Univ/Col Decathlon
 1, Ashley, Hayden, Oklahoma Baptist, 4:28.20. 2, Mally, Jacob, Kent State, 
 4:36.39. 3, Heitland, Austin, Northern Iowa, 4:37.68. 4, Jacobus, Derek, 
 Unattached, 4:39.86. 5, McMahan, Kenneth, South Dakota, 4:41.72. 6, Worley, 
 Andrew, Oklahoma Baptist, 4:42.32. 7, Cuvelier, Ben, Wartburg, 4:43.20. 8, 
 Rhoads, Wyatt, Unattached, 4:45.38. 9, Hochstetler, Errol, Unattached, 
 4:46.83. 10, Wagner, Peter, Unattached, 4:48.13. 11, Khan, Armand, South 
 Dakota, 4:51.74. --, Grob, Tyler, The Other Guys, DNF. --, Brondyke, Kurtis, 
 The Other Guys Track Club, DNF. --, Murphy, Connor, Unattached, DNF. 
Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 15.03, w:-1.5. 2, Mally, 
 Jacob, Kent State, 15.09, w:0.2. 3, Grob, Tyler, The Other Guys, 15.59, w:0.2. 
 4, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 15.63, w:0.7. 5, Rhoads, Wyatt, 
 Unattached, 15.74, w:0.7. 6, Wagner, Peter, Unattached, 15.79, w:0.2. 7, 
 McMahan, Kenneth, South Dakota, 15.93, w:0.7. 8, Jacobus, Derek, Unattached, 
 16.05, w:-1.5. 9, Hochstetler, Errol, Unattached, 16.17, w:0.2. 10, Heitland, 
 Austin, Northern Iowa, 16.38, w:-1.5. 11, Cuvelier, Ben, Wartburg, 16.74, 
 w:0.2. 12, Ashley, Hayden, Oklahoma Baptist, 17.00, w:0.2. 13, Khan, Armand, 
 South Dakota, 17.75, w:0.2. --, Santi, Michael, Northern Iowa, DNF, w:0.2. 
Decathlon: #8 Men Pole Vault Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 4.50m, (14-09). 2, Ashley, 
 Hayden, Oklahoma Baptist, 4.40m, (14-05.25). 2, Jacobus, Derek, Unattached, 
 4.40m, (14-05.25). 4, Heitland, Austin, Northern Iowa, 4.30m, (14-01.25). 5, 
 Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 4.20m, (13-09.25). 5, Hochstetler, Errol, 
 Unattached, 4.20m, (13-09.25). 5, Wagner, Peter, Unattached, 4.20m, 
 (13-09.25). 8, Rhoads, Wyatt, Unattached, 4.10m, (13-05.25). 9, Khan, Armand, 
 South Dakota, 4.00m, (13-01.50). 9, Mally, Jacob, Kent State, 4.00m, 
 (13-01.50). 11, McMahan, Kenneth, South Dakota, 3.70m, (12-01.50). 12, Santi, 
 Michael, Northern Iowa, 3.40m, (11-01.75). 13, Cuvelier, Ben, Wartburg, 3.00m, 
 (9-10). --, Grob, Tyler, The Other Guys, NH. 
Decathlon: #7 Men Discus Throw Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 44.15m, (144-10). 2, Grob, 
 Tyler, The Other Guys, 39.74m, (130-04). 3, Khan, Armand, South Dakota, 
 39.60m, (129-11). 4, Wagner, Peter, Unattached, 36.92m, (121-01). 5, Jacobus, 
 Derek, Unattached, 35.81m, (117-06). 6, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 
 34.07m, (111-09). 7, Cuvelier, Ben, Wartburg, 33.50m, (109-11). 8, 
 Hochstetler, Errol, Unattached, 31.94m, (104-09). 9, Mally, Jacob, Kent State, 
 30.96m, (101-07). 10, Ashley, Hayden, Oklahoma Baptist, 30.41m, (99-09). 11, 
 Santi, Michael, Northern Iowa, 29.28m, (96-01). 12, Rhoads, Wyatt, Unattached, 
 28.64m, (93-11). 13, Heitland, Austin, Northern Iowa, 28.31m, (92-10). 14, 
 McMahan, Kenneth, South Dakota, 23.25m, (76-03). 
Decathlon: #9 Men Javelin Throw Univ/Col Decathlon
 1, Brondyke, Kurtis, The Other Guys Track Club, 60.75m, (199-04). 2, Khan, 
 Armand, South Dakota, 58.51m, (191-11). 3, Worley, Andrew, Oklahoma Baptist, 
 50.43m, (165-05). 4, Ashley, Hayden, Oklahoma Baptist, 49.87m, (163-07). 5, 
 Grob, Tyler, The Other Guys, 49.57m, (162-07). 6, Jacobus, Derek, Unattached, 
 47.36m, (155-04). 7, Cuvelier, Ben, Wartburg, 45.10m, (147-11). 8, Wagner, 
 Peter, Unattached, 44.39m, (145-08). 9, McMahan, Kenneth, South Dakota, 
 44.34m, (145-06). 10, Hochstetler, Errol, Unattached, 43.25m, (141-11). 11, 
 Mally, Jacob, Kent State, 42.73m, (140-02). 12, Rhoads, Wyatt, Unattached, 
 42.48m, (139-04). 13, Santi, Michael, Northern Iowa, 41.24m, (135-04). 14, 
 Heitland, Austin, Northern Iowa, 39.49m, (129-07). 
Men 800 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, Moss, Ty, Nebraska, 1:50.44. 2, Mohammed, Moujtaba, Nebraska, 1:50.48. 3, 
 Seymour, Scott, Bradley, 1:51.22. 4, Shadid, David, Bradley, 1:51.37. 5, 
 Roberts, Casey, Wartburg, 1:51.60. 6, Miller, Aric, Marquette, 1:52.55. 7, 
 Hatton, Evan, Bethel (Minn.), 1:52.67. 8, James, Carlos, Oklahoma Baptist, 
 1:52.73. 9, Kuhlmann, Robert, Missouri, 1:52.95. 10, Hodge, Travis, Kansas 
 State, 1:53.06. 11, Miller, Alec, Marquette, 1:53.09. 12, Gearhart, Seb, 
 Northern Iowa, 1:53.43. 13, Lally, Kylian, Loras, 1:53.58. 14, Goodman, Ben, 
 Missouri, 1:53.60. 15, Lechleitner, Xavier, Drake, 1:53.82. 16, Sheridan, 
 Mark, Missouri, 1:53.89. 17, Green, Jacob, Morningside, 1:53.93. 18, Gross, 
 Derek, Marquette, 1:54.15. 19, Rosen, Matt, Minnesota, 1:54.34. 20, Jones, 
 Kevin, Kent State, 1:54.85. 21, Curl, Byrne, North Dakota State, 1:55.02. 22, 
 Snider, Cody, Wartburg, 1:55.43. 23, Hollinger, Peter, Northwestern (Iowa), 
 1:55.51. 24, O'Leary, Andrew, Kent State, 1:56.66. 25, Simmons, Jacob, South 
 Dakota, 1:58.71. 
Men 1500 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, Rose, Tim, Northwestern (Iowa), 3:50.49. 2, Heikkila, Tim, North Dakota 
 State, 3:51.21. 3, Koch, Lukas, Kansas State, 3:51.29. 4, Allen, Benjamin, 
 Concordia-St. Paul, 3:51.30. 5, Bete, Paul, Ohio State, 3:52.60. 6, Griffith, 
 Kyle, Purdue, 3:52.62. 7, Sommer, Karson, Iowa, 3:54.77. 8, McLeod, Wyatt, 
 Augustana (S.D.), 3:54.99. 9, Bianchina, Michael, Bradley, 3:55.92. 10, 
 Yeager, Joshua, Drake, 3:55.97. 11, Cozine, Matt, Drake, 3:56.46. 12, Dolezal, 
 Greyson, Iowa State, 3:56.58. 13, Wendt, Nathan, South Dakota, 3:59.87. 14, 
 Leach, Adam, Northern State, 4:00.88. 15, Wilson, Caleb, Cornell College, 
 4:01.85. 16, Staack, Hunter, Minnesota, 4:07.03. 
Men 5000 Meter Run Unseeded Univ/Col
 1, Medrano, Akis, Indiana State, 14:19.30. 2, Too, Nehemia, Harding, 14:19.99. 
 3, Austin, Chandler, Unattached, 14:20.63. 4, Klemz, Jacob, Washburn, 
 14:23.18. 5, Pinkowski, Sam, Wartburg, 14:30.31. 6, O'Keefe, Dan, North 
 Central (Ill.), 14:34.42. 7, Sanabria, Alvaro, McMillan Running, 14:38.92. 8, 
 Norvell, Matthew, North Central (Ill.), 14:41.92. 9, Docherty, Danny, Team USA 
 MN, 14:42.38. 10, Zajkowski, Austin, Wis.-La Crosse, 14:42.42. 11, Hengst, 
 Dalton, Unattached, 14:42.47. 12, Hird, Zach, North Central (Ill.), 14:42.65. 
 13, Fairley, Mark, Central College, 14:42.67. 14, Garcia, Gage, Wichita State, 
 14:45.72. 15, Olson, Alec, Team USA MN, 14:46.29. 16, Landis, Luke, Ohio 
 State, 14:46.47. 17, Wicker, Mason, Cornell College, 14:48.84. 18, Sevcik, 
 Timothy, Loras, 14:48.90. 19, Lawrence, Charles, Minnesota, 14:55.38. 20, 
 Hesse-Withbroe, Bailey, Iowa, 14:56.19. 21, Hoffert, Luke, Bradley, 14:57.25. 
 22, Goodspeed, Lucas, Harding, 15:08.24. 23, Eklin, Ian, Iowa, 15:15.28. 24, 
 Montoya, Pedro, Wichita State, 15:20.79. 25, Dubrick, Marc, Missouri, 
 15:33.80. 26, Cash, Ryan, Indiana State, 15:39.42. --, Harris, Nick, 
 Unattached, DNF. 
Mixed 4x60 Yard Relay
 1, Beaver Creek Elementary (Gray, Austin , Pohlman, Rubie , Richardson, Jalen 
 , Holgeson, Jacob ), 34.25. 
2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 100 Meter Dash High School Preliminaries
 1, King, Carly, Assumption, 12.36q, w:-0.8. 2, Masten, Ellie, Benton - VH, 
 12.41q, w:-0.8. 3, Vojic, Elma, Waukee, 12.54q, w:-1.5. 4, Thomas, Darby, CB 
 Abraham Lincoln, 12.54q, w:-1.4. 5, Bennett, Jill, Linn-Mar, 12.55q, w:-1.4. 
 6, Vos, Emily, Pella, 12.57q, w:-1.6. 7, Kester, Keaton, ADM, 12.61q, w:-1.5. 
 8, Kirby, Amaria, Pleasant Valley, 12.66q, w:-1.6. 9, Wedewer, Libby, Wahlert 
 Catholic, 12.66, w:-0.8. 10, Santi, Rylan, Madrid, 12.69, w:-0.8. 11, van de 
 Mortel, Eva, Ankeny, 12.77, w:-1.4. 12, Loesch, Ellie, South Winneshiek, 
 12.77, w:-1.4. 13, Hasken, Bailey, Wahlert Catholic, 12.79, w:-1.4. 14, Saner, 
 Katie, Crestwood, 12.82, w:-1.6. 15, Ridout, Betsy, Ankeny Centennial, 12.85, 
 w:-1.5. 16, Matera, Grace, Valley- WDM, 12.87, w:-1.5. 17, Rumley, Jasmine, 
 Ankeny, 12.87, w:-1.5. 18, Muhammad, Alanna, Waterloo East, 12.88, w:-0.8. 19, 
 Jones, Caitlyn, CB T Jefferson, 12.92, w:-1.6. 20, Rodman, Tarynn, Norwalk, 
 12.92, w:-0.8. 21, Nelson, Lea, Assumption, 12.93, w:-1.5. 22, Hubler, Olivia, 
 Linn-Mar, 12.95, w:-1.5. 23, Mayberry, Mytika, Ankeny, 12.97, w:-1.4. 23, 
 Lambe, Stevie, Dubuque Senior, 12.97, w:-1.6. 25, Kerkhoff, Erin, Solon, 
 13.02, w:-1.4. 26, Ailes-Primes, Ya' Mia, Keokuk, 13.04, w:-1.6. 27, Mitchell, 
 Cheyenne, CR Kennedy, 13.24, w:-0.8. 28, Yahnke, Emily, Highland, 13.31, 
 w:-1.6. 29, Coats, Haley, HLV, 13.37, w:-1.4. 30, Dusanek, Emma, Midland, 
 13.57, w:-1.5. 31, Hilderbrand, Raenice, CR Prairie, 13.66, w:-1.6. --, 
 Saddoris, Katie, Ankeny Centennial, FS, w:-0.8. 
Girls 100 Meter Hurdles High School
 1, Winger, Sydney, Waukee, D 14.19q, w:-0.6. 2, Martensen, Grace, Benton - VH, 
 14.82q, w:-1.3. 3, Bergmann, MiAsia, CR Jefferson, 15.05q, w:-1.3. 4, 
 Barthelman, Autum, Sigourney, 15.26q, w:-0.6. 5, Okwaramoi, Juru, Dowling 
 Catholic, 15.28q, w:0.2. 6, Bahl, Elayna, Western Dubuque, 15.30q, w:0.2. 7, 
 Lambson, Aricka, Carlisle, 15.42q, w:0.7. 8, Ubadigbo, Esther, DSM Roosevelt, 
 15.47q, w:-1.3. 9, Boeckenstedt, Heather, Beckman, 15.55, w:-1.3. 10, Baccile, 
 Mira, Dowling Catholic, 15.56, w:0.2. 11, Keplinger, Anna, Waukee, 15.60, 
 w:0.7. 12, Thomas, Darby, CB Abraham Lincoln, 15.61, w:0.2. 13, Bell, Kitra, 
 Iowa City West, 15.66, w:-0.6. 14, Johnk, Morgan, Panorama, 15.71, w:0.2. 15, 
 Cannon, Taylor, Iowa City-Liberty, 15.73, w:-1.3. 15, Spelhaug, Ellie, 
 Pleasant Valley, 15.73, w:0.7. 17, Davidson, McKenna, Southeast Polk, 15.73, 
 w:0.7. 18, Ingram, Isabel, Ames, 15.76, w:0.7. 19, Durr, Sienna, Grinnell, 
 15.76, w:0.2. 20, Petersen, Katie, Ankeny Centennial, 15.78, w:0.7. 21, 
 Yardley, Cassie, Valley- WDM, 15.94, w:-1.3. 22, Schaeckenbach, Caroline, Iowa 
 City, 15.95, w:-0.6. 23, Drees, Addie, Waukee, 15.96, w:-0.6. 24, Gardner, 
 Laken, Sioux City East, 15.98, w:0.2. 25, Northrup, Chana, Linn-Mar, 16.05, 
 w:0.2. 26, Daugherty, Malea, Ankeny, 16.06, w:0.7. 27, Koch, Kelsey, Forest 
 City, 16.07, w:-0.6. 28, Buss, Macee, Ames, 16.11, w:-0.6. 29, Steva, Peyton, 
 Iowa City West, 16.12, w:-1.3. 30, Lampe, Theresa, Xavier, 16.36, w:0.7. 31, 
 Proesch, Kelly, North Cedar, 17.43, w:-1.3. 32, Bresh, Najat, DSM East, 19.85, 
 w:-0.6. 
Girls 100 Meter Hurdles High School Finals
 (w: -2.3) 1, Winger, Sydney, Waukee, 14.31. 2, Martensen, Grace, Benton - VH, 
 14.72. 3, Bergmann, MiAsia, CR Jefferson, 14.79. 4, Bahl, Elayna, Western 
 Dubuque, 15.18. 5, Barthelman, Autum, Sigourney, 15.26. 6, Okwaramoi, Juru, 
 Dowling Catholic, 15.36. 7, Lambson, Aricka, Carlisle, 15.49. 8, Ubadigbo, 
 Esther, DSM Roosevelt, 15.66. 
Girls 800 Sprint Medley High School
 1, Linn-Mar (Northrup, Chana SO, Hubler, Olivia SR, Bennett, Jill JR, Wensel, 
 Payton SR), 1:44.07D. 2, Southeast Polk (Milani, Samantha SO, Hartz, Gretta 
 SO, Clement, Natalie SO, Milani, Sydney SR), 1:45.25. 3, Waukee (Karunatilaka, 
 Sehansa FR, Taylor, Delaney JR, Vojic, Elma SR, Campbell, Lily SR), 1:46.51. 
 4, Burlington (Bunton, Madison FR, Baylark, Ariana FR, Anderson, Callie JR, 
 Baylark, Angel SO), 1:49.43. 5, Ankeny Centennial (Wilson, Hannah SO, Ridout, 
 Betsy SR, Saddoris, Katie SR, Vortherms, Kathryn FR), 1:49.70. 6, Sioux City 
 East (Inlay, Kenna SO, Smith, Allyson JR, Wells, Lineya FR, Van Dyke, Lauren 
 SR), 1:49.72. 7, Benton - VH (Garman, Gabbi SR, Masten, Elizabeth SR, Masten, 
 Ellie SR, Hulsebus, Shelby SR), 1:50.22. 8, Danville (Grothe, Grace SR, Bauer, 
 Alexis SR, Luers, Kathryn SR, Pfadenhauer, Alyssa JR), 1:50.58. 9, Dowling 
 Catholic (Wilson, Mallory SO, Heuckendorf, Roz JR, Gehrke, Olivia SO, Tobias, 
 Margaret FR), 1:50.69. 10, DSM Hoover (Ding, Nyakota SR, Goods, Temira SO, 
 Sakabu, Lina JR, Preston, Breazi SR), 1:50.69. 11, Wahlert Catholic (Yakilch, 
 Ariana FR, Broderick, Clare SO, Sherman, Anna SR, Osterberger, Kaylee SR), 
 1:50.70. 12, Pella (Miller, Metsje JR, Malek, Paighton SR, Thoreson, Elsie SO, 
 Pingel, Annika SR), 1:50.88. 13, Bettendorf (Banks, Maddi SR, Ostrom, Emma SR, 
 McQuillen, Erin JR, Whitaker, Allison JR), 1:51.32. 14, Urbandale (Brownell, 
 Elle JR, Johnson, Hope JR, Shellmyer, Skyler SR, Pryor, Dee Dee JR), 1:51.57. 
 15, Bishop Heelan (Rizk, Katie SR, Meis, Elsy SR, Doohen, Brooke SR, Jochum, 
 Madison JR), 1:51.74. 16, North Cedar (Hawtrey, Darby SR, Crist, Lexi SR, Cox, 
 Cassie JR, Proesch, Grace SR), 1:52.10. 17, Pleasant Valley (Arthofer, Kira 
 SR, Kirby, Amaria SR, Neal, Lexi SR, Basala, Clare SO), 1:52.23. 18, DSM 
 Roosevelt (Hall, Tori JR, Chell, Claire JR, Ubadigbo, Esther SO, Holman, Kori 
 SR), 1:52.23. 19, ADM (Lonneman, Josi SO, Lohmann, Lizzy SO, Kenny, Anna JR, 
 Juergens, Sadie JR), 1:52.88. 20, Ames (Buckels, Hannah JR, Lipsey, Amara SR, 
 Spraggins, Brooke FR, Sorrentino, Bianca SO), 1:53.21. 21, Cedar Falls 
 (Geerdes, Nicole SR, Sterrett, Morgan JR, Longnecker, Leah JR, Kimbrough, 
 Auriona JR), 1:53.76. 22, Solon (Nicol, Sophie SR, Duckett, Molly SR, Ryan, 
 Taylor JR, Fleck, Khaylor SO), 1:54.21. 23, Decorah (Buresh, Fiona FR, 
 Valkosky, Brynne SR, Hafner, Allie SR, Mikkelson, Sarah SR), 1:58.46. 24, 
 Assumption (Possehl, Anna SO, Carroll, Mary Grace SR, Hanley, Peyton JR, 
 Rohlf, Grace SR), 1:59.72. 
Girls Long Jump High School
 1, Thomas, Darby, CB Abraham Lincoln, 18-08.50, w:NWI (5.70m). 2, Bell, Kitra, 
 Iowa City West, 17-11.50, w:NWI (5.47m). 3, Severt, Katie, Iowa City West, 
 17-11, w:NWI (5.46m). 4, Anderson, Hannah, Washington, 17-10.25, w:NWI 
 (5.44m). 5, Baylark, Angel, Burlington, J17-10.25, w:NWI (5.44m). 6, 
 McQuillen, Erin, Bettendorf, 17-07.75, w:NWI (5.37m). 7, Muhammad, Alanna, 
 Waterloo East, 17-06, w:NWI (5.33m). 8, Creasy, Harmony, Pleasant Valley, 
 17-04.75, w:NWI (5.30m). 9, Spelhaug, Carli, Pleasant Valley, 17-04.50, w:NWI 
 (5.29m). 10, Eniola, Vanessa, CR Washington, 17-02.50, w:NWI (5.24m). 11, 
 Albrecht, Ashlyn, Sheldon, J17-02.50, w:NWI (5.24m). 12, Burrell, Dimia, 
 Linn-Mar, 17-01.75, w:NWI (5.22m). 13, Frett, Sarah, DC-Grimes, 17-00.25, 
 w:NWI (5.18m). 14, Peak-Wallace, MaLika, Sioux City North, J17-00.25, w:NWI 
 (5.18m). 15, Malek, Paighton, Pella, 16-11.75, w:NWI (5.17m). 16, Durr, 
 Sienna, Grinnell, 16-09.50, w:NWI (5.11m). 17, Jones, Caitlyn, CB T Jefferson, 
 J16-09.50, w:NWI (5.11m). 18, Green, Emerson, Cedar Falls, 16-08.75, w:NWI 
 (5.09m). 19, Ward, Cherisse, Iowa Valley, 16-08, w:NWI (5.08m). 20, Rumley, 
 Jasmine, Ankeny, 16-05.25, w:NWI (5.01m). 21, Yahnke, Emily, Highland, 
 16-01.75, w:NWI (4.92m). 22, Spring, Chloe, Southeast Polk, 15-11.25, w:NWI 
 (4.85m). 23, Fleck, Khaylor, Solon, 15-08, w:NWI (4.77m). 24, Wedewer, Libby, 
 Wahlert Catholic, 15-07.75, w:NWI (4.76m). 
Girls Discus Throw High School
 1, Kofron, Jamie, Tipton, 143-00, (43.58m). 2, Goeller, Mackenzie, Wapsie 
 Valley, 135-09, (41.37m). 3, Grady, Lea, Davenport Central, 135-06, (41.30m). 
 4, Payne, Lauren, Lewis Central, 130-08, (39.82m). 5, Knapp, Lydia, Panorama, 
 126-07, (38.58m). 6, Niewoehner, Megan, Sumner-Fredrksbg, 124-01, (37.82m). 7, 
 Goodman, Sharon, Crestwood, 123-00, (37.49m). 8, Nerland, Cassidy, Webster 
 City, 121-10, (37.13m). 9, Cooper, Kendra, Kee, Lansing, 120-10, (36.83m). 10, 
 Pagel, Cassidy, Sumner-Fredrksbg, 120-07, (36.75m). 11, Moody, Kat, Waukee, 
 119-03, (36.34m). 12, Starner, Josey, CB T Jefferson, 119-02, (36.32m). 13, 
 Trimpe, Madison, English Valley, 117-06, (35.81m). 14, Zeisneiss, Brylie, 
 South Hardin, 116-09, (35.58m). 15, Hettinga, Meghan, MOC-Floyd Valley, 
 116-00, (35.35m). 16, Schrock, Ainsley, Clear Creek-Amana, 115-04, (35.15m). 
 17, Jacobson, Nicole, Bishop Heelan, 115-00, (35.05m). 18, Cougill, Brooklyn, 
 Bishop Heelan, 113-05, (34.56m). 19, Pagel, Jenna, Sumner-Fredrksbg, 110-00, 
 (33.52m). 20, Erpelding, Grace, Bettendorf, 109-06, (33.37m). 21, Hughes, 
 Logan, Shenandoah, 109-00, (33.22m). 22, Marr, Abby, Riceville, 107-01, 
 (32.63m). 23, Haight, Chandler, Iowa City West, 104-03, (31.77m). --, Green, 
 Madison, Valley- WDM, FOUL. 
Women 4x1600 Meter Relay Univ/Col
 1, Kansas State (Wren, Emma JR, Melgares, Cara FR, Collins, Sydney FR, 
 Wedekind, Morgan SR), 19:22.42. 2, Iowa State (Wright, Gwynne SO, Frisbie, 
 Anne JR, Logue, Cailie FR, Ackley, Karly FR), 19:26.25. 3, Minnesota 
 (Strandemo, Madeline SR, Kohut-Jackson, Abby FR, Hasz, Megan FR, Hasz, Bethany 
 FR), 19:26.92. 4, Air Force (Norris, Mahala FR, Smith, Jaci JR, Vessa, 
 Giulianna SR, Gillespie, Carina SR), 19:35.18. 5, Utah (Perkins, Megan JR, 
 Sams, Jessica SR, Grossman, Dakota SR, Wassum, Sadie JR), 20:11.23. 6, 
 Illinois (Fix, Caroline FR, Appino, Delaney FR, McGrath, Allison FR, Cast, 
 Nicki FR), 20:14.68. 7, Missouri State (Breiten, Grace SO, Allen, Jessica SR, 
 Wollmering, Erica SO, Howat, Paityn FR), 20:15.10. 8, Bradley (Altmayer, 
 McKenzie FR, Lechowicz, Sam SO, Juarez, Gabby SO, Nusser, Brooke JR), 
 20:35.53. 
Women Long Jump Univ/Col
 1, Luque, Jhoanmy, Iowa State, 6.38m, w:+0.0 (20-11.25). 2, DeLoach, Taylor, 
 Ohio State, 6.14m, w:-1.9 (20-01.75). 3, Jensen, Piper, North Dakota State, 
 5.99m, w:2.7 (19-08). 4, Collins, Gabby, Western Michigan, 5.98m, w:1.1 
 (19-07.50). 5, Rogers, Janile, Illinois, 5.96m, w:1.9 (19-06.75). 6, Carey, 
 Cayla, Kent State, 5.91m, w:3.0 (19-04.75). 7, Thompson, Ashley, South Dakota, 
 5.89m, w:0.1 (19-04). 8, Redmon, Caitlyn, Indiana State, 5.77m, w:-0.7 
 (18-11.25). 9, Williams, Jazmin, Emporia St., 5.73m, w:1.7 (18-09.75). 10, 
 Sheahan, Erica, Western Michigan, 5.72m, w:-1.5 (18-09.25). 11, Smith, Zhane, 
 Purdue, 5.69m, w:-2.4 (18-08). 12, DeMar, Bailey, North Dakota State, 5.61m, 
 w:+0.0 (18-05). 13, Brown, Jasmine, Western Illinois, J5.61m, w:2.1 (18-05). 
 14, Moss, Daejha, North Dakota State, 5.60m, w:1.7 (18-04.50). 15, Harris, 
 Terica, Marquette, 5.55m, w:2.2 (18-02.50). 16, Morgan, Ayanna, Indiana State, 
 5.48m, w:0.8 (17-11.75). 17, Mitchell, Diamond, Western Michigan, 5.45m, w:2.2 
 (17-10.75). 18, Majors, Kenyae, Northern Illinois, 5.36m, w:1.2 (17-07). 19, 
 Portis, Brion, Eastern Illinois, 5.34m, w:1.8 (17-06.25). 20, Singhateh, 
 Rohey, Fort Hays St., 5.32m, w:1.1 (17-05.50). 21, Frazier, Tasha, Iowa State, 
 5.30m, w:1.4 (17-04.75). 22, Vawter, Mallory, Missouri Western, 5.29m, w:1.0 
 (17-04.25). 23, Rolle, Taryn, Drake, 5.18m, w:1.6 (17-00). 24, Driver, Briana, 
 Illinois, 5.14m, w:1.1 (16-10.50). 25, Hargrove, Sade, Illinois, 4.96m, w:1.3 
 (16-03.25). --, Bracey, Sekayi, Purdue, ND, w:NWI. --, Seawater-Simmons, Tria, 
 Iowa, ND, w:NWI. --, Kotarak, Jerica, MSOE, ND, w:NWI. --, Mattox, Jaden, 
 Purdue, FOUL. 
Women 4x100 Meter Relay College Preliminaries
 1, Lincoln (Mo.) (Cauldwell, Diana SR, Medley, Rene SO, Vandenburg, Shaian JR, 
 Moss, Christine JR), 46.22q. 2, Rogers State (Thompkins, Destiny SO, Morgan, 
 Audrianna SR, Reece, Daisha SO, Young, Sch'Cara SR), 46.94q. 3, Emporia St. 
 (Williams, Jazmin SO, Shield, Hannah JR, Lee, Malacia SR, Yeargin, Latiyera 
 SR), 46.95q. 4, Fort Hays St. (Forbes, Amber SR, Diarra, Yanoudji SR, Zombo, 
 Sharee SO, Wycoff, Kelly SR), 47.16q. 5, NW Missouri (McCormick, Morgan SR, 
 Hammond, Jordan SO, Lee, Aliyah JR, Mahgoub, Hiba SO), 47.48q. 6, Central 
 Missouri (McClendon, Alliah SR, Thole, Emily JR, Nash, Destiney FR, Gardner, 
 Sanikee SR), 47.61q. 7, Augustana (S.D.) (Heyn, Sara JR, Klapperich, Alaina 
 JR, Dikmen, Selin FR, DeWitt, Callie FR), 47.71q. 8, Iowa Western CC (Carter, 
 Briyana FR, Gyimah, Dorcas FR, Abu-Youm, Samiya FR, Brown, Traci FR), 47.83q. 
 9, Oklahoma Baptist (Van Der Westhuizen, Sherine FR, Mitchell, Mckae JR, 
 Molter, Leah JR, Anderson, Shariah SO), 47.85. 10, Grand View (Hamilton, 
 Dimetrea SO, Ayers, Ronnoja SR, McGinnis, Destiny FR, Flaws, Allie SO), 48.19. 
 11, Loras (Black, Terrianna SO, Noland, Gabrielle SO, Solis, Bella JR, Alt, 
 Alexis SO), 48.23. 12, Augustana (Ill.) (Eastburn, Katie SO, Willhite, Hannah 
 SO, Zaragoza, Sydney SR, Peterson, Amanda FR), 48.25. 13, Wis.-Eau Claire 
 (Chen, Amy FR, Worachek, Kelsey SR, Buergi, Ashleigh SR, Glidden, Sarah SR), 
 48.29. 14, Wheaton (Ill.) (McGee, Abby Grace JR, Ezewuzie, Favor SO, Kitchen, 
 Nicole SR, Sutton, Tess FR), 48.49. 15, Wis.-La Crosse (Harlos, Elizabeth JR, 
 Jaeger, Brittany SO, Emmerich, Sydney SO, Rygiewicz, Savannah FR), 48.50. 16, 
 Illinois College (Allen, Joselynn SO, Leitschuh, Bailey JR, Molette, Olivia 
 FR, Hyde, Andrea SO), 48.55. 17, St. Thomas (Minn.) (McLoone, Delaney FR, 
 Bierman, Brielle SR, Marciniak, Katelyn JR, Murray, Katie SR), 48.56. 18, 
 Wis.-Stevens Point (Schaub, Alexandria FR, Ulrich, Lydia FR, Mertens, Hannah 
 JR, Lewis, Adrienne FR), 48.58. 19, Dubuque (Skrove, Alyssa SO, Burks, 
 Brittany JR, Flowers, Asha SO, Beeman, Alison SO), 48.66. 20, Northern State 
 (Ingram, Toni-Ann SR, Barnes, Madison SO, Rezac, Emma FR, Peterson, Tayla JR), 
 48.86. 21, St. Ambrose (Hillard, Lani FR, Nolting, Anne JR, Perez, Mary SR, 
 Lamourt, Lauren SO), 49.05. 22, Concordia-St. Paul (Canfall, Toni FR, Shady, 
 Erika SR, Kunshier, Maddy JR, Magnuson, Lauren SO), 49.09. 23, Wartburg 
 (Ganshirt, Jackie FR, Eisentrager, Jarika FR, Jones, Teylor JR, Bjustrom, 
 Maggi SO), 49.10. 24, Dordt (Yoder, Julia FR, Wind, Joscelyn JR, Regenerus, 
 Pam SO, Wubben, Danielle SR), 49.37. 25, Northwestern (Iowa) (Bloemendaal, 
 Devin JR, Heusinkveld, Anna SO, Carlson, Jada FR, Te Grotenhuis, Katie SO), 
 49.54. 26, Dakota State (Schrempp, Megan SO, Wolf, Josie FR, Walter, Samantha 
 FR, Strasser, Abbie FR), 49.94. 27, St. Mary (Kan.) (Sales, Princess SO, 
 McMillen, Megan FR, Delgado, Linda SR, Nealy, Tisian SR), 51.36. 28, Buena 
 Vista (Thomas, Brittini FR, Johnston, Kylie FR, Butturff, Destine SO, 
 Olberding, Abby FR), 52.54. --, Minnesota State (Smith, Alexis JR, Hartman, 
 Grace FR, Adah, Afure JR, Gaines, Gabi SO), DNF. 
Women 4x800 Meter Relay College Finals
 1, Augustana (S.D.) (Soli, Cassidy SR, Rahn, Carly FR, Selberg, Avery SR, 
 Tromp, Emily SO), 8:58.53. 2, Northwestern (Iowa) (Bosch, Katie SR, 
 Muilenburg, Rebekah JR, Harthoorn, Breanna SO, Landhuis, Katie SR), 8:58.79. 
 3, Iowa Central CC (Regg Wajid, Aaliyah SO, Sullivan, Abeba FR, Mansaray, 
 Agnes SO, Cohen, Adva FR), 9:12.01. 4, Harding (Fane, Parker SO, Sutherland, 
 Melita JR, Drennan, Madison JR, Minczuk, Alicja FR), 9:12.33. 5, Fort Hays St. 
 (Roberts, Lindsay SR, Buessing, Grace FR, Roberts, Lauren SR, Gonzales, 
 Yessenia JR), 9:16.34. 6, Wartburg (Carlsen, Maddie SR, Rittgers, Erica SO, 
 Stevens, Ashley JR, Fober, Natalie SO), 9:17.56. 7, Wis.-Stevens Point 
 (Wellhausen, Brooke FR, Schlebecker, Emily SR, Wolf, Bailey SO, Petkovsek, 
 Michelle SO), 9:19.54. 8, St. Ambrose (Plumb, Ashley JR, Hammer, Abby SR, 
 Sears, Abby JR, Reilley, Corrie JR), 9:20.99. 9, Oklahoma Christian (Simmons, 
 Kelsey SO, Chock, Michaiah SO, Castillo, Kelsey SO, VanVooren, Leisa JR), 
 9:21.44. 10, Dordt (Stephens, Jenna JR, Slater, Nicole SR, Pullman, Hailey FR, 
 Krysl, Sarah FR), 9:22.42. 11, Luther (Hornseth, Amelia FR, Bierman, Kaia SR, 
 Ryden, Anna SR, Springer, Marta JR), 9:25.78. 12, St. Norbert (Domro, Taylor 
 SR, Cibulka, Megan JR, VanBeek, Claire FR, McClone, Morgan FR), 9:36.30. 
Boys 100 Meter Dash High School Preliminaries
 1, Iske, Tanner, West Liberty, 11.01q, w:-1.4. 2, Williams, Gavin, Southeast 
 Polk, 11.16q, w:-2.2. 3, Clay, Gage, AHSTW, 11.17q, w:-0.8. 4, Tudor, Sam, 
 Waterloo West, 11.19q, w:-0.8. 5, Bell Jr., Bernard, Ames, 11.20q, w:-1.4. 6, 
 Inlay, Ardell, Sioux City East, 11.21q, w:-0.8. 7, Van Baale, Ryan, Ankeny 
 Centennial, 11.23q, w:-1.4. 8, Waylee, Harrison, Urbandale, 11.24q, w:-1.4. 9, 
 Murray, Jayson, Dowling Catholic, 11.25, w:-2.2. 10, Bokoyo, Josue, CR 
 Jefferson, 11.26, w:-1.4. 11, Schwedler, Jorma, Sergeant Bluff-Luton, 11.33, 
 w:-1.4. 12, Yeager, Matthew, Newton, 11.33, w:-1.4. 13, Baugh, James, CR 
 Jefferson, 11.39, w:-0.8. 14, Buchanan, Tashawn, Valley- WDM, 11.41, w:-0.8. 
 15, Caruthers, Gabe, Iowa City West, 11.41, w:-2.2. 16, Kutsch, Dylan, DUB 
 Hempstead, 11.42, w:-1.4. 17, Kuntz, Alden, Wahlert Catholic, 11.43, w:-1.4. 
 18, Facey, Elijah, Urbandale, 11.44, w:-0.8. 19, Garrison, Craig, Saydel, 
 11.44, w:-1.4. 20, Stein, Joe, Spirit Lake Park, 11.45, w:-2.2. 21, Johnson, 
 Austin, Southeast Polk, 11.45, w:-1.4. 22, Hatcher, Hayden, Lewis Central, 
 11.49, w:-1.4. 23, Hazen-Fabor, Gage, Williamsburg, 11.51, w:-0.8. 24, 
 Requena, Monico, Pekin, 11.52, w:-0.8. 25, Ankton, Collin, Pleasant Valley, 
 11.53, w:-1.4. 26, Casillas, Austin, Ottumwa, 11.53, w:-1.4. 27, Foss, Nick, 
 Harlan, 11.56, w:-1.4. 28, Desequeria, Leo, Bettendorf, 11.64, w:-1.4. 29, 
 Burkhart, Trevor, Davenport West, 11.65, w:-2.2. 30, Braden, Arthur, Pleasant 
 Valley, 11.69, w:-2.2. 31, Tyree, Hunter, Pleasantville, 11.81, w:-2.2. 32, 
 Hartman, Michael, West Liberty, 11.87, w:-2.2. 
Boys 110 Meter Hurdles High School
 1, Moss, Riley, Ankeny Centennial, 13.85q, w:2.4. 2, Davis, Trent, Linn-Mar, 
 14.64q, w:-0.1. 3, Reed, Gratt, Atlantic, 14.65q, w:-2.1. 4, Jordan Jr., 
 Terrell, CR Kennedy, 14.76q, w:-0.5. 5, Garber, Jack, BCLUW, 14.84q, w:-0.1. 
 6, Aschenbrenner, Mason, Cardinal, 14.85q, w:-2.1. 7, Ira, Luke, Solon, 
 14.90q, w:2.4. 8, Lowe, Jake, Mount Pleasant, 15.02q, w:-0.1. 9, Love, Deyton, 
 Waterloo West, 15.02, w:2.4. 10, Murphy, Max, Sergeant Bluff-Luton, 15.06, 
 w:-2.1. 11, Heitz, Lucas, ADM, 15.14, w:-0.1. 12, Onken, Jaron, Norwalk, 
 15.27, w:2.4. 13, Christensen, Jace, Southeast Polk, 15.33, w:-0.1. 14, 
 Reemtsma, Will, Davenport Central, 15.35, w:-0.5. 15, Dix, Keeler, CR Kennedy, 
 15.37, w:-2.1. 16, Martensen, Avery, Monticello, 15.39, w:2.4. 17, Larson, 
 Austin, West Fork, 15.42, w:-0.5. 18, Foley, Trevor, DSM East, 15.49, w:-0.1. 
 19, Goodhue, Max, Carlisle, 15.51, w:-2.1. 20, Johanson, Seb, Clear 
 Creek-Amana, 15.51, w:-0.5. 21, Sampson, Jeron, CB T Jefferson, 15.52, w:-0.5. 
 22, Brunsen, Nolan, Carlisle, 15.58, w:2.4. 23, Mabry, Cole, Iowa City West, 
 15.62, w:-0.5. 24, Hosch, Freddie, Western Dubuque, 15.77, w:-0.1. 25, 
 Niffenegger, Conner, Ankeny, 15.78, w:-0.5. 26, Burns, Cole, Mount Pleasant, 
 15.84, w:-0.1. 27, Lamm, Chase, Mount Pleasant, 15.92, w:-2.1. 28, Joerger, 
 Sam, Denver, 15.97, w:-0.5. 29, Bernard, Ethan, St. Albert - Male, 16.07, 
 w:-2.1. 30, Williams, Tyler, Davenport West, 16.09, w:2.4. 31, Trunnell, Kyle, 
 Cedar Falls, 16.20, w:2.4. --, Marschel, Parker, Valley- WDM, DQ, w:-2.1. 
Boys 110 Meter Hurdles High School Finals
 (w: -0.7) 1, Moss, Riley, Ankeny Centennial, 14.04. 2, Jordan Jr., Terrell, CR 
 Kennedy, 14.44. 3, Davis, Trent, Linn-Mar, 14.52. 4, Reed, Gratt, Atlantic, 
 14.76. 5, Garber, Jack, BCLUW, 14.79. 6, Aschenbrenner, Mason, Cardinal, 
 14.82. 7, Ira, Luke, Solon, 15.12. 8, Lowe, Jake, Mount Pleasant, 16.09. 
Boys Distance Medley High School
 1, Urbandale (Miller, Chris SR, Dabney, Drew SR, Marcotte, Jay SO, Daumueller, 
 Ben SR), 3:30.25. 2, Pekin (Eckley, Dayne SO, Requena, Monico SR, Roth, Sam 
 SR, Wittrock, Isaiah SR), 3:30.99. 3, Dubuque Senior (Schilling, Spencer SR, 
 Chapman, Chris SR, Romagna, Angelo SR, Hildebrand, Jalen SR), 3:32.34. 4, 
 Atlantic (Niklasen, Zade JR, Sonntag, Dillon SR, Moen, Tyler SO, Mullenix, 
 Chase JR), 3:32.48. 5, Dowling Catholic (Moore, Matt SR, Lyman, Jack JR, 
 Johnson, Charlie SR, Conner, Kevin JR), 3:34.20. 6, Bettendorf (Desequeria, 
 Leo JR, Nicholson, Demari SR, Porter, Darien JR, Stamper, Jack SR), 3:34.22. 
 7, Waukee (Moore, Tyrese SR, Eaton, Zachary JR, Yeaway, Sam JR, Reitsma, Ahren 
 SR), 3:34.96. 8, Davenport West (Mosley, DJ SR, Burkhart, Trevor SR, 
 Westerfield, Malik JR, Dolan, Keenan SR), 3:35.39. 9, Valley- WDM (Samples, 
 Langston JR, Weru, Lawrence JR, Loecher, Nathan SO, Habineza, Moise SR), 
 3:35.76. 10, Algona (Bawden, Samonte SO, Groen, Skyler JR, Chase, Austin SR, 
 Engen, Trey JR), 3:35.98. 11, Johnston (Henderson, Dre JR, Abbey, Zach SO, 
 Lair, Grant FR, Schaefer, Joe JR), 3:37.68. 12, Western Dubuque (George, Drake 
 JR, Burds, Will SO, Huehnergarth, Rys SR, Goodman, Sam JR), 3:37.73. 13, 
 Decorah (Varney, Jackson SR, Myli, Austin SR, Holkesvik, Dawson SR, Kephart, 
 Andrew SR), 3:37.99. 14, Southeast Polk (Johnson, Austin SR, Erickson, Jaeger 
 SR, Mortensen, Lucas SO, West, Matt JR), 3:38.14. 15, Central DeWitt (Ellison, 
 Brady SR, Smith, Nick SR, Boesch, Elijah SR, DeHaan, Will SR), 3:38.16. 16, CR 
 Prairie (Pearson, Anthony SR, Johnson, Mason SR, Gehy, Edwin SO, Laue, Robert 
 SR), 3:38.62. 17, South Central Calhou (Englin, Nic SR, Macke, Tanner SR, 
 McAlister, Chase JR, Moon, Spencer JR), 3:39.33. 18, Ankeny Centennial 
 (Decker, Josh JR, Hoy, Brendan SR, Murphy, Liam JR, Davis, Ahren SR), 3:39.99. 
 19, Wahlert Catholic (McDermott, Danny JR, Oberfoell, Carter JR, Hilby, Luke 
 SR, Schaefer, Luke SR), 3:41.72. 20, Indianola (Hildreth, Dylan JR, Scott, 
 Cole SR, Naughton, Thomas SR, Baldus, Eric JR), 3:43.19. 21, North Union 
 (Thompson, Derek SR, Hagebock, Elliott JR, Crawmer, Blake SR, Bauer, Riley 
 SR), 3:52.05. --, Ames (Hailey III, James SR, Bell Jr., Bernard JR, Krapfl, 
 Will JR, Akok, Aniey FR), DQ. --, Iowa City West (Eldridge, Dante JR, Fedeler, 
 Caden SR, Mabry, Cole JR, Garbutt, Jeff SR), DQ. --, Iowa City (DePrenger, Max 
 JR, Brown, Daniel JR, Jones, Zach SR, Rethwisch, John Paul SR), DQ. 
Boys High Jump High School
 1, Rupiper, Miles, Kuemper Cath, 6-09, (2.05m). 2, Keahna, Keith, South Tama 
 County, 6-07, (2.00m). 3, Minshall, Owen, Waukee, J6-07, (2.00m). 4, Brouwer, 
 Grant, Sibley-Ocheyedan, J6-07, (2.00m). 5, hoyer, braeden, Northeast, J6-07, 
 (2.00m). 6, Fisher, Jackson, Chariton, 6-05, (1.95m). 7, Spidle, Cauy, Central 
 Decatur, J6-05, (1.95m). 8, Clark, Jacee, Waterloo East, J6-05, (1.95m). 9, 
 Bandy, Matt, Wahlert Catholic, 6-03, (1.90m). 10, Brooks, Blair, Marion, 
 J6-03, (1.90m). 11, Massner, Trenton, Wapello, J6-03, (1.90m). 12, Wilkerson, 
 Om'Unique, Nevada, J6-03, (1.90m). 12, Hollingshed, Keenan, Davenport North, 
 J6-03, (1.90m). 14, Tiarks, Jack, Treynor, 6-01, (1.85m). 14, Beck, Trenton, 
 Carlisle, 6-01, (1.85m). 16, Keegan, Michael, Beckman, J6-01, (1.85m). 16, 
 Lenerz, Wilson, Waukee, J6-01, (1.85m). 18, Kelchen, Grant, Western Dubuque, 
 J6-01, (1.85m). --, Houghton, Troy, CB Abraham Lincoln, NH. --, Schroeder, 
 Caleb, Marquette Catholic, NH. --, Snyder, Sam, Forest City, NH. --, Douglas, 
 Ray Ray, Sioux City West, NH. --, Bossou, Jonathan, Ottumwa, NH. --, 
 Rarrat-Kass, Dylan, Le Mars, NH. 
Boys Shot Put High School
 1, Phelps, Nick, KP-WC, 65-03.50, (19.90m). 2, Etherington, Dominick, Algona, 
 59-07, (18.16m). 3, Linderbaum, Tyler, Solon, 57-01.50, (17.41m). 4, Stacy, 
 Zach, Dowling Catholic, 56-03.75, (17.16m). 5, Ridout, Justin, East Marshall, 
 54-04.50, (16.57m). 6, Fenske, Noah, New Hampton, 54-02.25, (16.51m). 7, 
 Green, Landon, Iowa City West, 54-01, (16.48m). 8, Walhof, Trajan, Sioux 
 Center, 54-00.75, (16.47m). 9, Jones, Logan, Lewis Central, 53-08.75, 
 (16.37m). 10, Hanna, Sam, Pleasant Valley, 52-07.75, (16.04m). 11, Stein, 
 Luke, Regina, 52-07.25, (16.03m). 12, Overton, Cole, Vinton-Shellsburg, 52-00, 
 (15.84m). 13, Theobald, Dane, Lewis Central, 51-11.75, (15.84m). 14, Volk, 
 Josh, Xavier, 51-09.50, (15.78m). 15, Brown, Ethan, Xavier, 51-05, (15.67m). 
 16, Domond, Kaseam, Ames, 50-07.75, (15.43m). 17, Sorensen, Kyle, Waukee, 
 50-00, (15.24m). 18, Burke, Landen, Madrid, 49-10.50, (15.20m). 19, Jackson, 
 Kendell, DSM Roosevelt, 49-05, (15.06m). 20, Baier, Jacob, Ankeny, 49-03.25, 
 (15.01m). 21, Meek, Ryder, OABCIG, 48-01, (14.65m). 22, Endres, Tyler, 
 Norwalk, 46-11.25, (14.30m). --, Fulcher, Cameron, Hudson, FOUL. --, 
 Ellingson, Dawson, Hudson, FOUL. 
Men Shot Put Univ/Col
 1, Tuufuli, Reno, Iowa, 18.50m, (60-08.50). 2, Otterdahl, Payton, North Dakota 
 State, 18.46m, (60-06.75). 3, Brewer, Jalil, Purdue, 18.17m, (59-07.50). 4, 
 Fife, Will, Missouri, 18.09m, (59-04.25). 5, Stroh, Steffan, North Dakota 
 State, 17.95m, (58-10.75). 6, King, Darius, Northern Iowa, 17.77m, (58-03.75). 
 7, Yodts, Kyler, Northern Iowa, 17.69m, (58-00.50). 8, Hammer, Ben, South 
 Dakota, 17.42m, (57-02). 9, Keogan, Michael, North Dakota State, 17.24m, 
 (56-06.75). 10, Blaser, William, Northern Iowa, 17.09m, (56-01). 11, Holtz, 
 Isaac, Northern Iowa, 17.03m, (55-10.50). 12, Carter, Avery, Missouri, 16.97m, 
 (55-08.25). 13, Quesenberry, Michael, North Dakota, 16.93m, (55-06.50). 14, 
 Yezek, Tom, Northern Iowa, 16.65m, (54-07.50). 15, Paliscak, David, Kent 
 State, 16.53m, (54-02.75). 16, Leiseth, Mason, South Dakota St., 16.49m, 
 (54-01.25). 17, Tritle, Keegan, Northern Iowa, 16.48m, (54-01). 18, Murfin, 
 Blaze, Dubuque, 16.36m, (53-08.25). 19, Talley, Alex, North Dakota State, 
 16.34m, (53-07.50). 20, Brittain, Zach, Doane, 16.30m, (53-05.75). 21, Hyc, 
 Micheal, Illinois, 16.09m, (52-09.50). 22, Bartling, Jacob, Nebraska-Kearney, 
 15.87m, (52-01). 23, Garcia, Alec, Emporia St., 15.78m, (51-09.25). 24, 
 Barents, Jacob, South Dakota, 15.19m, (49-10). --, Kornack, David, Wis.-Eau 
 Claire, FOUL. 
Men Javelin Throw Univ/Col
 1, Ackerman, Beau, MSU-Billings, 69.13m, (226-10). 2, Schmidt, Austin, North 
 Dakota State, 61.86m, (202-11). 3, Peasley, Dustin, Briar Cliff, 59.18m, 
 (194-02). 4, Barnett, Ivan, Robert Morris (Ill.), 59.11m, (193-11). 5, Fellin, 
 Eric, Marquette, 58.81m, (192-11). 6, Bess, Brant, Illinois College, 56.29m, 
 (184-08). 7, Balke, Alex, Iowa, 55.96m, (183-07). 8, VanZuilen, Luke, St. 
 Thomas (Minn.), 54.86m, (180-00). 9, Murphy, David, Northern State, 53.96m, 
 (177-00). 10, Leonhard, Dakota, South Dakota St., 53.76m, (176-04). 11, 
 Butterfield, Tanner, Missouri Western, 52.82m, (173-03). 12, Hensch, Michael, 
 Gustavus Adolphus, 52.70m, (172-11). 13, Ogren, Ty, North Dakota State, 
 52.64m, (172-08). 14, Olson, Nick, Western Illinois, 52.63m, (172-08). 15, 
 Harlan, Maxwell, Drake, 52.51m, (172-03). 16, Wax, Derek, Minot State, 52.46m, 
 (172-01). 17, Taylor, Jake, Drake, 52.15m, (171-01). 18, Meyerink, Monte, 
 Northern State, 52.03m, (170-08). 19, Kane, Elijah, Luther, 51.99m, (170-07). 
 20, Falotico, Gavin, Concordia (Wis.), 51.31m, (168-04). 21, Schukking, Peter, 
 Augustana (S.D.), 51.15m, (167-10). 22, Hughes, Blake, Iowa State, 48.71m, 
 (159-10). 23, Aasen, Ben, Minot State, 47.22m, (154-11). 24, Olson, Erik, 
 Drake, 46.24m, (151-08). 25, Heggelund, Marcus, South Dakota, 42.12m, 
 (138-02). --, Shuey, Michael, Velaasa Track Cub, X75.28m, (247-00). --, Ault, 
 Chandler, Unattached, X59.84m, (196-04). 
Men 4x100 Meter Relay College Preliminaries
 1, Emporia St. (Coleman, Colin SR, Goodwin, Taysean JR, Dade, Malcolm JR, 
 Reed, Jordan JR), 41.11q. 2, Lincoln (Mo.) (Halls, Tyrese FR, Rose, Stephen 
 SR, Gray, Javan SO, David, Jakiel SR), 41.20q. 3, Central Missouri (Williams, 
 Andre FR, Hunt, Franklin SO, Purnell, Deric FR, Minott, Akeemo FR), 41.25q. 4, 
 Iowa Western CC (Mensah, Eric SO, Tillman, Brian SO, Gordon, Vincent SO, 
 Rhone, Daiten SO), 41.40q. 5, MSU-Billings (Frisby, Lamont FR, Schram, Mason 
 SO, Shay, Kaelen JR, Zook, Sam JR), 41.59q. 6, Illinois College (Williams, 
 Nife SO, Peifer, Brett JR, Moore, Chris JR, Cross, Gregary JR), 41.78q. 7, 
 Minnesota State (Barnes, Vance JR, Diamond, Reid JR, Ogren, Tanner JR, Wilson, 
 Jaquez SO), 41.79q. 8, Dubuque (Thomas, Kyle FR, Gray, Clayton SR, Ellis, 
 Isaiah JR, Steed, Jeremiah FR), 41.90q. 9, Indian Hills CC (McCann, Bernard , 
 Randle, Brieon , Raphael, Joshua , McClenny, Raykwon ), 42.02. 10, 
 Northwestern (Iowa) (Akers, Derrick SR, Wedel, Nathan SR, Butters, Brady SO, 
 Te Brink, Levi SR), 42.17. 11, Benedictine (Ill.) (Wilson, DeVonte JR, Haye, 
 Jahaven JR, Smith, Ron SO, Johnson, Jordan JR), 42.32. 12, Oklahoma Baptist 
 (Brewer, Micah FR, Milton, Sayvon FR, Honeycutt, Clayton SR, Young, Devontrae 
 JR), 42.34. 13, Wartburg (Wright, Dallas FR, Duehr, Joe SO, Koko, Mamoon SO, 
 Richmond, Ryan SR), 42.34. 14, Augustana (Ill.) (Johnson, Michael JR, 
 Patterson, Noah FR, Yamamoto, Josh SR, Aldridge, Travon SR), 42.37. 15, Loras 
 (Beaton, Jacob SO, Mikel, Patrick SO, Morrison, Tyson SO, Rattenborg, Colby 
 JR), 42.40. 16, Simpson (Iowa) (Tupper, Travis SR, Kalinay, Dylan SR, 
 Vittetoe, Troy SR, Fitch, Kellen FR), 42.41. 17, Wis.-Eau Claire (Lembke, Adam 
 FR, Henk, Hunter SO, Groven, Kyle SO, Munn, KJ SO), 42.46. 18, North Iowa Area 
 CC (McMaster, Timothi FR, Boduo, Prince FR, Eastman, Kalen FR, Ganzy, Deionte 
 FR), 42.47. 19, Doane (Tross, Michael JR, Hickman, Zach SR, Bridges, Xavier 
 JR, Klein, Andrew SR), 42.47. 20, Briar Cliff (Blank, Chad SO, Lloyd, Sage JR, 
 Lefler, AJ FR, Glazek, Collin FR), 42.49. 21, Grand View (Headley, Daniel SO, 
 O'Neal, Leeshad SO, Wrede, Brant FR, Svestka, Gannon FR), 42.50. 22, St. Mary 
 (Kan.) (Robinson, Onaja JR, Hill, Zarrion FR, Allen, Darion FR, McClain, 
 Anterreon FR), 42.65. 23, Fort Hays St. (Irvin, Jacob SO, Schumacher, Jacob 
 FR, Penrose, Johnathan SO, Gardner, Malcom SO), 42.73. 24, Concordia-St. Paul 
 (Ray, William FR, Leck, Andrew SO, Preston, LaJuan FR, Melton, Vantwon SR), 
 42.93. 25, Hawkeye CC (Luna, Jakob SO, Little, Riley FR, Beard, Kenneth FR, 
 Moore, Avery FR), 43.05. 26, Dordt (Imperial, Noah FR, Heidema, Keith SR, Van 
 Eps, Lucas JR, Kabongo, Nathan FR), 43.15. 27, St. Thomas (Minn.) (White, 
 Conor JR, O'Neill, Connor SR, Mueller, Chris SR, Skidmore, James JR), 43.23. 
 28, St. Ambrose (Bohlen, Vance JR, Johnson, Dante FR, Krueger, David SR, 
 McElyea, Alec FR), 43.37. 29, Northern State (Moser, Austin SO, Martina, 
 Jarreth JR, Robinson, Raekwon SR, Thomas, Romario SO), 43.38. 30, Augustana 
 (S.D.) (Reider, Josh SR, Meloche, Paul JR, Van't Hof, Dylon SR, DeSchepper, 
 Trevor SR), 43.49. 31, Luther (Tapp, Maxwell JR, Hendricks, Jackson SR, 
 Preheim, Grant SR, Asante-Apeatu, Nana Anim SO), 44.87. --, Dakota State 
 (Olivier, Walker FR, Ward, Timothy FR, Jenkins, Kevin FR, Frasier, Nile FR), 
 DNF. --, Wis.-La Crosse (Willison, Rob SO, Winters, Ernest SR, Hoesley, Jim 
 SO, Koenecke, Josh FR), DQ. --, Aurora (McCoy, Lonell FR, Edwards, Ethan SO, 
 Haye, Akeem SO, Ruffin, Steven SO), DQ. 
Men 4x800 Meter Relay College Finals
 1, Emporia St. (Reinke, Jared SO, Bosley, Cole JR, Baheyadeen, Murad SO, 
 LaRoche, Thomas SR), 7:34.35. 2, Augustana (S.D.) (Tuschen, Zach SR, Miller, 
 Austin SO, Krohnke, Austin SR, Barrows, Josh JR), 7:35.45. 3, Morningside 
 (Ambrose, Zach FR, Green, Jacob SR, Kenny, Jason SR, Lindstrom, Dylan FR), 
 7:38.85. 4, Northwestern (Iowa) (Lemon, Aaron SR, Rose, Tim SR, Epp, Hans SR, 
 Hollinger, Peter JR), 7:41.07. 5, Wis.-Stevens Point (LaBracke, Nico SO, 
 Egbert, Alex JR, Wollenberg, Travis JR, Lawson, Nick SO), 7:42.93. 6, Dordt 
 (Ghiorso, Anthony FR, Temte, David FR, Vander Plaats, Jacob FR, Van Eps, 
 Matthew FR), 7:42.95. 7, York (Neb.) (Swenson, Levi SR, Sorter, Cameron JR, 
 Meek, Ian FR, Held, Mason JR), 7:45.74. 8, Concordia (Neb.) (Van Cleave, 
 Christian FR, Taylor, Thomas JR, Matters, Nathan JR, McAllister, Josiah JR), 
 7:45.84. 9, Central College (Kizer, Preston SO, Donner, Taylor SR, Rathje, 
 Tanner SR, Pape, Kyle JR), 7:46.72. 10, St. Mary (Kan.) (Lagemann, Philip JR, 
 Tyll, Michael SR, Johnson, Jermie SR, Michael, Tegan SR), 7:46.87. 11, Olivet 
 Nazarene (Gabriele, Tyler SR, Banks, Tyler FR, Meehan, Matt JR, Meyer, Wesley 
 SO), 7:47.03. 12, Loras (Lally, Kylian SR, Conklin-Little, Cole SO, Carroll, 
 Jack JR, Otting, Conor FR), 7:51.47. 13, Luther (Gilberg, Kyle JR, Kern, 
 Collin SO, Gehrt, Jonah JR, Haren, Trevor FR), 7:57.99. 14, Oklahoma Christian 
 (Meredith, Lawson SO, Broaddrick, Kyle SR, Aderholt, Brady FR, McKnight, Riley 
 SO), 8:00.19. 
Mixed 800 Meter Run Masters
 1, Potter, Eric, Unattached, 2:01.89D. 2, Faron, Lucas, Unattached, 2:02.67D. 
 3, Anderson, Ryan, Unattached, 2:06.39. 4, Roseman, Garry, Unattached, 
 2:06.56. 5, Kilgore, Paul, Unattached, 2:07.45. 6, Drozdov, Dmitry, 
 Unattached, 2:08.06. 7, Cooper, Ken, Unattached, 2:08.87. 8, Elliott, Lance, 
 Zuma Track, 2:10.31. 9, Goers, Eric, Thorsday TC, 2:11.70. 10, Birler, 
 Christopher, Unattached, 2:12.58. 11, Severson, Bryon, Unattached, 2:13.72. 
 12, Cannon, David, Atlanta Track Club, 2:13.90. 13, McCleary, Josh, Kansas 
 City Smoke, 2:13.93. 14, Bonthius, Dan, Unattached, 2:15.13. 15, Hovda, Jamie, 
 Unattached, 2:15.49. 16, Draheim, Mike, Unattached, 2:16.18. 17, Leach, Shane, 
 Unattached, 2:17.23. 18, Bergeson, Dan, Unattached, 2:17.34. 19, Bennett, 
 Paxton, Unattached, 2:20.21. 20, Hahn, Jason, Unattached, 2:21.63. 21, Watry, 
 James, Unattached, 2:22.37. 22, Judisch, Rachel, Unattached, 2:29.60. 23, 
 Furrow, Mike, Unattached, 2:29.88. 24, Sturdevant, Chris, Unattached, 2:29.97. 
 25, Schwendinger, Sara, Unattached, 2:33.89. 26, Parker, Kara, Run MN, 
 2:37.19. 27, Stine-Melgares, Susan, Team Body First, 2:39.65. 28, McDermott, 
 Randy, Kansas City Smoke, 2:40.41. 29, Mills, Donna, Unattached, 2:41.40. 30, 
 Kowalik, Kara, Unattached, 2:43.13. 31, Luedke, Lace, Unattached, 2:45.47. 32, 
 Fremont, Mike, Unattached, 6:46.68. --, Thompson, Chris, Unattached, DNF. 

2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 100 Meter Dash High School Finals
 (w: 1.3) 1, King, Carly, Assumption, 11.99. 2, Masten, Ellie, Benton - VH, 
 12.20. 3, Thomas, Darby, CB Abraham Lincoln, 12.24. 4, Kester, Keaton, ADM, 
 12.28. 5, Vojic, Elma, Waukee, 12.30. 6, Bennett, Jill, Linn-Mar, 12.55. 7, 
 Kirby, Amaria, Pleasant Valley, 12.56. 
Girls 800 Meter Run High School
 1, Milani, Sydney, Southeast Polk, 2:11.35. 2, Wensel, Payton, Linn-Mar, 
 2:12.01. 3, Campbell, Lily, Waukee, 2:14.42. 4, Schraft, Janette, East Mills, 
 2:15.50. 5, Hostetler, Anna, Mid-Prairie, 2:15.99. 6, Nock, Bailey, Iowa City 
 West, 2:16.98. 7, Schweizer, Kelsey, Dowling Catholic, 2:17.13. 8, Fleming, 
 Megan, DSM Roosevelt, 2:17.33. 9, Akason, Logan, Waukee, 2:17.46. 10, Ince, 
 Deniz, Iowa City West, 2:17.50. 11, Caraway, Jessica, Waukee, 2:17.52. 12, 
 Bookin-Nosbisch, Alli, Ottumwa, 2:17.76. 13, Friesen, Ellie, Crestwood, 
 2:17.92. 14, Michael, Mackenzie, Cedar Falls, 2:19.20. 15, Jochum, Madison, 
 Bishop Heelan, 2:20.23. 16, Van Dyke, Lauren, Sioux City East, 2:23.49. 
Girls 4x200 Meter Relay High School
 1, Wahlert Catholic (Wedewer, Libby SO, Sherman, Anna SR, Broderick, Clare SO, 
 Hasken, Bailey SR), 1:42.03. 2, Waukee (Taylor, Delaney JR, Bannister, Kate 
 JR, Winger, Sydney SR, Vojic, Elma SR), 1:43.96. 3, Dowling Catholic 
 (Okwaramoi, Juru JR, Heuckendorf, Roz JR, Gehrke, Olivia SO, Tobias, Margaret 
 FR), 1:44.06. 4, Assumption (King, Carly JR, Nelson, Lea JR, Fitzpatrick, 
 Laney FR, Carroll, Mary Grace SR), 1:44.44. 5, Pleasant Valley (Arthofer, Kira 
 SR, Kirby, Amaria SR, Arthofer, Adrea JR, Creasy, Harmony FR), 1:44.62. 6, 
 Benton - VH (Martensen, Grace JR, Masten, Ellie SR, Hulsebus, Shelby SR, 
 Masten, Elizabeth SR), 1:44.69. 7, Pella (Miller, Metsje JR, Malek, Paighton 
 SR, Thoreson, Elsie SO, Pingel, Annika SR), 1:44.93. 8, Solon (Ryan, Taylor 
 JR, Annis, Cayley SO, Kerkhoff, Erin JR, Smith, Abby JR), 1:45.43. 9, Waterloo 
 West (Solomon, Madelyn JR, Williams, TaJanik SO, Robinson, Shiila JR, Thune, 
 Zoey SR), 1:45.78. 10, Cedar Falls (Kimbrough, Auriona JR, Sterrett, Morgan 
 JR, Longnecker, Leah JR, Green, Emerson SO), 1:46.03. 11, Ames (Buckels, 
 Hannah JR, Song, Athena FR, Lipsey, Teagan SO, Lipsey, Amara SR), 1:46.46. 12, 
 DSM Roosevelt (Ubadigbo, Esther SO, Holman, Kori SR, Chell, Claire JR, 
 Morales, Jhamae FR), 1:46.91. 13, Iowa City (Clark, Emma JR, Kelly-Harvey, 
 CeCe FR, Cooper, Emma JR, DePrenger, Sydney SR), 1:47.04. 14, Ankeny 
 Centennial (Ridout, Betsy SR, Saddoris, Katie SR, Pippett, Karri SR, Jones, 
 Calea SO), 1:47.38. 15, Valley- WDM (Yardley, Cassie SR, Sinclair, Rachel SR, 
 Matera, Grace SR, Hronich, Audrey SO), 1:47.41. 16, DSM Hoover (Ding, Nyakota 
 SR, Goods, Temira SO, Sakabu, Lina JR, Preston, Breazi SR), 1:47.52. 17, 
 Ankeny (van de Mortel, Eva FR, Daugherty, Peyton SR, Mayberry, Mytika FR, 
 Rumley, Jasmine SO), 1:47.57. 18, Linn-Mar (Hubler, Olivia SR, Huggins, Anna 
 SO, Mather, Meghan JR, Burrell, Dimia SO), 1:47.78. 19, Decorah (Buresh, Fiona 
 FR, Hafner, Allie SR, Mikkelson, Sarah SR, Ranum, Rylea SR), 1:48.20. 20, 
 Bettendorf (Banks, Maddi SR, McQuillen, Erin JR, Ostrom, Emma SR, Erpelding, 
 Maggie SO), 1:48.33. 21, Waterloo East (Muhammad, Alanna SR, Clark, Amanee JR, 
 Dunn, Jasmine SR, Roberts, Kerris JR), 1:48.60. 22, Southeast Polk (Clement, 
 Natalie SO, Milani, Samantha SO, Davidson, McKenna SR, Hartz, Gretta SO), 
 1:48.68. 23, Danville (Grothe, Grace SR, Bauer, Alexis SR, Speer, Mckenzie SR, 
 Pfadenhauer, Alyssa JR), 1:48.87. 24, Keokuk (Campbell, Lindsey FR, Geisler, 
 Megan SO, Ailes, Miracle FR, Ailes-Primes, Ya' Mia SR), 1:48.88. 
Women 100 Meter Dash Univ/Col Preliminaries
 1, Barrie, Maggie, Ohio State, 11.49Q, w:2.0. 2, Soleyn, Bliss, Ohio State, 
 11.56Q, w:3.0. 3, Battle, Anavia, Ohio State, 11.61Q, w:2.6. 4, Bracey, 
 Sekayi, Purdue, 11.83Q, w:1.4. 5, Love, Yakira, Purdue, 11.59q, w:2.0. 6, 
 Meredith, Madison, Western Michigan, 11.64q, w:2.0. 7, Coby, Eboni, Minnesota 
 State, 11.68q, w:3.0. 8, Avant, Kyara, Iowa, 11.80q, w:2.0. 9, DeLoach, 
 Taylor, Ohio State, 11.80, w:2.6. 10, Greer, DeAndra, Indiana State, 11.88, 
 w:3.0. 11, Howard, Chelsea, Harding, 11.92, w:1.4. 12, Jones, Khenadi, 
 Northern Illinois, 11.93, w:2.0. 13, Cooper, Shana, Indiana State, 11.98, 
 w:3.0. 14, Brown, Traci, Iowa Western CC, 11.99, w:2.0. 15, Harvey, Lawanda, 
 Oklahoma Christian, 11.99, w:3.0. 16, Gordon, Tasheka, South Dakota, 11.99, 
 w:2.6. 17, Morgan, Audrianna, Rogers State, 12.04, w:1.4. 18, Nunn, Bennisha, 
 Kent State, 12.07, w:3.0. 19, Shield, Hannah, Emporia St., 12.09, w:1.4. 20, 
 Dufoe, Karina, South Dakota, 12.10, w:2.6. 21, Hyde, Andrea, Illinois College, 
 12.10, w:1.4. 22, Joseph, Tsai-Anne, Missouri, 12.12, w:2.6. 23, Gyimah, 
 Dorcas, Iowa Western CC, 12.14, w:2.6. 24, Oosterwegel, Hanneke, Northern 
 State, 12.22, w:1.4. 25, Young, Sch'Cara, Rogers State, 12.26, w:3.0. 26, 
 Yeargin, Latiyera, Emporia St., 12.34, w:2.0. 
Women 100 Meter Hurdles Univ/Col
 1, Roberson, Savannah, Purdue, 13.38Q, w:-1.5. 2, Ray, Chantel, Ohio State, 
 13.57Q, w:-0.7. 3, Kohlwey, Danielle, Minnesota-Duluth, 13.70Q, w:-2.8. 4, 
 Young, Mary, Drake, 14.07Q, w:-0.8. 5, Kimbro, Jenny, Iowa, 13.82q, w:-1.5. 6, 
 Smith, Alexis, Minnesota State, 14.01q, w:-2.8. 7, Molter, Leah, Oklahoma 
 Baptist, 14.02q, w:-0.7. 8, Ince, Allana, Indiana State, 14.12q, w:-0.8. 9, 
 Dziekonska, Patrycja, Indiana State, 14.14, w:-1.5. 10, Kerr, Britny, South 
 Dakota, 14.20, w:-1.5. 11, Morgan, Ayanna, Indiana State, 14.21, w:-2.8. 12, 
 Collins, Gabby, Western Michigan, 14.21, w:-2.8. 13, Collier, Bri, Kent State, 
 14.29, w:-0.7. 14, Williams, Arbria, Kent State, 14.30, w:-0.7. 15, Jones, 
 Alexis, Illinois, 14.31, w:-1.5. 16, Oosterwegel, Hanneke, Northern State, 
 14.39, w:-0.7. 17, Amarteifio, Remy, Northern Illinois, 14.54, w:-0.8. 18, 
 Duff, Benja, Kent State, 14.55, w:-0.7. 19, Hicks, Pedra, Eastern Illinois, 
 14.58, w:-0.7. 20, O'Connor, Jaymie, South Dakota St., 14.71, w:-2.8. 21, 
 Pierre-Antoine, Alexis, Purdue, 14.79, w:-0.8. 22, Frazier, Tasha, Iowa State, 
 14.82, w:-1.5. 23, Majors, Kenyae, Northern Illinois, 15.02, w:-0.8. 24, 
 Owens, Melina, Kent State, 15.10, w:-2.8. 25, Henry, Alexus, UT-Arlington, 
 15.20, w:-1.5. 26, McClendon, Alliah, Central Missouri, 15.21, w:-0.8. 
Women Pole Vault Univ/Col Finals
 1, Hunt, Makiah, South Dakota, 4.05m, (13-03.50). 2, Gietzen, Lauren, North 
 Dakota State, J4.05m, (13-03.50). 3, Horrigan, Maria, Kent State, J4.05m, 
 (13-03.50). 3, Falda, Helen, South Dakota, J4.05m, (13-03.50). 5, Tollerud, 
 Samantha, Kent State, J4.05m, (13-03.50). 6, Thompson, Alexandra, Kent State, 
 3.90m, (12-09.50). 7, Kemp, Landon, South Dakota, J3.90m, (12-09.50). 7, 
 Sheets, Tessa, Purdue, J3.90m, (12-09.50). 9, Foster, Kyley, North Dakota, 
 J3.90m, (12-09.50). 10, McKeeman, Sara, Illinois, J3.90m, (12-09.50). 11, 
 Nwoko, Chisom, Illinois, 3.75m, (12-03.50). 12, Nye, Carolyn, Illinois, 3.55m, 
 (11-07.75). 12, Ehlen, Brittany, Wis.-Platteville, 3.55m, (11-07.75). 12, 
 Beauchamp, Lauren, Northern Iowa, 3.55m, (11-07.75). 15, Smith, Amy, Iowa, 
 J3.55m, (11-07.75). 15, Jackson, Kim, Indiana State, J3.55m, (11-07.75). 17, 
 LeMunyon, Christina, Drake, J3.55m, (11-07.75). 17, Ball, Selam, Fort Hays 
 St., J3.55m, (11-07.75). --, Aune, Madeline, South Dakota, NH. --, Flanagan, 
 Leah, Augustana (Ill.), NH. --, Turner, Halie, Fort Hays St., NH. --, Novak, 
 Kendall, St. Thomas (Minn.), NH. 
Women Discus Throw Univ/Col
 1, Hazlewood, Micaela, Purdue, 57.34m, (188-01). 2, Jacobs, Gabi, Missouri, 
 55.26m, (181-03). 3, Onyekwere, Chioma, Unattached, 51.67m, (169-06). 4, 
 Spanoudakis, Konstadina, Iowa, 50.54m, (165-10). 5, Tausaga, Laulauga, Iowa, 
 49.87m, (163-07). 6, Nilles, Maddy, North Dakota State, 49.14m, (161-03). 7, 
 Henderson, Essence, Iowa State, 48.36m, (158-08). 8, Mosley, Jailyn, Kent 
 State, 47.73m, (156-07). 9, Haas, Destinee, North Dakota, 46.85m, (153-08). 
 10, Tennant, Grace, Kent State, 46.73m, (153-04). 11, Anderson, Amanda, North 
 Dakota State, 45.33m, (148-09). 12, Dendinger, Michaela, Wayne St. (Neb.), 
 45.25m, (148-05). 13, Leppelmeier, Molly, Purdue, 44.85m, (147-02). 14, 
 Manteuffel, Rebecca, SW Minnesota St., 44.66m, (146-06). 15, Vollmer, Kasie, 
 South Dakota St., 44.44m, (145-10). 16, O'Connor, Kacie, Wayne St. (Neb.), 
 44.12m, (144-09). 17, Pate, Sarah, Northern Iowa, 44.03m, (144-05). 18, Misel, 
 Kara, Iowa, 43.82m, (143-09). 19, Koerperich, Hope, Northern Iowa, 43.58m, 
 (143-00). 20, Hammond, Erika, Iowa, 43.18m, (141-08). 21, Detloff, Molli, 
 North Dakota, 43.17m, (141-08). 22, Lieffort, Heidi, Wis.-Stout, 42.21m, 
 (138-06). 23, Oawster, Erica, Wis.-Eau Claire, 41.65m, (136-08). 24, Squiers, 
 Anna, Nebraska-Kearney, 41.48m, (136-01). 25, Menken, Jordan, Northern State, 
 40.57m, (133-01). 26, Dusterhoft, Leah, South Dakota, 40.17m, (131-09). 27, 
 Davis, LaVon, Grand View, 37.29m, (122-04). --, Keefe, Makala, North Dakota, 
 FOUL. --, Geiger, Courtney, Fort Hays St., FOUL. 
Women Javelin Throw Univ/Col
 1, Kneifl, Kati, Morningside, 46.39m, (152-02). 2, Wolf, Madison, Fort Hays 
 St., 45.18m, (148-03). 3, Wolfe, Kari, North Dakota State, 44.16m, (144-10). 
 4, Deutscher, Alexcia, Fort Hays St., 43.58m, (143-00). 5, Hochhalter, Kayla, 
 North Dakota State, 42.72m, (140-02). 6, Webb, Allie, Missouri, 41.63m, 
 (136-07). 7, Mueller, Marissa, Iowa, 41.26m, (135-04). 8, Willis, Abigail, 
 Dubuque, 40.82m, (133-11). 9, Smith, Kaitlyn, North Dakota State, 40.74m, 
 (133-08). 10, Astleford, Rachel, South Dakota St., 40.39m, (132-06). 11, 
 Haley, Megan, Missouri, 39.43m, (129-04). 12, Wester, Mary, South Dakota, 
 39.15m, (128-05). 13, Hunsaker, Amber, Minot State, 38.56m, (126-06). 14, 
 Shostrom, Emilee, South Dakota, 37.80m, (124-00). 15, Bentley, Anna, Northern 
 Iowa, 37.10m, (121-09). 16, Hurla, Amanda, Fort Hays St., 35.76m, (117-04). 
 17, Wangerin, Lindsay, North Dakota State, 35.30m, (115-10). 18, Lake, Alli, 
 South Dakota, 34.24m, (112-04). 19, Schiermeyer, Molly, South Dakota, 33.08m, 
 (108-06). 
Women 4x100 Meter Relay University Preliminaries
 1, Purdue (Bracey, Sekayi SO, Roberson, Savannah SR, Love, Yakira JR, 
 Charlton, Devynne SR), 44.52Q. 2, Iowa (Thomas, Jahisha SR, Avant, Kyara FR, 
 Champe, Sheridan SR, Brown, Brittany SR), 45.58Q. 3, Ohio State (Soleyn, Bliss 
 JR, Battle, Anavia FR, Ray, Chantel SR, Barrie, Maggie SR), 44.67q. 4, 
 Illinois (Driver, Briana JR, Hargrove, Sade JR, Davis, Emone JR, Rogers, 
 Janile JR), 44.75q. 5, Kent State (Lopez, Gana FR, Yeargin, Nicole SO, Carey, 
 Cayla SR, Nunn, Bennisha SR), 45.74q. 6, Indiana State (Cooper, Shana SO, 
 Greer, DeAndra SO, Jackson, Oschtisha SR, Lindsey, Faith FR), 45.98q. 7, 
 Marquette (Marchan, Breanne SO, Goodrich, Cassy SR, Marko, Madison SO, Harris, 
 Terica SR), 46.55q. 8, Western Michigan (Mitchell, Diamond FR, Meredith, 
 Madison SO, Bryant, Alex SO, Bolden, Davonne SR), 47.09q. 9, South Dakota 
 (Ireland, Brooke SR, Dufoe, Karina JR, Kerr, Britny SO, Gordon, Tasheka SO), 
 47.11. 10, Northern Iowa (Blue, Jasmine SO, Bell, Maddie JR, Irmen, Madisen 
 SR, Watson-Reid, Chyna JR), 47.69. 11, South Dakota St. (Carlson, Delaney SO, 
 Lane, Vanessa SR, O'Connor, Jaymie SO, Flemister-Smith, Miatta SO), 47.80. --, 
 North Dakota State (Hahn, Deidre SR, Grommesh, Gabrielle SR, Moss, Daejha FR, 
 Woods, Alexis SR), DNF. 
Women 4x400 Meter Relay University
 1, Purdue (Dorsey, Myia SO, Miller, Samara SO, Hodges, Kyelah JR, Black, 
 Symone SR), 3:38.10Q. 2, Ohio State (Winters, Karrington JR, Wilson, Tamani 
 SO, Richardson, Syaira FR, Barrie, Maggie SR), 3:43.29Q. 3, Kent State 
 (Williams, Tyler SR, Yeargin, Nicole SO, Burnett, Lauren SR, Skinner, Irene 
 SR), 3:42.70q. 4, North Dakota State (Lind, Alyssa FR, Woods, Alexis SR, 
 Frolek, Peyton FR, Hahn, Deidre SR), 3:44.07q. 5, Indiana State (Jackson, 
 Oschtisha SR, Davis, Imani SO, Woods, Ahmanah JR, Neeley, Brittany SR), 
 3:44.14q. 6, Iowa (Hargrave, Tashee SO, Brown, Brittany SR, Plock, Sarah SO, 
 King, Mallory SO), 3:44.28q. 7, Western Michigan (Dowd, Erin SO, Worford, 
 Ashley FR, Bolden, Davonne SR, Bryant, Alex SO), 3:45.34q. 8, Illinois (Nwoko, 
 Chisom SO, Driver, Briana JR, Aduma, Amira FR, Choquette, Nicole SR), 
 3:46.09q. 9, Northern Iowa (Blue, Jasmine SO, Bell, Maddie JR, Schinkel, 
 Lyndsie JR, Irmen, Madisen SR), 3:46.32. 10, Drake (Ahmed-Green, Rai SR, 
 Young, Mary SR, Giuliano, Kayla SR, Coombe, Victoria JR), 3:47.79. 11, South 
 Dakota St. (Dolezal, Savannah SR, Carlson, Delaney SO, Lane, Vanessa SR, 
 Sebern, Allison SO), 3:47.88. 12, Tulsa (Galbert, Ca'Purnika FR, Lyons, 
 Candalyn SR, Jones, Kiara JR, Birmmingham, Aaliyah SO), 3:48.08. 13, Northern 
 Illinois (Hutton, Ashanti SR, Curtis, Neshay FR, Harris, Grace SO, Franks, 
 Doshawn SR), 3:48.21. 14, South Dakota (Cannigan, Shanice SR, Ireland, Brooke 
 SR, Thompson, Danielle FR, Heinz, Macy FR), 3:56.62. 15, Western Illinois 
 (Reed, Megan SO, Brasseur, Bo SO, Busch, Michaela SO, Stennis, Jamieria JR), 
 3:58.63. 
Women 4x400 Meter Relay College
 1, Lincoln (Mo.) (Brown, Segale SO, Ambersley, Renea JR, Tyme, Melissa FR, 
 Clarke, Shanice SO), 3:42.94Q. 2, Oklahoma Baptist (Mitchell, Mckae JR, 
 Mayfield, JoziRose SO, Hurlbut, Breanna SR, Van Der Westhuizen, Sherine FR), 
 3:43.81Q. 3, Nebraska Wesleyan (Frazier, Anna JR, Jones, Kaylee JR, Rolfes, 
 Aspen FR, Jones, Elizabeth JR), 3:46.67Q. 4, Wis.-Eau Claire (Buergi, Ashleigh 
 SR, Hecker, Glory SO, Kummer, Lakyn SO, Glidden, Sarah SR), 3:51.82Q. 5, 
 Central Missouri (Gardner, Sanikee SR, Gonzalez, Laia SO, Nash, Destiney FR, 
 Thole, Emily JR), 3:48.36q. 6, Bethel (Minn.) (Sankey, Hannah FR, Labatt, 
 Delia SO, Alpers, Erin SR, Johnson, AddieKay JR), 3:50.11q. 7, Wartburg 
 (Duehr, Betsy SR, Tyynismaa, Belle SO, Jones, Teylor JR, Taylor, Aubree SR), 
 3:50.36q. 8, Wheaton (Ill.) (Heath, Marissa SO, Brown, Natasha JR, Ezewuzie, 
 Favor SO, Dansdill, Maggie SR), 3:51.92q. 9, NW Missouri (Davis, Lindsay SR, 
 Taylor, Emma SR, Ganter, Maja FR, Hammond, Jordan SO), 3:52.23. 10, Minnesota 
 State (Woodard, Mackenzie FR, Hartman, Grace FR, Gaines, Gabi SO, Malone, 
 Crystal SO), 3:53.69. 11, Augustana (Ill.) (Zaragoza, Sydney SR, Melo, Valeria 
 SR, Glatz, Madi SO, Eastburn, Katie SO), 3:55.19. 12, Wis.-Stevens Point 
 (Wellhausen, Brooke FR, Mertens, Hannah JR, Peters, Makani SO, Trempe, Leah 
 SR), 3:56.56. 13, Emporia St. (Williams, Jazmin SO, Graber, Kelsey JR, 
 Schmitz, Brianna JR, Blevins, Elizabeth SR), 3:57.14. 14, Grand View (Ayers, 
 Ronnoja SR, King, Kennedy SR, Roberts, Katie SR, Blair, Chantel SO), 3:57.53. 
 15, Wis.-La Crosse (Goulet, Jenna JR, Atchison, Rachel SR, Engel, Abbey FR, 
 Klein, Sophie SO), 4:00.56. 16, Concordia (Neb.) (Mogul, Kennedy FR, Rathjen, 
 Miranda SO, Beran, Tori JR, Nikodym, Jamie JR), 4:00.88. 17, Concordia-St. 
 Paul (Shady, Erika SR, Norman, Teghan SO, Magnuson, Lauren SO, Kunshier, Maddy 
 JR), 4:02.71. 18, Central College (Pingel, Kiki FR, Gray, Mary FR, Doehrmann, 
 Paige FR, Patton, Kate SR), 4:02.88. 19, SW Minnesota St. (Shabino, Kim SR, 
 Jansky, Kayla SO, Gillingham, Emily FR, Atwood, Nikki SR), 4:03.69. 20, Dordt 
 (Wind, Joscelyn JR, Krysl, Sarah FR, Stephens, Jenna JR, Wnek, Kate FR), 
 4:04.37. 21, Luther (Baker, Shannon JR, Sammons, Morgan SR, Hilleman, Allison 
 FR, Springer, Marta JR), 4:09.28. 22, Buena Vista (Ervin, Allyson JR, Wolf, 
 Autumn FR, Holbert, Sunkyu SO, Igarashi, Jessica JR), 4:28.95. 
Boys 100 Meter Dash High School Finals
 (w: 1.0) 1, Iske, Tanner, West Liberty, 10.77. 2, Bell Jr., Bernard, Ames, 
 10.79. 3, Williams, Gavin, Southeast Polk, 10.81. 4, Clay, Gage, AHSTW, 10.84. 
 5, Waylee, Harrison, Urbandale, 10.94. 6, Inlay, Ardell, Sioux City East, 
 10.99. 7, Tudor, Sam, Waterloo West, 11.02. 8, Van Baale, Ryan, Ankeny 
 Centennial, 11.03. 
Boys 800 Meter Run High School
 1, Olson, Tyler, Muscatine, 1:56.55. 2, Linnan, Quentin, Indianola, 1:56.87. 
 3, Mullenix, Chase, Atlantic, 1:57.80. 4, Bauer, Riley, North Union, 1:58.47. 
 5, Schaefer, Joe, Johnston, 1:58.52. 6, Sieperda, Gable, Central Lyon, 
 1:58.95. 7, Huyser, Carter, Oskaloosa, 1:59.46. 8, Rethwisch, John Paul, Iowa 
 City, 2:00.73. 9, Hildebrand, Jalen, Dubuque Senior, 2:00.85. 10, Locher, Max, 
 CR Washington, 2:00.88. 11, Hilby, Luke, Wahlert Catholic, 2:00.91. 12, Pena, 
 Anthony, Pleasant Valley, 2:03.18. 13, DeHaan, Will, Central DeWitt, 2:04.62. 
 14, Brown, Daniel, Iowa City, 2:08.13. 15, Garbutt, Jeff, Iowa City West, 
 2:14.51. 
Boys 4x200 Meter Relay High School
 1, CR Jefferson (Bokoyo, Josue SR, Hall, Mitch SR, Leggins, Ezeki SO, Baugh, 
 James SR), 1:27.14D. 2, Ankeny Centennial (Van Baale, Ryan SR, Gates, Avery 
 SO, Hoy, Brendan SR, Moss, Riley SR), 1:28.24. 3, Sergeant Bluff-Luton 
 (Shultz, Zach JR, Schwedler, Jorma SO, Delperdang, Britton JR, Boekelman, Ty 
 SR), 1:28.44. 4, Dowling Catholic (Steenblock, Nate JR, Johnson, Charlie SR, 
 Lyman, Jack JR, Murray, Jayson JR), 1:28.52. 5, Valley- WDM (Shaner, Jonathan 
 JR, Gass, Jacob JR, Keller, Jacob JR, Mitchell, Creighton SO), 1:28.70. 6, 
 Southeast Polk (Johnson, Austin SR, Williams, Gavin SO, Erickson, Jaeger SR, 
 Lambertz, Colton SO), 1:28.79. 7, Bettendorf (Porter, Darien JR, Nicholson, 
 Demari SR, Kalar, Austin JR, Desequeria, Leo JR), 1:29.27. 8, Waukee 
 (Hicks-Jumper, Kahlil JR, Yeaway, Sam JR, Moore, Tyrese SR, Espland, Blake 
 JR), 1:29.55. 9, Urbandale (Miller, Chris SR, Waylee, Harrison SO, Dabney, 
 Drew SR, Facey, Elijah SR), 1:29.85. 10, DC-Grimes (Madsen, Sean SR, Freeman, 
 Rancy JR, Erickson, Thomas SR, Bertrand, Cade SR), 1:30.20. 11, CR Kennedy 
 (Jones, Blake SR, Packingham, Zak SR, Parker, Cade SO, Shanklin, Marco SR), 
 1:30.21. 12, Dubuque Senior (Chapman, Chris SR, Kruse, Ted SO, Kruse, Joe SR, 
 Romagna, Angelo SR), 1:30.70. 13, Nevada (Sellberg, Brendan SR, Strottman, 
 Jakob JR, Perez, Rodrigo SR, Nelson, Joven JR), 1:31.17. 14, Beckman 
 (Wulfekuhle, Evan SO, Brown, Mark SR, Vaske, Joel SR, Fangman, Riley SO), 
 1:31.32. 15, DSM Hoover (Ware, Eohnte SR, Gaye, Answer SR, Hurst, Jarias SR, 
 Francis, Dichon SR), 1:31.97. 16, Western Dubuque (Jaeger, Damon JR, Butcher, 
 Zack JR, Fagerlind, Daniel JR, Hogan, Collin SO), 1:32.02. 17, Waterloo East 
 (Clark, Jacee SR, Robinson, Kendall JR, Ernst, Aidan SO, Stigler, Brenden FR), 
 1:32.27. 18, Lewis Central (Nettles, Drake JR, Rew, Collin JR, Hatcher, Hayden 
 SR, Duggan, Max JR), 1:32.45. 19, West Liberty (Hartman, Michael SR, Feldman, 
 Seth JR, Kelly, Joe SR, Iske, Tanner SR), 1:32.45. 20, Atlantic (Niklasen, 
 Zade JR, Sonntag, Dillon SR, Moen, Tyler SO, Reed, Gratt SR), 1:32.46. 21, 
 Glenwood (Saddler, Joey SR, Hughes, Jack , Vondra, Zach JR, Watson, Kohen SR), 
 1:34.38. 22, St. Albert - Male (Blaha, Tyler SR, Carley, Jake SR, Barnes, Kyle 
 SR, Gronstal, Luke SR), 1:34.90. --, Iowa City West (White, Andre SR, West, 
 Austin SR, Sims, Seybian SR, Caruthers, Gabe JR), DNF. 
Men 100 Meter Dash Univ/Col Preliminaries
 1, Reese, Riak, Kent State, 10.14Q, w:2.6. 2, Williams, Waseem, Purdue, 
 10.24Q, w:1.8. 3, Harrison, Eric, Ohio State, 10.28Q, w:1.0. 4, Wilson, 
 O'Shea, Iowa, 10.39Q, w:3.0. 5, Asemota, Duan, Ohio State, 10.28q, w:2.6. 6, 
 Williams, Gawain, South Dakota, 10.31q, w:2.6. 7, Woodard, Antonio, Iowa, 
 10.34q, w:2.6. 8, Bazile, Zack, Ohio State, 10.37q, w:1.8. 9, Parmley, 
 Tristan, Indiana State, 10.48, w:3.0. 10, Johnson, Jordan, Benedictine (Ill.), 
 10.50, w:2.6. 11, Chier, Aaron, Drake, 10.51, w:3.0. 12, Brown, Bryant, Iowa 
 Central CC, 10.52, w:1.0. 13, Henderson, Cole, Illinois, 10.56, w:1.0. 14, 
 Trousil, Isaiah, Northern Iowa, 10.59, w:1.8. 15, Zook, Sam, MSU-Billings, 
 10.60, w:3.0. 16, Reagan, Joe, South Dakota, 10.61, w:1.0. 17, Harris, 
 Brandon, Kent State, 10.62, w:3.0. 18, Zenner, Sam, South Dakota St., 10.67, 
 w:1.8. 19, Lilley, Djiron, Rogers State, 10.69, w:1.8. 20, Lane, Brandan, 
 Eastern Illinois, 10.71, w:2.6. 21, Dotson, Malcolm, Purdue, 10.71, w:2.6. 22, 
 Winters, Ernest, Wis.-La Crosse, 10.75, w:1.8. 23, Thony, Jack, South Dakota, 
 11.02, w:1.0. 24, Ebikwo, Joshua, Purdue, 11.07, w:1.0. 
Men 110 Meter Hurdles Gary Osborn Univ/Col
 1, Douglas, Chris, Iowa, 14.03Q, w:-3.5. 2, Nwangwu, Emeka, UT-Arlington, 
 14.28Q, w:-0.9. 3, Carter, Daley, Indiana State, 14.33Q, w:3.2. 4, Carroll, 
 Brent, Ohio State, 14.45Q, w:-1.6. 5, Seward, DaJuan, Ohio State, 14.04q, 
 w:-3.5. 6, Veteto, Justin, Purdue, 14.29q, w:-3.5. 7, Davis, Sydne, Minnesota 
 State, 14.31q, w:-3.5. 8, Gustafsson, Petter, UT-Arlington, 14.42q, w:3.2. 9, 
 Wells, Jonathan, Illinois, 14.50, w:3.2. 10, Fincher, Victor, UT-Arlington, 
 14.50, w:-1.6. 11, Kalinay, Dylan, Simpson (Iowa), 14.65, w:3.2. 12, Ragland, 
 Dairius, Kent State, 14.85, w:-3.5. 13, Jackson, Reece, Morningside, 14.90, 
 w:3.2. 14, Collins, David, Air Force, 14.94, w:-0.9. 15, Ellis, Dustin, NW 
 Missouri, 14.96, w:-1.6. 16, Cooper, Jay, South Dakota, 14.99, w:-0.9. 17, 
 Deal, Tim, Purdue, 15.16, w:-1.6. 18, Williams, Anthony, Iowa, 15.19, w:3.2. 
 --, Ham, Connor, Northern Iowa, DNF, w:3.2. 
Men 4x1600 Meter Relay Univ/Col Finals
 1, Air Force (Wojciechowski, Josh JR, Sullivan, Patrick SO, Johnson, Scott FR, 
 Bilvado, Jacob JR), 16:49.97. 2, Bradley (Bianchina, Michael SR, Seymour, 
 Scott SO, FloydMews, Taylor SR, Dunderdale, Haran JR), 16:52.26. 3, Fort Hays 
 St. (Carmona, Oscar JR, van 't Westende, Seppe JR, Barco, Israel SO, Meyer, 
 Brett JR), 16:57.68. 4, Wichita State (Flowers, Ben FR, Skwarlo, Stan JR, 
 Landon, Cory FR, Sturdy, Austin SR), 17:22.33. 5, Kansas State (Bachman, Brett 
 SR, Bachman, Jeffrey SR, Powell, Ethan FR, Zack, Bryan SR), 17:28.43. 6, 
 Concordia-St. Paul (Hudson, Tyler SO, Warner, Cory SO, Troe, Caleb JR, Holmes, 
 Peyton SO), 17:55.73. 
Men High Jump Univ/Col
 1, Minor, Rahman, Purdue, 2.16m, (7-01). 2, Anderson, Zack, South Dakota, 
 2.12m, (6-11.50). 3, Blackman, Eric, Purdue, 2.08m, (6-09.75). 4, Gray, 
 Collin, Wheaton (Ill.), J2.08m, (6-09.75). 5, Cuskelly, Landon, Missouri, 
 J2.08m, (6-09.75). 6, Deloye, Parker, Illinois, 2.03m, (6-08). 6, Durbin, 
 Cody, Iowa State, 2.03m, (6-08). 6, Schultz, Nick, Indiana State, 2.03m, 
 (6-08). 6, Jackson, Montrez, Nebraska-Kearney, 2.03m, (6-08). 10, Steiner, 
 Noah, Wis.-Platteville, J2.03m, (6-08). 11, Murtagh, Jaime, Indiana State, 
 J2.03m, (6-08). 11, Newell, Kolt, Fort Hays St., J2.03m, (6-08). 13, Schultz, 
 Kevin, NW Missouri, J2.03m, (6-08). 14, Daniels, Will, Central College, 
 J2.03m, (6-08). 15, Korver, Calvin, Northwestern (Iowa), J2.03m, (6-08). 16, 
 Janca, Nicholas, North Central (Ill.), 1.98m, (6-06). 16, Jones, Brad, Kent 
 State, 1.98m, (6-06). 16, Henderson, Ronald, Southwestern CC, 1.98m, (6-06). 
 16, Brown, Deshonn, South Dakota, 1.98m, (6-06). 20, Deiss, Brendan, Wis.-La 
 Crosse, J1.98m, (6-06). 21, Ohlson, D.J, Kent State, J1.98m, (6-06). 21, 
 Poklop, Adam, North Central (Ill.), J1.98m, (6-06). --, Owen, Tyler, Indiana 
 State, NH. --, Moses, Forest, Drake, NH. --, Moeller, Cole, Iowa, NH. 
Men Triple Jump Univ/Col
 1, Stevens Jr, Craig, Kent State, 15.56m, w:-0.4 (51-00.75). 2, Seward, 
 DaJuan, Ohio State, 15.35m, w:-3.3 (50-04.50). 3, Newburn, Luther, Benedictine 
 (Ill.), 15.33m, w:-3.1 (50-03.50). 4, Calderon-Pitchford, Elijah, Minnesota 
 State, 14.95m, w:-2.0 (49-00.75). 5, Calica-Hill, Akinshe, Iowa, 14.87m, 
 w:-1.3 (48-09.50). 6, Thompson, Phil, Missouri Western, 14.79m, w:-1.4 
 (48-06.25). 7, Courter, Bryant, South Dakota St., 14.48m, w:-2.4 (47-06.25). 
 8, Smith, Joe, Eastern Illinois, 14.44m, w:-2.1 (47-04.50). 9, Milliner, 
 Anthony, Kent State, 14.42m, w:-1.9 (47-03.75). 10, Johnson, Scott, Concordia 
 (Neb.), 14.10m, w:1.3 (46-03.25). 11, Stevens, Chrisford, Eastern Illinois, 
 14.08m, w:-0.7 (46-02.50). 12, Murphy, Evan, Augustana (Ill.), 14.05m, w:-1.7 
 (46-01.25). 13, Hinton, Kelle'Mon, North Dakota State, 13.97m, w:-0.6 (45-10). 
 14, Aldridge, Travon, Augustana (Ill.), 13.80m, w:1.0 (45-03.50). 15, Saggau, 
 Thomas, Illinois, 13.64m, w:-1.8 (44-09). 16, Oluyadi, David, Illinois, 
 13.12m, w:-1.5 (43-00.50). 17, Barnes, Ben, Illinois, 13.09m, w:-1.5 
 (42-11.50). --, Borseth, Martavian, Northern Iowa, FOUL. --, Greene, Tamar, 
 Purdue, FOUL. --, Ogeka, Victor, Minnesota State, FOUL. 
Men 4x100 Meter Relay University Preliminaries
 1, Illinois (Shannon, Jason FR, Henderson, Cole SR, Haight, Joe JR, Quinn, 
 Devin JR), 40.16Q. 2, Ohio State (Mott, Tavonte FR, Harrison, Eric FR, 
 Asemota, Duan SR, Bazile, Zack SR), 40.47Q. 3, Iowa (Woodard, Antonio SO, 
 Wilson, O'Shea SR, Hofacker, Collin SO, Harris, Mar'yea JR), 40.17q. 4, Purdue 
 (McGee, Gerald SR, McLaren, Shawndail JR, Hollis, Jordan FR, Williams, Waseem 
 SO), 40.23q. 5, Northern Iowa (Hicks, Eli SO, Trousil, Isaiah FR, Turcotte, 
 Matt JR, Cooper, Tayshaun FR), 40.92q. 6, Drake (Chier, Aaron JR, Graves, 
 Caulin SO, Metivier, Malik SO, Maguranyanga, Kundai FR), 40.95q. 7, South 
 Dakota St. (Hilton, Coby FR, Larson, Landon SO, Clarke, Daniel FR, Zenner, Sam 
 SO), 41.47q. 8, Kent State (Harris, Brandon JR, Johnson, James FR, Davis II, 
 Shakorie FR, Grant, Jonathan JR), 41.57q. 9, Tulsa (Nemec, Joseph FR, Visser, 
 Henry FR, Stewart, Bailey JR, Adee, Zachary FR), 41.65. 10, North Dakota State 
 (Butler, JT JR, Dzvokora, Tatenda JR, Brosseau, Alex FR, Klimpke, Ben SO), 
 41.67. 11, Marquette (Word, Joshua SR, Bendel, Daniel FR, Boos, Connor JR, 
 Davis, Jason FR), 41.91. --, Indiana State (Shaw, Jarel FR, Parmley, Tristan 
 SR, Schreiber, Scott SR, Carter, Daley SR), DNF. --, South Dakota (Penington, 
 Conor FR, Reagan, Joe JR, Thony, Jack SR, Williams, Gawain SR), DQ. 
Men 4x400 Meter Relay University
 1, Iowa (Frye, DeJuan JR, Lietz, Austin SO, Thompson, Chris SO, Hofacker, 
 Collin SO), 3:08.67Q. 2, Northern Iowa (Hertz, Corey JR, Frost, Jojo FR, 
 Smith, Jacob SO, Van Den Bergh, Sven FR), 3:11.37Q. 3, Illinois (Haight, Joe 
 JR, Harris, Aaron FR, Allen, Kenneth SR, Kendziera, David SR), 3:09.00q. 4, 
 Ohio State (Burke, Asa SO, McKinney, Kyle JR, Jeff, Andre FR, Bramwell, Drelan 
 SR), 3:11.41q. 5, Purdue (Rolle, Kinard JR, Dotson, Malcolm SO, Hollis, Jordan 
 FR, McLaren, Shawndail JR), 3:13.53q. 6, Tulsa (Visser, Henry FR, Howard, Grey 
 JR, Adee, Zachary FR, Stewart, Bailey JR), 3:13.78q. 7, Air Force (Walden, 
 Sedacy JR, Collins, David JR, Dicken, Zach SO, White, Chip SR), 3:14.86q. 8, 
 Kent State (Davis II, Shakorie FR, Lawson, TJ SO, Johnson, James FR, O'Leary, 
 Andrew SR), 3:14.93q. 9, North Dakota State (Butler, JT JR, Richter, Jacob JR, 
 Curl, Byrne JR, Neururer, Matt SR), 3:15.35. 10, Iowa State (Berry, Ka'Ven JR, 
 Schneider, Logan JR, Fogltanz, Eric JR, Young, Elijah SR), 3:15.62. 11, South 
 Dakota St. (Larson, Landon SO, Johnson, Sam JR, Acker, Mitchel FR, Kuil, 
 Cameron FR), 3:17.76. 12, Drake (Metivier, Malik SO, Priebe, Hudson SR, 
 Graves, Caulin SO, Maguranyanga, Kundai FR), 3:17.79. --, Indiana State 
 (Blake, Rhett SO, Anyaebunam, CJ SR, Sykes, Charles SO, Griffith, Stephen FR), 
 FS. 
Men 4x400 Meter Relay College
 1, Emporia St. (Evans, Parker JR, Stenzel, Luke JR, Tibbs, Dukiya SR, Goodwin, 
 Taysean JR), 3:11.07q. 2, Oklahoma Baptist (Milton, Sayvon FR, Phillips, 
 Dillon FR, James, Carlos SR, Knauls, Shirvante FR), 3:12.09q. 3, Minnesota 
 State (Wilson, Jaquez SO, Crosser, Cam SO, Dennis, Morris SR, Pitchford, 
 Isaiah SR), 3:13.25q. 4, Central Missouri (Lowe, Corbin SR, Weber, Jacob SO, 
 Larsen, Noah JR, Randle, Jacob SR), 3:13.48q. 5, Bethel (Minn.) (Olsen, Karl 
 JR, Erickson, Isaac SO, Hatton, Evan JR, Klamm, Carl JR), 3:14.15q. 6, Iowa 
 Western CC (Minnis, Jordan SO, Rhone, Daiten SO, Tillman, Brian SO, Agee, 
 Jacobi FR), 3:14.64q. 7, Augustana (Ill.) (Yamamoto, Josh SR, LaMendola, Alex 
 SR, Sommers, Clayton JR, Hucker, Kyle SR), 3:14.88q. 8, Wis.-Eau Claire (Munn, 
 KJ SO, Henk, Hunter SO, Christnovich, Brandon JR, Schwoerer, Dietrich FR), 
 3:15.19q. 9, Loras (Scott, Shamari SO, Morrison, Tyson SO, Hall, Anakin JR, 
 Mikel, Patrick SO), 3:15.44. 10, Oklahoma Christian (Huslig, Landon SR, 
 Pehkonen, Sawyer SR, Kruzich, Austin SR, Hernandez, Javier FR), 3:15.54. 11, 
 Iowa Central CC (Matlhabe, Phemelo FR, Seck, Ndiaga SO, Notz, Vincent FR, 
 Virtue, Kane SO), 3:15.61. 12, NW Missouri (Harkey, Caelon FR, Templeman, 
 Derek JR, Bush, Juwan JR, Steiner, Dallas JR), 3:16.74. 13, York (Neb.) 
 (Price, Carter SO, Ajiboye, Sheyi SO, Wynn, Kyle SO, Held, Mason JR), 3:16.76. 
 14, Lincoln (Mo.) (Spencer, Coy FR, Halls, Tyrese FR, Henry, Alva SR, 
 Robinson, Kevon SR), 3:17.07. 15, Doane (Varela, Alan JR, Hill, Turner JR, 
 Harsin, Tanner JR, Hammond, Logan FR), 3:17.21. 16, Dordt (Van Eps, Lucas JR, 
 Imperial, Noah FR, Herman, Caleb JR, Van Eps, Matthew FR), 3:17.39. 17, 
 Wartburg (Teig, Alex SO, Dolphin, Levi SR, Cook, Famiek JR, Snider, Cody SR), 
 3:17.80. 18, North Central (Ill.) (Spaccapaniccia, Daniel SR, Findlay, Maceo 
 SO, Nordman, Ben SR, Piron, Peyton JR), 3:18.96. 19, Briar Cliff (Blank, Chad 
 SO, Heinrichs, Joe SR, Iron Shell, Robert SR, Lefler, AJ FR), 3:19.18. 20, 
 Simpson (Iowa) (Coughenour, Jordan JR, Tupper, Travis SR, Vittetoe, Troy SR, 
 Wicks, Kirk JR), 3:19.55. 21, Central College (Yaw, Mitchell SO, Morgan, Blake 
 SR, Wimbish, Justin SR, Howe, Hunter JR), 3:19.66. 22, Missouri Western 
 (Pauley, Jalen FR, Cooper, Spencer FR, Jelinek, Nate FR, Buresh, Graham FR), 
 3:21.29. 23, St. Thomas (Minn.) (Skidmore, James JR, Mueller, Chris SR, 
 Karlson, Samuel JR, Kozlowski, Carl FR), 3:21.32. 24, Illinois College 
 (Peifer, Brett JR, Rieke, Jaxon JR, Aiello, Dominic SR, Moore, Chris JR), 
 3:21.41. 25, Augustana (S.D.) (Woods, Alex SO, Stiles, Ryan JR, Savey, Blake 
 SO, Miller, Austin SO), 3:22.99. 26, Northwestern (Iowa) (Lemon, Aaron SR, 
 Grevengoed, Justin FR, Aiyegbeni, Perkins SO, Te Brink, Levi SR), 3:23.05. 27, 
 Grand View (Svestka, Gannon FR, Young, Brandon FR, Thompson, Jake JR, 
 Huftalin, Ben FR), 3:23.41. 28, Hawkeye CC (Beard, Brandon FR, Jensen, Jack 
 FR, Willert, Cole FR, Beard, Kenneth FR), 3:24.32. 29, Concordia-St. Paul 
 (Bassett, Desmond FR, Preston, LaJuan FR, Ray, William FR, Leck, Andrew SO), 
 3:28.18. 30, St. Norbert (Stelloh, Sam SO, Smith, Zach FR, Priebe, Ryan FR, 
 Fletcher, Samuel SO), 3:28.71. 31, Wis.-Stevens Point (Scheer, Noah JR, Wojt, 
 Calden SO, Wollenberg, Travis JR, Torgerson, Evan FR), 3:32.66. 
Men 100 Meter Dash Ambulatory Paralympic Finals
 (w: -1.4) 1, Brown, David, US Paralympic Team, 11.26. 2, Avery, Jerome, US 
 Paralympic Team, 11.32. 3, Price, Markeith, US Paralympic Team, 11.55. 4, 
 Tanner, Tim, US Paralympic Team, 11.61. 5, Jamison, Josiah, US Paralympic 
 Team, 11.82. 6, Slade, Rolland, US Paralympic Team, 11.90. 7, Woods, William, 
 US Paralympic Team, 13.69. 
Mixed 4x100 Meter Relay Special Olympics
 1, Cedar Rapids Cheetahs SO (Riley, Patrick , Swallom, Kyle , Climer, Austin , 
 White, Robert ), 59.67. 2, Grand Wood Hawks Special Olym (Dunlavey, Ali , 
 Fetters, Kole , Gould, Jason , Zollars, Kamron ), 60.01. 3, Clinton County 
 Special Olym (Redd, Deja Harley , Bynam, Quincy , Douse, Jaime , Van Corn, 
 Doug ), 62.64. 4, Waterloo Goodwill Special Olym (Zika, Travis , Hess, Danny , 
 Bess, Brian , Wiebbecke, Jeremy ), 65.36. 5, Griswold Tiger Special Olympic 
 (Million, Elizabeth , Butler, Kayla , Agnew, Lance Cole , Baier, Brandon ), 
 66.11. 6, DM Roosevelt Roughriders SO (Kastner, Ian , Velman, Teddy , Custis, 
 Daniel , Luong, Thodore ), 74.71. 7, ARC of Story County (Kirk, Amber , 
 Mohler, Mary , McColley, Maegan , Schmidt, Cloe ), 1:24.68. 8, Scott County 
 Special Olympics (Norris, Baylee , Darnell, Tabitha , Hawley, Mary Beth , 
 Roeder, Sara ), 1:26.06. 

2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 100 Meter Dash High School Finals
 (w: 1.3) 1, King, Carly, Assumption, 11.99. 2, Masten, Ellie, Benton - VH, 
 12.20. 3, Thomas, Darby, CB Abraham Lincoln, 12.24. 4, Kester, Keaton, ADM, 
 12.28. 5, Vojic, Elma, Waukee, 12.30. 6, Bennett, Jill, Linn-Mar, 12.55. 7, 
 Kirby, Amaria, Pleasant Valley, 12.56. 
Girls 800 Meter Run High School
 1, Milani, Sydney, Southeast Polk, 2:11.35. 2, Wensel, Payton, Linn-Mar, 
 2:12.01. 3, Campbell, Lily, Waukee, 2:14.42. 4, Schraft, Janette, East Mills, 
 2:15.50. 5, Hostetler, Anna, Mid-Prairie, 2:15.99. 6, Nock, Bailey, Iowa City 
 West, 2:16.98. 7, Schweizer, Kelsey, Dowling Catholic, 2:17.13. 8, Fleming, 
 Megan, DSM Roosevelt, 2:17.33. 9, Akason, Logan, Waukee, 2:17.46. 10, Ince, 
 Deniz, Iowa City West, 2:17.50. 11, Caraway, Jessica, Waukee, 2:17.52. 12, 
 Bookin-Nosbisch, Alli, Ottumwa, 2:17.76. 13, Friesen, Ellie, Crestwood, 
 2:17.92. 14, Michael, Mackenzie, Cedar Falls, 2:19.20. 15, Jochum, Madison, 
 Bishop Heelan, 2:20.23. 16, Van Dyke, Lauren, Sioux City East, 2:23.49. 
Girls 4x200 Meter Relay High School
 1, Wahlert Catholic (Wedewer, Libby SO, Sherman, Anna SR, Broderick, Clare SO, 
 Hasken, Bailey SR), 1:42.03. 2, Waukee (Taylor, Delaney JR, Bannister, Kate 
 JR, Winger, Sydney SR, Vojic, Elma SR), 1:43.96. 3, Dowling Catholic 
 (Okwaramoi, Juru JR, Heuckendorf, Roz JR, Gehrke, Olivia SO, Tobias, Margaret 
 FR), 1:44.06. 4, Assumption (King, Carly JR, Nelson, Lea JR, Fitzpatrick, 
 Laney FR, Carroll, Mary Grace SR), 1:44.44. 5, Pleasant Valley (Arthofer, Kira 
 SR, Kirby, Amaria SR, Arthofer, Adrea JR, Creasy, Harmony FR), 1:44.62. 6, 
 Benton - VH (Martensen, Grace JR, Masten, Ellie SR, Hulsebus, Shelby SR, 
 Masten, Elizabeth SR), 1:44.69. 7, Pella (Miller, Metsje JR, Malek, Paighton 
 SR, Thoreson, Elsie SO, Pingel, Annika SR), 1:44.93. 8, Solon (Ryan, Taylor 
 JR, Annis, Cayley SO, Kerkhoff, Erin JR, Smith, Abby JR), 1:45.43. 9, Waterloo 
 West (Solomon, Madelyn JR, Williams, TaJanik SO, Robinson, Shiila JR, Thune, 
 Zoey SR), 1:45.78. 10, Cedar Falls (Kimbrough, Auriona JR, Sterrett, Morgan 
 JR, Longnecker, Leah JR, Green, Emerson SO), 1:46.03. 11, Ames (Buckels, 
 Hannah JR, Song, Athena FR, Lipsey, Teagan SO, Lipsey, Amara SR), 1:46.46. 12, 
 DSM Roosevelt (Ubadigbo, Esther SO, Holman, Kori SR, Chell, Claire JR, 
 Morales, Jhamae FR), 1:46.91. 13, Iowa City (Clark, Emma JR, Kelly-Harvey, 
 CeCe FR, Cooper, Emma JR, DePrenger, Sydney SR), 1:47.04. 14, Ankeny 
 Centennial (Ridout, Betsy SR, Saddoris, Katie SR, Pippett, Karri SR, Jones, 
 Calea SO), 1:47.38. 15, Valley- WDM (Yardley, Cassie SR, Sinclair, Rachel SR, 
 Matera, Grace SR, Hronich, Audrey SO), 1:47.41. 16, DSM Hoover (Ding, Nyakota 
 SR, Goods, Temira SO, Sakabu, Lina JR, Preston, Breazi SR), 1:47.52. 17, 
 Ankeny (van de Mortel, Eva FR, Daugherty, Peyton SR, Mayberry, Mytika FR, 
 Rumley, Jasmine SO), 1:47.57. 18, Linn-Mar (Hubler, Olivia SR, Huggins, Anna 
 SO, Mather, Meghan JR, Burrell, Dimia SO), 1:47.78. 19, Decorah (Buresh, Fiona 
 FR, Hafner, Allie SR, Mikkelson, Sarah SR, Ranum, Rylea SR), 1:48.20. 20, 
 Bettendorf (Banks, Maddi SR, McQuillen, Erin JR, Ostrom, Emma SR, Erpelding, 
 Maggie SO), 1:48.33. 21, Waterloo East (Muhammad, Alanna SR, Clark, Amanee JR, 
 Dunn, Jasmine SR, Roberts, Kerris JR), 1:48.60. 22, Southeast Polk (Clement, 
 Natalie SO, Milani, Samantha SO, Davidson, McKenna SR, Hartz, Gretta SO), 
 1:48.68. 23, Danville (Grothe, Grace SR, Bauer, Alexis SR, Speer, Mckenzie SR, 
 Pfadenhauer, Alyssa JR), 1:48.87. 24, Keokuk (Campbell, Lindsey FR, Geisler, 
 Megan SO, Ailes, Miracle FR, Ailes-Primes, Ya' Mia SR), 1:48.88. 
Women 100 Meter Dash Univ/Col Preliminaries
 1, Barrie, Maggie, Ohio State, 11.49Q, w:2.0. 2, Soleyn, Bliss, Ohio State, 
 11.56Q, w:3.0. 3, Battle, Anavia, Ohio State, 11.61Q, w:2.6. 4, Bracey, 
 Sekayi, Purdue, 11.83Q, w:1.4. 5, Love, Yakira, Purdue, 11.59q, w:2.0. 6, 
 Meredith, Madison, Western Michigan, 11.64q, w:2.0. 7, Coby, Eboni, Minnesota 
 State, 11.68q, w:3.0. 8, Avant, Kyara, Iowa, 11.80q, w:2.0. 9, DeLoach, 
 Taylor, Ohio State, 11.80, w:2.6. 10, Greer, DeAndra, Indiana State, 11.88, 
 w:3.0. 11, Howard, Chelsea, Harding, 11.92, w:1.4. 12, Jones, Khenadi, 
 Northern Illinois, 11.93, w:2.0. 13, Cooper, Shana, Indiana State, 11.98, 
 w:3.0. 14, Brown, Traci, Iowa Western CC, 11.99, w:2.0. 15, Harvey, Lawanda, 
 Oklahoma Christian, 11.99, w:3.0. 16, Gordon, Tasheka, South Dakota, 11.99, 
 w:2.6. 17, Morgan, Audrianna, Rogers State, 12.04, w:1.4. 18, Nunn, Bennisha, 
 Kent State, 12.07, w:3.0. 19, Shield, Hannah, Emporia St., 12.09, w:1.4. 20, 
 Dufoe, Karina, South Dakota, 12.10, w:2.6. 21, Hyde, Andrea, Illinois College, 
 12.10, w:1.4. 22, Joseph, Tsai-Anne, Missouri, 12.12, w:2.6. 23, Gyimah, 
 Dorcas, Iowa Western CC, 12.14, w:2.6. 24, Oosterwegel, Hanneke, Northern 
 State, 12.22, w:1.4. 25, Young, Sch'Cara, Rogers State, 12.26, w:3.0. 26, 
 Yeargin, Latiyera, Emporia St., 12.34, w:2.0. 
Women 100 Meter Hurdles Univ/Col
 1, Roberson, Savannah, Purdue, 13.38Q, w:-1.5. 2, Ray, Chantel, Ohio State, 
 13.57Q, w:-0.7. 3, Kohlwey, Danielle, Minnesota-Duluth, 13.70Q, w:-2.8. 4, 
 Young, Mary, Drake, 14.07Q, w:-0.8. 5, Kimbro, Jenny, Iowa, 13.82q, w:-1.5. 6, 
 Smith, Alexis, Minnesota State, 14.01q, w:-2.8. 7, Molter, Leah, Oklahoma 
 Baptist, 14.02q, w:-0.7. 8, Ince, Allana, Indiana State, 14.12q, w:-0.8. 9, 
 Dziekonska, Patrycja, Indiana State, 14.14, w:-1.5. 10, Kerr, Britny, South 
 Dakota, 14.20, w:-1.5. 11, Morgan, Ayanna, Indiana State, 14.21, w:-2.8. 12, 
 Collins, Gabby, Western Michigan, 14.21, w:-2.8. 13, Collier, Bri, Kent State, 
 14.29, w:-0.7. 14, Williams, Arbria, Kent State, 14.30, w:-0.7. 15, Jones, 
 Alexis, Illinois, 14.31, w:-1.5. 16, Oosterwegel, Hanneke, Northern State, 
 14.39, w:-0.7. 17, Amarteifio, Remy, Northern Illinois, 14.54, w:-0.8. 18, 
 Duff, Benja, Kent State, 14.55, w:-0.7. 19, Hicks, Pedra, Eastern Illinois, 
 14.58, w:-0.7. 20, O'Connor, Jaymie, South Dakota St., 14.71, w:-2.8. 21, 
 Pierre-Antoine, Alexis, Purdue, 14.79, w:-0.8. 22, Frazier, Tasha, Iowa State, 
 14.82, w:-1.5. 23, Majors, Kenyae, Northern Illinois, 15.02, w:-0.8. 24, 
 Owens, Melina, Kent State, 15.10, w:-2.8. 25, Henry, Alexus, UT-Arlington, 
 15.20, w:-1.5. 26, McClendon, Alliah, Central Missouri, 15.21, w:-0.8. 
Women Pole Vault Univ/Col Finals
 1, Hunt, Makiah, South Dakota, 4.05m, (13-03.50). 2, Gietzen, Lauren, North 
 Dakota State, J4.05m, (13-03.50). 3, Horrigan, Maria, Kent State, J4.05m, 
 (13-03.50). 3, Falda, Helen, South Dakota, J4.05m, (13-03.50). 5, Tollerud, 
 Samantha, Kent State, J4.05m, (13-03.50). 6, Thompson, Alexandra, Kent State, 
 3.90m, (12-09.50). 7, Kemp, Landon, South Dakota, J3.90m, (12-09.50). 7, 
 Sheets, Tessa, Purdue, J3.90m, (12-09.50). 9, Foster, Kyley, North Dakota, 
 J3.90m, (12-09.50). 10, McKeeman, Sara, Illinois, J3.90m, (12-09.50). 11, 
 Nwoko, Chisom, Illinois, 3.75m, (12-03.50). 12, Nye, Carolyn, Illinois, 3.55m, 
 (11-07.75). 12, Ehlen, Brittany, Wis.-Platteville, 3.55m, (11-07.75). 12, 
 Beauchamp, Lauren, Northern Iowa, 3.55m, (11-07.75). 15, Smith, Amy, Iowa, 
 J3.55m, (11-07.75). 15, Jackson, Kim, Indiana State, J3.55m, (11-07.75). 17, 
 LeMunyon, Christina, Drake, J3.55m, (11-07.75). 17, Ball, Selam, Fort Hays 
 St., J3.55m, (11-07.75). --, Aune, Madeline, South Dakota, NH. --, Flanagan, 
 Leah, Augustana (Ill.), NH. --, Turner, Halie, Fort Hays St., NH. --, Novak, 
 Kendall, St. Thomas (Minn.), NH. 
Women Discus Throw Univ/Col
 1, Hazlewood, Micaela, Purdue, 57.34m, (188-01). 2, Jacobs, Gabi, Missouri, 
 55.26m, (181-03). 3, Onyekwere, Chioma, Unattached, 51.67m, (169-06). 4, 
 Spanoudakis, Konstadina, Iowa, 50.54m, (165-10). 5, Tausaga, Laulauga, Iowa, 
 49.87m, (163-07). 6, Nilles, Maddy, North Dakota State, 49.14m, (161-03). 7, 
 Henderson, Essence, Iowa State, 48.36m, (158-08). 8, Mosley, Jailyn, Kent 
 State, 47.73m, (156-07). 9, Haas, Destinee, North Dakota, 46.85m, (153-08). 
 10, Tennant, Grace, Kent State, 46.73m, (153-04). 11, Anderson, Amanda, North 
 Dakota State, 45.33m, (148-09). 12, Dendinger, Michaela, Wayne St. (Neb.), 
 45.25m, (148-05). 13, Leppelmeier, Molly, Purdue, 44.85m, (147-02). 14, 
 Manteuffel, Rebecca, SW Minnesota St., 44.66m, (146-06). 15, Vollmer, Kasie, 
 South Dakota St., 44.44m, (145-10). 16, O'Connor, Kacie, Wayne St. (Neb.), 
 44.12m, (144-09). 17, Pate, Sarah, Northern Iowa, 44.03m, (144-05). 18, Misel, 
 Kara, Iowa, 43.82m, (143-09). 19, Koerperich, Hope, Northern Iowa, 43.58m, 
 (143-00). 20, Hammond, Erika, Iowa, 43.18m, (141-08). 21, Detloff, Molli, 
 North Dakota, 43.17m, (141-08). 22, Lieffort, Heidi, Wis.-Stout, 42.21m, 
 (138-06). 23, Oawster, Erica, Wis.-Eau Claire, 41.65m, (136-08). 24, Squiers, 
 Anna, Nebraska-Kearney, 41.48m, (136-01). 25, Menken, Jordan, Northern State, 
 40.57m, (133-01). 26, Dusterhoft, Leah, South Dakota, 40.17m, (131-09). 27, 
 Davis, LaVon, Grand View, 37.29m, (122-04). --, Keefe, Makala, North Dakota, 
 FOUL. --, Geiger, Courtney, Fort Hays St., FOUL. 
Women Javelin Throw Univ/Col
 1, Kneifl, Kati, Morningside, 46.39m, (152-02). 2, Wolf, Madison, Fort Hays 
 St., 45.18m, (148-03). 3, Wolfe, Kari, North Dakota State, 44.16m, (144-10). 
 4, Deutscher, Alexcia, Fort Hays St., 43.58m, (143-00). 5, Hochhalter, Kayla, 
 North Dakota State, 42.72m, (140-02). 6, Webb, Allie, Missouri, 41.63m, 
 (136-07). 7, Mueller, Marissa, Iowa, 41.26m, (135-04). 8, Willis, Abigail, 
 Dubuque, 40.82m, (133-11). 9, Smith, Kaitlyn, North Dakota State, 40.74m, 
 (133-08). 10, Astleford, Rachel, South Dakota St., 40.39m, (132-06). 11, 
 Haley, Megan, Missouri, 39.43m, (129-04). 12, Wester, Mary, South Dakota, 
 39.15m, (128-05). 13, Hunsaker, Amber, Minot State, 38.56m, (126-06). 14, 
 Shostrom, Emilee, South Dakota, 37.80m, (124-00). 15, Bentley, Anna, Northern 
 Iowa, 37.10m, (121-09). 16, Hurla, Amanda, Fort Hays St., 35.76m, (117-04). 
 17, Wangerin, Lindsay, North Dakota State, 35.30m, (115-10). 18, Lake, Alli, 
 South Dakota, 34.24m, (112-04). 19, Schiermeyer, Molly, South Dakota, 33.08m, 
 (108-06). 
Women 4x100 Meter Relay University Preliminaries
 1, Purdue (Bracey, Sekayi SO, Roberson, Savannah SR, Love, Yakira JR, 
 Charlton, Devynne SR), 44.52Q. 2, Iowa (Thomas, Jahisha SR, Avant, Kyara FR, 
 Champe, Sheridan SR, Brown, Brittany SR), 45.58Q. 3, Ohio State (Soleyn, Bliss 
 JR, Battle, Anavia FR, Ray, Chantel SR, Barrie, Maggie SR), 44.67q. 4, 
 Illinois (Driver, Briana JR, Hargrove, Sade JR, Davis, Emone JR, Rogers, 
 Janile JR), 44.75q. 5, Kent State (Lopez, Gana FR, Yeargin, Nicole SO, Carey, 
 Cayla SR, Nunn, Bennisha SR), 45.74q. 6, Indiana State (Cooper, Shana SO, 
 Greer, DeAndra SO, Jackson, Oschtisha SR, Lindsey, Faith FR), 45.98q. 7, 
 Marquette (Marchan, Breanne SO, Goodrich, Cassy SR, Marko, Madison SO, Harris, 
 Terica SR), 46.55q. 8, Western Michigan (Mitchell, Diamond FR, Meredith, 
 Madison SO, Bryant, Alex SO, Bolden, Davonne SR), 47.09q. 9, South Dakota 
 (Ireland, Brooke SR, Dufoe, Karina JR, Kerr, Britny SO, Gordon, Tasheka SO), 
 47.11. 10, Northern Iowa (Blue, Jasmine SO, Bell, Maddie JR, Irmen, Madisen 
 SR, Watson-Reid, Chyna JR), 47.69. 11, South Dakota St. (Carlson, Delaney SO, 
 Lane, Vanessa SR, O'Connor, Jaymie SO, Flemister-Smith, Miatta SO), 47.80. --, 
 North Dakota State (Hahn, Deidre SR, Grommesh, Gabrielle SR, Moss, Daejha FR, 
 Woods, Alexis SR), DNF. 
Women 4x400 Meter Relay University
 1, Purdue (Dorsey, Myia SO, Miller, Samara SO, Hodges, Kyelah JR, Black, 
 Symone SR), 3:38.10Q. 2, Ohio State (Winters, Karrington JR, Wilson, Tamani 
 SO, Richardson, Syaira FR, Barrie, Maggie SR), 3:43.29Q. 3, Kent State 
 (Williams, Tyler SR, Yeargin, Nicole SO, Burnett, Lauren SR, Skinner, Irene 
 SR), 3:42.70q. 4, North Dakota State (Lind, Alyssa FR, Woods, Alexis SR, 
 Frolek, Peyton FR, Hahn, Deidre SR), 3:44.07q. 5, Indiana State (Jackson, 
 Oschtisha SR, Davis, Imani SO, Woods, Ahmanah JR, Neeley, Brittany SR), 
 3:44.14q. 6, Iowa (Hargrave, Tashee SO, Brown, Brittany SR, Plock, Sarah SO, 
 King, Mallory SO), 3:44.28q. 7, Western Michigan (Dowd, Erin SO, Worford, 
 Ashley FR, Bolden, Davonne SR, Bryant, Alex SO), 3:45.34q. 8, Illinois (Nwoko, 
 Chisom SO, Driver, Briana JR, Aduma, Amira FR, Choquette, Nicole SR), 
 3:46.09q. 9, Northern Iowa (Blue, Jasmine SO, Bell, Maddie JR, Schinkel, 
 Lyndsie JR, Irmen, Madisen SR), 3:46.32. 10, Drake (Ahmed-Green, Rai SR, 
 Young, Mary SR, Giuliano, Kayla SR, Coombe, Victoria JR), 3:47.79. 11, South 
 Dakota St. (Dolezal, Savannah SR, Carlson, Delaney SO, Lane, Vanessa SR, 
 Sebern, Allison SO), 3:47.88. 12, Tulsa (Galbert, Ca'Purnika FR, Lyons, 
 Candalyn SR, Jones, Kiara JR, Birmmingham, Aaliyah SO), 3:48.08. 13, Northern 
 Illinois (Hutton, Ashanti SR, Curtis, Neshay FR, Harris, Grace SO, Franks, 
 Doshawn SR), 3:48.21. 14, South Dakota (Cannigan, Shanice SR, Ireland, Brooke 
 SR, Thompson, Danielle FR, Heinz, Macy FR), 3:56.62. 15, Western Illinois 
 (Reed, Megan SO, Brasseur, Bo SO, Busch, Michaela SO, Stennis, Jamieria JR), 
 3:58.63. 
Women 4x400 Meter Relay College
 1, Lincoln (Mo.) (Brown, Segale SO, Ambersley, Renea JR, Tyme, Melissa FR, 
 Clarke, Shanice SO), 3:42.94Q. 2, Oklahoma Baptist (Mitchell, Mckae JR, 
 Mayfield, JoziRose SO, Hurlbut, Breanna SR, Van Der Westhuizen, Sherine FR), 
 3:43.81Q. 3, Nebraska Wesleyan (Frazier, Anna JR, Jones, Kaylee JR, Rolfes, 
 Aspen FR, Jones, Elizabeth JR), 3:46.67Q. 4, Wis.-Eau Claire (Buergi, Ashleigh 
 SR, Hecker, Glory SO, Kummer, Lakyn SO, Glidden, Sarah SR), 3:51.82Q. 5, 
 Central Missouri (Gardner, Sanikee SR, Gonzalez, Laia SO, Nash, Destiney FR, 
 Thole, Emily JR), 3:48.36q. 6, Bethel (Minn.) (Sankey, Hannah FR, Labatt, 
 Delia SO, Alpers, Erin SR, Johnson, AddieKay JR), 3:50.11q. 7, Wartburg 
 (Duehr, Betsy SR, Tyynismaa, Belle SO, Jones, Teylor JR, Taylor, Aubree SR), 
 3:50.36q. 8, Wheaton (Ill.) (Heath, Marissa SO, Brown, Natasha JR, Ezewuzie, 
 Favor SO, Dansdill, Maggie SR), 3:51.92q. 9, NW Missouri (Davis, Lindsay SR, 
 Taylor, Emma SR, Ganter, Maja FR, Hammond, Jordan SO), 3:52.23. 10, Minnesota 
 State (Woodard, Mackenzie FR, Hartman, Grace FR, Gaines, Gabi SO, Malone, 
 Crystal SO), 3:53.69. 11, Augustana (Ill.) (Zaragoza, Sydney SR, Melo, Valeria 
 SR, Glatz, Madi SO, Eastburn, Katie SO), 3:55.19. 12, Wis.-Stevens Point 
 (Wellhausen, Brooke FR, Mertens, Hannah JR, Peters, Makani SO, Trempe, Leah 
 SR), 3:56.56. 13, Emporia St. (Williams, Jazmin SO, Graber, Kelsey JR, 
 Schmitz, Brianna JR, Blevins, Elizabeth SR), 3:57.14. 14, Grand View (Ayers, 
 Ronnoja SR, King, Kennedy SR, Roberts, Katie SR, Blair, Chantel SO), 3:57.53. 
 15, Wis.-La Crosse (Goulet, Jenna JR, Atchison, Rachel SR, Engel, Abbey FR, 
 Klein, Sophie SO), 4:00.56. 16, Concordia (Neb.) (Mogul, Kennedy FR, Rathjen, 
 Miranda SO, Beran, Tori JR, Nikodym, Jamie JR), 4:00.88. 17, Concordia-St. 
 Paul (Shady, Erika SR, Norman, Teghan SO, Magnuson, Lauren SO, Kunshier, Maddy 
 JR), 4:02.71. 18, Central College (Pingel, Kiki FR, Gray, Mary FR, Doehrmann, 
 Paige FR, Patton, Kate SR), 4:02.88. 19, SW Minnesota St. (Shabino, Kim SR, 
 Jansky, Kayla SO, Gillingham, Emily FR, Atwood, Nikki SR), 4:03.69. 20, Dordt 
 (Wind, Joscelyn JR, Krysl, Sarah FR, Stephens, Jenna JR, Wnek, Kate FR), 
 4:04.37. 21, Luther (Baker, Shannon JR, Sammons, Morgan SR, Hilleman, Allison 
 FR, Springer, Marta JR), 4:09.28. 22, Buena Vista (Ervin, Allyson JR, Wolf, 
 Autumn FR, Holbert, Sunkyu SO, Igarashi, Jessica JR), 4:28.95. 
Boys 100 Meter Dash High School Finals
 (w: 1.0) 1, Iske, Tanner, West Liberty, 10.77. 2, Bell Jr., Bernard, Ames, 
 10.79. 3, Williams, Gavin, Southeast Polk, 10.81. 4, Clay, Gage, AHSTW, 10.84. 
 5, Waylee, Harrison, Urbandale, 10.94. 6, Inlay, Ardell, Sioux City East, 
 10.99. 7, Tudor, Sam, Waterloo West, 11.02. 8, Van Baale, Ryan, Ankeny 
 Centennial, 11.03. 
Boys 800 Meter Run High School
 1, Olson, Tyler, Muscatine, 1:56.55. 2, Linnan, Quentin, Indianola, 1:56.87. 
 3, Mullenix, Chase, Atlantic, 1:57.80. 4, Bauer, Riley, North Union, 1:58.47. 
 5, Schaefer, Joe, Johnston, 1:58.52. 6, Sieperda, Gable, Central Lyon, 
 1:58.95. 7, Huyser, Carter, Oskaloosa, 1:59.46. 8, Rethwisch, John Paul, Iowa 
 City, 2:00.73. 9, Hildebrand, Jalen, Dubuque Senior, 2:00.85. 10, Locher, Max, 
 CR Washington, 2:00.88. 11, Hilby, Luke, Wahlert Catholic, 2:00.91. 12, Pena, 
 Anthony, Pleasant Valley, 2:03.18. 13, DeHaan, Will, Central DeWitt, 2:04.62. 
 14, Brown, Daniel, Iowa City, 2:08.13. 15, Garbutt, Jeff, Iowa City West, 
 2:14.51. 
Boys 4x200 Meter Relay High School
 1, CR Jefferson (Bokoyo, Josue SR, Hall, Mitch SR, Leggins, Ezeki SO, Baugh, 
 James SR), 1:27.14D. 2, Ankeny Centennial (Van Baale, Ryan SR, Gates, Avery 
 SO, Hoy, Brendan SR, Moss, Riley SR), 1:28.24. 3, Sergeant Bluff-Luton 
 (Shultz, Zach JR, Schwedler, Jorma SO, Delperdang, Britton JR, Boekelman, Ty 
 SR), 1:28.44. 4, Dowling Catholic (Steenblock, Nate JR, Johnson, Charlie SR, 
 Lyman, Jack JR, Murray, Jayson JR), 1:28.52. 5, Valley- WDM (Shaner, Jonathan 
 JR, Gass, Jacob JR, Keller, Jacob JR, Mitchell, Creighton SO), 1:28.70. 6, 
 Southeast Polk (Johnson, Austin SR, Williams, Gavin SO, Erickson, Jaeger SR, 
 Lambertz, Colton SO), 1:28.79. 7, Bettendorf (Porter, Darien JR, Nicholson, 
 Demari SR, Kalar, Austin JR, Desequeria, Leo JR), 1:29.27. 8, Waukee 
 (Hicks-Jumper, Kahlil JR, Yeaway, Sam JR, Moore, Tyrese SR, Espland, Blake 
 JR), 1:29.55. 9, Urbandale (Miller, Chris SR, Waylee, Harrison SO, Dabney, 
 Drew SR, Facey, Elijah SR), 1:29.85. 10, DC-Grimes (Madsen, Sean SR, Freeman, 
 Rancy JR, Erickson, Thomas SR, Bertrand, Cade SR), 1:30.20. 11, CR Kennedy 
 (Jones, Blake SR, Packingham, Zak SR, Parker, Cade SO, Shanklin, Marco SR), 
 1:30.21. 12, Dubuque Senior (Chapman, Chris SR, Kruse, Ted SO, Kruse, Joe SR, 
 Romagna, Angelo SR), 1:30.70. 13, Nevada (Sellberg, Brendan SR, Strottman, 
 Jakob JR, Perez, Rodrigo SR, Nelson, Joven JR), 1:31.17. 14, Beckman 
 (Wulfekuhle, Evan SO, Brown, Mark SR, Vaske, Joel SR, Fangman, Riley SO), 
 1:31.32. 15, DSM Hoover (Ware, Eohnte SR, Gaye, Answer SR, Hurst, Jarias SR, 
 Francis, Dichon SR), 1:31.97. 16, Western Dubuque (Jaeger, Damon JR, Butcher, 
 Zack JR, Fagerlind, Daniel JR, Hogan, Collin SO), 1:32.02. 17, Waterloo East 
 (Clark, Jacee SR, Robinson, Kendall JR, Ernst, Aidan SO, Stigler, Brenden FR), 
 1:32.27. 18, Lewis Central (Nettles, Drake JR, Rew, Collin JR, Hatcher, Hayden 
 SR, Duggan, Max JR), 1:32.45. 19, West Liberty (Hartman, Michael SR, Feldman, 
 Seth JR, Kelly, Joe SR, Iske, Tanner SR), 1:32.45. 20, Atlantic (Niklasen, 
 Zade JR, Sonntag, Dillon SR, Moen, Tyler SO, Reed, Gratt SR), 1:32.46. 21, 
 Glenwood (Saddler, Joey SR, Hughes, Jack , Vondra, Zach JR, Watson, Kohen SR), 
 1:34.38. 22, St. Albert - Male (Blaha, Tyler SR, Carley, Jake SR, Barnes, Kyle 
 SR, Gronstal, Luke SR), 1:34.90. --, Iowa City West (White, Andre SR, West, 
 Austin SR, Sims, Seybian SR, Caruthers, Gabe JR), DNF. 
Men 100 Meter Dash Univ/Col Preliminaries
 1, Reese, Riak, Kent State, 10.14Q, w:2.6. 2, Williams, Waseem, Purdue, 
 10.24Q, w:1.8. 3, Harrison, Eric, Ohio State, 10.28Q, w:1.0. 4, Wilson, 
 O'Shea, Iowa, 10.39Q, w:3.0. 5, Asemota, Duan, Ohio State, 10.28q, w:2.6. 6, 
 Williams, Gawain, South Dakota, 10.31q, w:2.6. 7, Woodard, Antonio, Iowa, 
 10.34q, w:2.6. 8, Bazile, Zack, Ohio State, 10.37q, w:1.8. 9, Parmley, 
 Tristan, Indiana State, 10.48, w:3.0. 10, Johnson, Jordan, Benedictine (Ill.), 
 10.50, w:2.6. 11, Chier, Aaron, Drake, 10.51, w:3.0. 12, Brown, Bryant, Iowa 
 Central CC, 10.52, w:1.0. 13, Henderson, Cole, Illinois, 10.56, w:1.0. 14, 
 Trousil, Isaiah, Northern Iowa, 10.59, w:1.8. 15, Zook, Sam, MSU-Billings, 
 10.60, w:3.0. 16, Reagan, Joe, South Dakota, 10.61, w:1.0. 17, Harris, 
 Brandon, Kent State, 10.62, w:3.0. 18, Zenner, Sam, South Dakota St., 10.67, 
 w:1.8. 19, Lilley, Djiron, Rogers State, 10.69, w:1.8. 20, Lane, Brandan, 
 Eastern Illinois, 10.71, w:2.6. 21, Dotson, Malcolm, Purdue, 10.71, w:2.6. 22, 
 Winters, Ernest, Wis.-La Crosse, 10.75, w:1.8. 23, Thony, Jack, South Dakota, 
 11.02, w:1.0. 24, Ebikwo, Joshua, Purdue, 11.07, w:1.0. 
Men 110 Meter Hurdles Gary Osborn Univ/Col
 1, Douglas, Chris, Iowa, 14.03Q, w:-3.5. 2, Nwangwu, Emeka, UT-Arlington, 
 14.28Q, w:-0.9. 3, Carter, Daley, Indiana State, 14.33Q, w:3.2. 4, Carroll, 
 Brent, Ohio State, 14.45Q, w:-1.6. 5, Seward, DaJuan, Ohio State, 14.04q, 
 w:-3.5. 6, Veteto, Justin, Purdue, 14.29q, w:-3.5. 7, Davis, Sydne, Minnesota 
 State, 14.31q, w:-3.5. 8, Gustafsson, Petter, UT-Arlington, 14.42q, w:3.2. 9, 
 Wells, Jonathan, Illinois, 14.50, w:3.2. 10, Fincher, Victor, UT-Arlington, 
 14.50, w:-1.6. 11, Kalinay, Dylan, Simpson (Iowa), 14.65, w:3.2. 12, Ragland, 
 Dairius, Kent State, 14.85, w:-3.5. 13, Jackson, Reece, Morningside, 14.90, 
 w:3.2. 14, Collins, David, Air Force, 14.94, w:-0.9. 15, Ellis, Dustin, NW 
 Missouri, 14.96, w:-1.6. 16, Cooper, Jay, South Dakota, 14.99, w:-0.9. 17, 
 Deal, Tim, Purdue, 15.16, w:-1.6. 18, Williams, Anthony, Iowa, 15.19, w:3.2. 
 --, Ham, Connor, Northern Iowa, DNF, w:3.2. 
Men 4x1600 Meter Relay Univ/Col Finals
 1, Air Force (Wojciechowski, Josh JR, Sullivan, Patrick SO, Johnson, Scott FR, 
 Bilvado, Jacob JR), 16:49.97. 2, Bradley (Bianchina, Michael SR, Seymour, 
 Scott SO, FloydMews, Taylor SR, Dunderdale, Haran JR), 16:52.26. 3, Fort Hays 
 St. (Carmona, Oscar JR, van 't Westende, Seppe JR, Barco, Israel SO, Meyer, 
 Brett JR), 16:57.68. 4, Wichita State (Flowers, Ben FR, Skwarlo, Stan JR, 
 Landon, Cory FR, Sturdy, Austin SR), 17:22.33. 5, Kansas State (Bachman, Brett 
 SR, Bachman, Jeffrey SR, Powell, Ethan FR, Zack, Bryan SR), 17:28.43. 6, 
 Concordia-St. Paul (Hudson, Tyler SO, Warner, Cory SO, Troe, Caleb JR, Holmes, 
 Peyton SO), 17:55.73. 
Men High Jump Univ/Col
 1, Minor, Rahman, Purdue, 2.16m, (7-01). 2, Anderson, Zack, South Dakota, 
 2.12m, (6-11.50). 3, Blackman, Eric, Purdue, 2.08m, (6-09.75). 4, Gray, 
 Collin, Wheaton (Ill.), J2.08m, (6-09.75). 5, Cuskelly, Landon, Missouri, 
 J2.08m, (6-09.75). 6, Deloye, Parker, Illinois, 2.03m, (6-08). 6, Durbin, 
 Cody, Iowa State, 2.03m, (6-08). 6, Schultz, Nick, Indiana State, 2.03m, 
 (6-08). 6, Jackson, Montrez, Nebraska-Kearney, 2.03m, (6-08). 10, Steiner, 
 Noah, Wis.-Platteville, J2.03m, (6-08). 11, Murtagh, Jaime, Indiana State, 
 J2.03m, (6-08). 11, Newell, Kolt, Fort Hays St., J2.03m, (6-08). 13, Schultz, 
 Kevin, NW Missouri, J2.03m, (6-08). 14, Daniels, Will, Central College, 
 J2.03m, (6-08). 15, Korver, Calvin, Northwestern (Iowa), J2.03m, (6-08). 16, 
 Janca, Nicholas, North Central (Ill.), 1.98m, (6-06). 16, Jones, Brad, Kent 
 State, 1.98m, (6-06). 16, Henderson, Ronald, Southwestern CC, 1.98m, (6-06). 
 16, Brown, Deshonn, South Dakota, 1.98m, (6-06). 20, Deiss, Brendan, Wis.-La 
 Crosse, J1.98m, (6-06). 21, Ohlson, D.J, Kent State, J1.98m, (6-06). 21, 
 Poklop, Adam, North Central (Ill.), J1.98m, (6-06). --, Owen, Tyler, Indiana 
 State, NH. --, Moses, Forest, Drake, NH. --, Moeller, Cole, Iowa, NH. 
Men Triple Jump Univ/Col
 1, Stevens Jr, Craig, Kent State, 15.56m, w:-0.4 (51-00.75). 2, Seward, 
 DaJuan, Ohio State, 15.35m, w:-3.3 (50-04.50). 3, Newburn, Luther, Benedictine 
 (Ill.), 15.33m, w:-3.1 (50-03.50). 4, Calderon-Pitchford, Elijah, Minnesota 
 State, 14.95m, w:-2.0 (49-00.75). 5, Calica-Hill, Akinshe, Iowa, 14.87m, 
 w:-1.3 (48-09.50). 6, Thompson, Phil, Missouri Western, 14.79m, w:-1.4 
 (48-06.25). 7, Courter, Bryant, South Dakota St., 14.48m, w:-2.4 (47-06.25). 
 8, Smith, Joe, Eastern Illinois, 14.44m, w:-2.1 (47-04.50). 9, Milliner, 
 Anthony, Kent State, 14.42m, w:-1.9 (47-03.75). 10, Johnson, Scott, Concordia 
 (Neb.), 14.10m, w:1.3 (46-03.25). 11, Stevens, Chrisford, Eastern Illinois, 
 14.08m, w:-0.7 (46-02.50). 12, Murphy, Evan, Augustana (Ill.), 14.05m, w:-1.7 
 (46-01.25). 13, Hinton, Kelle'Mon, North Dakota State, 13.97m, w:-0.6 (45-10). 
 14, Aldridge, Travon, Augustana (Ill.), 13.80m, w:1.0 (45-03.50). 15, Saggau, 
 Thomas, Illinois, 13.64m, w:-1.8 (44-09). 16, Oluyadi, David, Illinois, 
 13.12m, w:-1.5 (43-00.50). 17, Barnes, Ben, Illinois, 13.09m, w:-1.5 
 (42-11.50). --, Borseth, Martavian, Northern Iowa, FOUL. --, Greene, Tamar, 
 Purdue, FOUL. --, Ogeka, Victor, Minnesota State, FOUL. 
Men 4x100 Meter Relay University Preliminaries
 1, Illinois (Shannon, Jason FR, Henderson, Cole SR, Haight, Joe JR, Quinn, 
 Devin JR), 40.16Q. 2, Ohio State (Mott, Tavonte FR, Harrison, Eric FR, 
 Asemota, Duan SR, Bazile, Zack SR), 40.47Q. 3, Iowa (Woodard, Antonio SO, 
 Wilson, O'Shea SR, Hofacker, Collin SO, Harris, Mar'yea JR), 40.17q. 4, Purdue 
 (McGee, Gerald SR, McLaren, Shawndail JR, Hollis, Jordan FR, Williams, Waseem 
 SO), 40.23q. 5, Northern Iowa (Hicks, Eli SO, Trousil, Isaiah FR, Turcotte, 
 Matt JR, Cooper, Tayshaun FR), 40.92q. 6, Drake (Chier, Aaron JR, Graves, 
 Caulin SO, Metivier, Malik SO, Maguranyanga, Kundai FR), 40.95q. 7, South 
 Dakota St. (Hilton, Coby FR, Larson, Landon SO, Clarke, Daniel FR, Zenner, Sam 
 SO), 41.47q. 8, Kent State (Harris, Brandon JR, Johnson, James FR, Davis II, 
 Shakorie FR, Grant, Jonathan JR), 41.57q. 9, Tulsa (Nemec, Joseph FR, Visser, 
 Henry FR, Stewart, Bailey JR, Adee, Zachary FR), 41.65. 10, North Dakota State 
 (Butler, JT JR, Dzvokora, Tatenda JR, Brosseau, Alex FR, Klimpke, Ben SO), 
 41.67. 11, Marquette (Word, Joshua SR, Bendel, Daniel FR, Boos, Connor JR, 
 Davis, Jason FR), 41.91. --, Indiana State (Shaw, Jarel FR, Parmley, Tristan 
 SR, Schreiber, Scott SR, Carter, Daley SR), DNF. --, South Dakota (Penington, 
 Conor FR, Reagan, Joe JR, Thony, Jack SR, Williams, Gawain SR), DQ. 
Men 4x400 Meter Relay University
 1, Iowa (Frye, DeJuan JR, Lietz, Austin SO, Thompson, Chris SO, Hofacker, 
 Collin SO), 3:08.67Q. 2, Northern Iowa (Hertz, Corey JR, Frost, Jojo FR, 
 Smith, Jacob SO, Van Den Bergh, Sven FR), 3:11.37Q. 3, Illinois (Haight, Joe 
 JR, Harris, Aaron FR, Allen, Kenneth SR, Kendziera, David SR), 3:09.00q. 4, 
 Ohio State (Burke, Asa SO, McKinney, Kyle JR, Jeff, Andre FR, Bramwell, Drelan 
 SR), 3:11.41q. 5, Purdue (Rolle, Kinard JR, Dotson, Malcolm SO, Hollis, Jordan 
 FR, McLaren, Shawndail JR), 3:13.53q. 6, Tulsa (Visser, Henry FR, Howard, Grey 
 JR, Adee, Zachary FR, Stewart, Bailey JR), 3:13.78q. 7, Air Force (Walden, 
 Sedacy JR, Collins, David JR, Dicken, Zach SO, White, Chip SR), 3:14.86q. 8, 
 Kent State (Davis II, Shakorie FR, Lawson, TJ SO, Johnson, James FR, O'Leary, 
 Andrew SR), 3:14.93q. 9, North Dakota State (Butler, JT JR, Richter, Jacob JR, 
 Curl, Byrne JR, Neururer, Matt SR), 3:15.35. 10, Iowa State (Berry, Ka'Ven JR, 
 Schneider, Logan JR, Fogltanz, Eric JR, Young, Elijah SR), 3:15.62. 11, South 
 Dakota St. (Larson, Landon SO, Johnson, Sam JR, Acker, Mitchel FR, Kuil, 
 Cameron FR), 3:17.76. 12, Drake (Metivier, Malik SO, Priebe, Hudson SR, 
 Graves, Caulin SO, Maguranyanga, Kundai FR), 3:17.79. --, Indiana State 
 (Blake, Rhett SO, Anyaebunam, CJ SR, Sykes, Charles SO, Griffith, Stephen FR), 
 FS. 
Men 4x400 Meter Relay College
 1, Emporia St. (Evans, Parker JR, Stenzel, Luke JR, Tibbs, Dukiya SR, Goodwin, 
 Taysean JR), 3:11.07q. 2, Oklahoma Baptist (Milton, Sayvon FR, Phillips, 
 Dillon FR, James, Carlos SR, Knauls, Shirvante FR), 3:12.09q. 3, Minnesota 
 State (Wilson, Jaquez SO, Crosser, Cam SO, Dennis, Morris SR, Pitchford, 
 Isaiah SR), 3:13.25q. 4, Central Missouri (Lowe, Corbin SR, Weber, Jacob SO, 
 Larsen, Noah JR, Randle, Jacob SR), 3:13.48q. 5, Bethel (Minn.) (Olsen, Karl 
 JR, Erickson, Isaac SO, Hatton, Evan JR, Klamm, Carl JR), 3:14.15q. 6, Iowa 
 Western CC (Minnis, Jordan SO, Rhone, Daiten SO, Tillman, Brian SO, Agee, 
 Jacobi FR), 3:14.64q. 7, Augustana (Ill.) (Yamamoto, Josh SR, LaMendola, Alex 
 SR, Sommers, Clayton JR, Hucker, Kyle SR), 3:14.88q. 8, Wis.-Eau Claire (Munn, 
 KJ SO, Henk, Hunter SO, Christnovich, Brandon JR, Schwoerer, Dietrich FR), 
 3:15.19q. 9, Loras (Scott, Shamari SO, Morrison, Tyson SO, Hall, Anakin JR, 
 Mikel, Patrick SO), 3:15.44. 10, Oklahoma Christian (Huslig, Landon SR, 
 Pehkonen, Sawyer SR, Kruzich, Austin SR, Hernandez, Javier FR), 3:15.54. 11, 
 Iowa Central CC (Matlhabe, Phemelo FR, Seck, Ndiaga SO, Notz, Vincent FR, 
 Virtue, Kane SO), 3:15.61. 12, NW Missouri (Harkey, Caelon FR, Templeman, 
 Derek JR, Bush, Juwan JR, Steiner, Dallas JR), 3:16.74. 13, York (Neb.) 
 (Price, Carter SO, Ajiboye, Sheyi SO, Wynn, Kyle SO, Held, Mason JR), 3:16.76. 
 14, Lincoln (Mo.) (Spencer, Coy FR, Halls, Tyrese FR, Henry, Alva SR, 
 Robinson, Kevon SR), 3:17.07. 15, Doane (Varela, Alan JR, Hill, Turner JR, 
 Harsin, Tanner JR, Hammond, Logan FR), 3:17.21. 16, Dordt (Van Eps, Lucas JR, 
 Imperial, Noah FR, Herman, Caleb JR, Van Eps, Matthew FR), 3:17.39. 17, 
 Wartburg (Teig, Alex SO, Dolphin, Levi SR, Cook, Famiek JR, Snider, Cody SR), 
 3:17.80. 18, North Central (Ill.) (Spaccapaniccia, Daniel SR, Findlay, Maceo 
 SO, Nordman, Ben SR, Piron, Peyton JR), 3:18.96. 19, Briar Cliff (Blank, Chad 
 SO, Heinrichs, Joe SR, Iron Shell, Robert SR, Lefler, AJ FR), 3:19.18. 20, 
 Simpson (Iowa) (Coughenour, Jordan JR, Tupper, Travis SR, Vittetoe, Troy SR, 
 Wicks, Kirk JR), 3:19.55. 21, Central College (Yaw, Mitchell SO, Morgan, Blake 
 SR, Wimbish, Justin SR, Howe, Hunter JR), 3:19.66. 22, Missouri Western 
 (Pauley, Jalen FR, Cooper, Spencer FR, Jelinek, Nate FR, Buresh, Graham FR), 
 3:21.29. 23, St. Thomas (Minn.) (Skidmore, James JR, Mueller, Chris SR, 
 Karlson, Samuel JR, Kozlowski, Carl FR), 3:21.32. 24, Illinois College 
 (Peifer, Brett JR, Rieke, Jaxon JR, Aiello, Dominic SR, Moore, Chris JR), 
 3:21.41. 25, Augustana (S.D.) (Woods, Alex SO, Stiles, Ryan JR, Savey, Blake 
 SO, Miller, Austin SO), 3:22.99. 26, Northwestern (Iowa) (Lemon, Aaron SR, 
 Grevengoed, Justin FR, Aiyegbeni, Perkins SO, Te Brink, Levi SR), 3:23.05. 27, 
 Grand View (Svestka, Gannon FR, Young, Brandon FR, Thompson, Jake JR, 
 Huftalin, Ben FR), 3:23.41. 28, Hawkeye CC (Beard, Brandon FR, Jensen, Jack 
 FR, Willert, Cole FR, Beard, Kenneth FR), 3:24.32. 29, Concordia-St. Paul 
 (Bassett, Desmond FR, Preston, LaJuan FR, Ray, William FR, Leck, Andrew SO), 
 3:28.18. 30, St. Norbert (Stelloh, Sam SO, Smith, Zach FR, Priebe, Ryan FR, 
 Fletcher, Samuel SO), 3:28.71. 31, Wis.-Stevens Point (Scheer, Noah JR, Wojt, 
 Calden SO, Wollenberg, Travis JR, Torgerson, Evan FR), 3:32.66. 
Men 100 Meter Dash Ambulatory Paralympic Finals
 (w: -1.4) 1, Brown, David, US Paralympic Team, 11.26. 2, Avery, Jerome, US 
 Paralympic Team, 11.32. 3, Price, Markeith, US Paralympic Team, 11.55. 4, 
 Tanner, Tim, US Paralympic Team, 11.61. 5, Jamison, Josiah, US Paralympic 
 Team, 11.82. 6, Slade, Rolland, US Paralympic Team, 11.90. 7, Woods, William, 
 US Paralympic Team, 13.69. 
Mixed 4x100 Meter Relay Special Olympics
 1, Cedar Rapids Cheetahs SO (Riley, Patrick , Swallom, Kyle , Climer, Austin , 
 White, Robert ), 59.67. 2, Grand Wood Hawks Special Olym (Dunlavey, Ali , 
 Fetters, Kole , Gould, Jason , Zollars, Kamron ), 60.01. 3, Clinton County 
 Special Olym (Redd, Deja Harley , Bynam, Quincy , Douse, Jaime , Van Corn, 
 Doug ), 62.64. 4, Waterloo Goodwill Special Olym (Zika, Travis , Hess, Danny , 
 Bess, Brian , Wiebbecke, Jeremy ), 65.36. 5, Griswold Tiger Special Olympic 
 (Million, Elizabeth , Butler, Kayla , Agnew, Lance Cole , Baier, Brandon ), 
 66.11. 6, DM Roosevelt Roughriders SO (Kastner, Ian , Velman, Teddy , Custis, 
 Daniel , Luong, Thodore ), 74.71. 7, ARC of Story County (Kirk, Amber , 
 Mohler, Mary , McColley, Maegan , Schmidt, Cloe ), 1:24.68. 8, Scott County 
 Special Olympics (Norris, Baylee , Darnell, Tabitha , Hawley, Mary Beth , 
 Roeder, Sara ), 1:26.06. 

2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 4x100 Meter Relay High School Preliminaries
 1, Wahlert Catholic (Wedewer, Libby SO, Sherman, Anna SR, Broderick, Clare SO, 
 Hasken, Bailey SR), 49.10q. 2, Pleasant Valley (Arthofer, Kira SR, Creasy, 
 Harmony FR, Arthofer, Adrea JR, Kirby, Amaria SR), 49.16q. 3, Linn-Mar 
 (Northrup, Chana SO, Wensel, Payton SR, Hubler, Olivia SR, Bennett, Jill JR), 
 49.23q. 4, Benton - VH (Garman, Gabbi SR, Masten, Ellie SR, Masten, Elizabeth 
 SR, Martensen, Grace JR), 49.23q. 5, Waterloo West (Solomon, Madelyn JR, 
 Williams, TaJanik SO, Roby, Ta'Mara SR, Thune, Zoey SR), 49.49q. 6, Ames 
 (Buckels, Hannah JR, Song, Athena FR, Lipsey, Teagan SO, Ingram, Isabel SR), 
 49.55q. 7, DSM Hoover (Ding, Nyakota SR, Goods, Temira SO, Sakabu, Lina JR, 
 Dennis, Saffie JR), 49.59q. 8, Waukee (Karunatilaka, Sehansa FR, Winger, 
 Sydney SR, Vojic, Elma SR, Taylor, Delaney JR), 49.78q. 9, Assumption (Nelson, 
 Lea JR, King, Carly JR, Fitzpatrick, Laney FR, Carroll, Mary Grace SR), 49.85. 
 10, Cedar Falls (Sires, Lindsey FR, Sterrett, Morgan JR, Longnecker, Leah JR, 
 Green, Emerson SO), 49.96. 11, Pella (Miller, Metsje JR, Malek, Paighton SR, 
 VanHeukelom, Andrea FR, Pingel, Annika SR), 50.02. 12, Ankeny Centennial 
 (Ridout, Meg JR, Petersen, Katie SO, Ridout, Betsy SR, Saddoris, Katie SR), 
 50.11. 13, DSM East (Vasquez, Aliciah SO, Brown, Deala SR, Williams, Aaliyah 
 FR, Brown, Eriana SR), 50.14. 14, Ankeny (van de Mortel, Eva FR, Daugherty, 
 Peyton SR, Mayberry, Mytika FR, Rumley, Jasmine SO), 50.21. 15, CR Kennedy 
 (Clark, Jaylise SO, McAllister, Natalie SR, Rose-Johnson, Jurnee SR, Mitchell, 
 Cheyenne JR), 50.62. 16, Valley- WDM (Matera, Grace SR, Sinclair, Rachel SR, 
 Allen, Jayda SO, Yardley, Cassie SR), 50.63. 17, Sumner-Fredrksbg (Wedemeier, 
 Hana FR, Burrows, Jordan SO, Hirsch, Ivy JR, Allen, Krayton SR), 50.64. 18, 
 Dowling Catholic (Baccile, Mira SO, Heuckendorf, Roz JR, Gehrke, Olivia SO, 
 Okwaramoi, Juru JR), 50.68. 19, Sioux City East (Smith, Allyson JR, Inlay, 
 Kenna SO, Hanson, Paige SR, Wells, Lineya FR), 50.70. 20, Urbandale (Brownell, 
 Elle JR, Johnson, Hope JR, Pryor, Dee Dee JR, Shellmyer, Skyler SR), 50.71. 
 21, DUB Hempstead (Klein, Hailey JR, Steil, Audra SR, Ryder, Emalee SO, 
 Hoskins, Janyla SO), 50.74. 21, Decorah (Syverson, Grace JR, Hafner, Allie SR, 
 Valkosky, Brynne SR, Ranum, Rylea SR), 50.74. 23, Washington (Marek, Leah SO, 
 Bailey, Isabel JR, Greiner, Jenah JR, Anderson, Hannah SO), 50.80. 24, Norwalk 
 (Rodman, Tarynn SO, Hjelden, Maya JR, Campbell, Shae SR, Vanderholt, Taylor 
 SR), 50.83. 25, Denison (Weiss, Whitney SR, Mohr, Alex JR, Petersen, Tia SO, 
 Mendlik, Ellie SR), 50.86. 26, Beckman (Bennett, Isabelle JR, Funke, Morgan 
 SR, Boeckenstedt, Heather JR, Pirc, Olivia SO), 50.98. 27, W Burlington ND 
 (Ward, Hope SO, Harris, Annaka FR, Marlow, Sydney FR, Belger, Kerrigan FR), 
 51.06. 28, Iowa City West (Steva, Peyton JR, Severt, Katie JR, Tellis, Matayia 
 FR, Bell, Kitra SR), 51.08. 29, North Scott (Fuller, Sydney JR, Kruse, Brooke 
 SO, Hanson, Camryn SO, Corson, Brooke JR), 51.09. 30, DC-Grimes (Knudsen, 
 Katelyn SO, Weddle, Abby SR, Murrow, Ashley SR, Frett, Sarah SO), 51.13. 31, 
 Keokuk (Tate, Lillia SR, Geisler, Megan SO, Ailes, Miracle FR, Ailes-Primes, 
 Ya' Mia SR), 51.17. 32, CR Prairie (Feahn, Sophie SR, Skriver, Kirstin SR, 
 Fuller, Brie SR, Andorf, Maddie JR), 51.27. 33, Burlington (Baylark, Ariana 
 FR, Warner, Tarae SR, Anderson, Callie JR, Baylark, Angel SO), 51.29. 34, 
 Treynor (Shipley, Maddie , Carley, Megan , James, Noel , Shipley, Mia ), 
 51.47. 35, Western Dubuque (Schindler, Ella FR, Hollenback, Paige JR, Ulbrich, 
 Addie SR, Allen, Auna SR), 51.50. 36, Southeast Polk (Willoughby, Angela SR, 
 Albertson, Samantha JR, Milani, Samantha SO, Hartz, Gretta SO), 51.52. 37, 
 OABCIG (Fredericks, Jordyn SR, Cotton, Sarah JR, Winterrowd, Anna FR, Durbin, 
 Sydney JR), 51.55. 38, CB Abraham Lincoln (Wohlers, Brooke SO, Hendrix, 
 Jocelyn SO, Fichter, Rylee SR, Thomas, Darby JR), 51.56. 39, KP-WC (Goodwin, 
 Madison JR, Petersen, Abby SR, Barto, Jayde SO, Jensen, Bri SR), 51.56. 40, 
 DSM Lincoln (Harris, Jolynn SR, Miller, Jalyiah SO, Maxwell, Brooke FR, 
 Canada, Erika JR), 51.57. 41, Monticello (Guilford, Gabby FR, Lambert, Maddie 
 SR, Stephen, Kaylee SR, Loes, Anna SR), 51.61. 42, Davenport Central 
 (Brown-Taylor, Aiyana SR, Rewerts, Hailee SR, Baker, Jada SR, Collins, 
 K'Breonna SR), 51.66. 43, Solon (Ryan, Taylor JR, Fleck, Khaylor SO, Nicol, 
 Sophie SR, Kerkhoff, Erin JR), 51.70. 44, CB T Jefferson (Larson, Angela SR, 
 Smith-Carter, Rodhesia SO, Archie, Alexis FR, Jones, Caitlyn JR), 51.79. 45, 
 North Cedar (Wilhau, Brittyn SR, Crist, Lexi SR, Hawtrey, Darby SR, Proesch, 
 Grace SR), 51.80. 46, Pella Christian (Nikkel, Erica SO, Morgan, Chloe SO, 
 Bandstra, Mary Kate JR, Fopma, Morgan JR), 51.87. 47, Glenwood (Allgood, Sadey 
 FR, Bomer, Devon FR, Wilson, Jaeda FR, Scarborough, Elle FR), 51.88. 48, 
 Johnston (Roethler, Emma FR, Jackson, Christina JR, Kueper, Paige SO, 
 Anderson, Rylee SO), 51.93. 49, Van Buren- KEO (Nazli, Ceyda SR, Davidson, 
 Chloe SO, Bartholomew, Madison SO, Davidson, Grace SO), 51.96. 50, PCM 
 (Chipps, Margo FR, Foster, Sierra SO, Kuecker, Alexis SO, Miller, Ashley SR), 
 51.98. 51, Davenport North (Lieferman, Kenzie SO, Roberts, Yanna FR, 
 Arrington, Alexia JR, Hill, Ariana JR), 52.10. 52, Lewis Central (Getzschman, 
 Kortnie SO, Merksick, Emily JR, Holt, Maegan SR, Witte, Megan SO), 52.11. 53, 
 Waterloo East (Jenkins, Shamya SR, Clark, Amanee JR, Dunn, Jasmine SR, 
 Muhammad, Alanna SR), 52.18. 54, Greene County (Doran, Melanie JR, Osterson, 
 Brianna FR, Muir, Lillian FR, Durbin, Megan SR), 52.21. 55, Marshalltown 
 (Gardner, Kierra SO, Trowbridge, Sara SO, Chadderdon, Alyvia JR, Mazour, Regan 
 SR), 52.26. 56, Panorama (Fisher, Carson SR, Johnk, Morgan JR, Beckman, Bailey 
 JR, Kemble, Devyn SR), 52.30. 57, Osage (Halbach, Kaitlyn JR, Jacobs, Brenna 
 SR, Olson, Rylie JR, Kisley, Paige FR), 52.31. 58, Alburnett (Volesky, Kylie 
 JR, Schuchmann, Maddy JR, Comried, Remington JR, Osborn, Madison JR), 52.36. 
 59, Highland (Schneider, Sarah JR, Stokes, Aly JR, Thomann, Kristy JR, Yahnke, 
 Emily SO), 52.37. 60, Regina (Hunter, Jessica JR, Gahan, Annie FR, Adam, 
 Madeline SO, Evans, Jaedynn JR), 52.45. 61, Sigourney (Barthelman, Summer JR, 
 Clarahan, Heidi SO, Waechter, Brooke SR, Barthelman, Autum SR), 52.46. 62, 
 Madrid (Owensby, Annalise SR, Schieltz, Erin FR, Schaffer, Molly SR, Santi, 
 Rylan SR), 52.48. 63, Atlantic (Bean, Sydney SR, Rasmussen, Haley FR, Derby, 
 Alyssa FR, Williams, Charity SR), 52.52. 64, Center Point-Urbana (Thomas, 
 Nikki SO, Sisk, LaMia SR, Clark, Rylee JR, Fox, Callyn JR), 52.60. 65, 
 Williamsburg (McAtee, Talia JR, Rotter, Katy FR, Wardenburg, Madalyn SR, 
 Ehret, Gracie FR), 52.61. 66, Webster City (Garrels, Marisa SR, Woodle, Zoey 
 JR, Hay, Ashlyn SO, Flaws, Haley SR), 52.64. 67, Sioux City North 
 (Peak-Wallace, MaLika SR, Mulder, Kaitlyn SR, Glisar, Kelli SR, Arredondo, 
 Ysabella FR), 52.64. 68, DSM North (Rutledge, Shakyra' FR, Nahimana, Cecille 
 SR, Niyigena, Delefine SR, Hunter, Riawna FR), 52.76. 69, Northeast (Ehlers, 
 Alexis FR, Hildebrandt, Neveah FR, Hasken, Carly SR, Gray, Alecca SR), 52.84. 
 70, DSM Roosevelt (Hall, Tori JR, Morales, Jhamae FR, Morris, Jayda JR, Chell, 
 Claire JR), 53.02. 71, Davis County (Snyder, Morgan SR, Hunter, Katie SR, 
 Moore, Macayla SR, Shirkey, Alysa SO), 53.05. 72, Harlan (Craig, Sidney SR, 
 Sotelo, Alyssa SR, Hall, Ashley FR, Hansen, Chloe JR), 53.07. 73, ADM 
 (Lonneman, Josi SO, Schepers, Sami SR, Osgood, Carley FR, Kenny, Anna JR), 
 53.16. 74, Mid-Prairie (Edgington, Maddie FR, Rourke, Cassidy JR, Swart, Amber 
 FR, Conway, Kitty JR), 53.16. 75, Mount Ayr (Johnson, Alyssa , Klommhaus, 
 Keirston , Hickman, Caylie , Anderson, Bailey ), 53.16. 76, Mount Pleasant 
 (Broeker, Dani SR, Batey, Kalynn SR, Vantiger, Lyndi JR, Sutter, Avery FR), 
 53.52. 77, Bishop Heelan (Rizk, Katie SR, McGowan, Sam SR, Meis, Elsy SR, 
 Doohen, Callie SR), 53.63. 78, Iowa City (Clark, Emma JR, Cooper, Emma JR, 
 Green, Tiara SR, Lindsey, Ayana FR), 54.11. --, Bettendorf (Banks, Maddi SR, 
 Ostrom, Emma SR, Erpelding, Maggie SO, Girsch, Katie FR), DQ. --, CR Jefferson 
 (Bergmann, MiAsia SR, Prohaska, Meghan JR, Carr, Hannah JR, Nagel, Rachel SO), 
 DQ. 
Girls 4x400 Meter Relay High School
 1, Southeast Polk (Hill, Tarryn SO, Clement, Natalie SO, Larkins, Grace FR, 
 Milani, Sydney SR), 3:52.62q. 2, Waukee (Taylor, Delaney JR, Peters, Janjay 
 JR, Caraway, Jessica SO, Campbell, Lily SR), 3:58.82q. 3, Assumption (King, 
 Carly JR, Nelson, Lea JR, Fitzpatrick, Laney FR, Lansing, Olivia SO), 
 4:00.38q. 4, Dowling Catholic (Tobias, Margaret FR, Timboe, Kate JR, Giudici, 
 Anna SR, Schweizer, Kelsey JR), 4:00.73q. 5, Solon (Ryan, Taylor JR, Annis, 
 Cayley SO, Smith, Abby JR, Kerkhoff, Erin JR), 4:01.15q. 6, Decorah 
 (Mikkelson, Sarah SR, Galligan, Jenna SR, Buresh, Fiona FR, Nimrod, Katie SR), 
 4:01.58q. 7, Wahlert Catholic (Osterberger, Kaylee SR, Osterberger, Ellie SR, 
 McDonald, Molly SO, Hohmann, Holly SR), 4:02.02q. 8, Pleasant Valley (Basala, 
 Clare SO, Arthofer, Adrea JR, Creasy, Harmony FR, Arthofer, Kira SR), 
 4:02.50q. 9, DSM Roosevelt (Ubadigbo, Esther SO, Chell, Claire JR, Holman, 
 Kori SR, Fleming, Megan JR), 4:03.05. 10, Bishop Heelan (Doohen, Brooke SR, 
 Aesoph, Amber SO, Hutchinson, Hannah JR, Jochum, Madison JR), 4:03.45. 11, 
 Ottumwa (Mellin, Carollin SO, Bishop, Kierra JR, Bookin-Nosbisch, Grace SO, 
 Bookin-Nosbisch, Alli SO), 4:04.12. 12, Cedar Falls (Kimbrough, Auriona JR, 
 Berte, Greta FR, Kvale, Paige SR, Davis, Sydney SR), 4:04.31. 13, Iowa City 
 (Green, Tiara SR, Kelly-Harvey, CeCe FR, Schaeckenbach, Caroline SO, Lindsey, 
 Ayana FR), 4:04.84. 14, Pella (Halstead, Erica SR, McMartin, Caroline SO, 
 Thoreson, Elsie SO, Pingel, Annika SR), 4:05.44. 15, Bettendorf (Johnson, Emma 
 JR, McQuillen, Erin JR, Vermeer, Breanna SO, Whitaker, Allison JR), 4:05.45. 
 16, Ankeny Centennial (Pippett, Karri SR, Vortherms, Kathryn FR, Gordon, Emma 
 SR, Gray, Megan SR), 4:06.09. 17, Treynor (James, Noel , Shipley, Mia , 
 Gregory, Chloe , Carley, Megan ), 4:06.13. 18, Johnston (Kamienski, Avery JR, 
 Strauss, Samantha FR, Laughlin, Mackenzie JR, Fehn, Chloe JR), 4:06.55. 19, 
 Western Dubuque (Ulbrich, Addie SR, Hermsen, Cassie SR, Burds, Jordan JR, 
 Burds, Jenna JR), 4:06.60. 20, North Cedar (Cox, Cassie JR, Fields, Tessa SR, 
 Proesch, Grace SR, Dennis, Sydney FR), 4:06.84. 21, Ames (Lipsey, Teagan SO, 
 Tietjens, Leah FR, Sorrentino, Bianca SO, Lipsey, Amara SR), 4:07.79. 22, 
 Independence (Hosch, Kaylee JR, Wendt, Taylor JR, Dunlap, Izzy SR, Larson, 
 Madison JR), 4:09.05. 23, Sioux City East (Hanson, Paige SR, Copple, Taylor 
 SR, Smith, Allyson JR, Van Dyke, Lauren SR), 4:09.82. 24, Urbandale 
 (Shellmyer, Skyler SR, Lynch, Madi FR, Gaskill, Macy FR, Pryor, Dee Dee JR), 
 4:09.84. 
Girls 4x100 Meter Relay Middle School Finals
 1, Merrill MS (Madison, Ke'Ayla , Holman, Kennedy , Ewing, Ziaire , Fleming, 
 Sarah ), 52.42D. 2, Bondurant-Farrar MS (West, McKenna , Anderson, Kendall , 
 Fuller, Rebekah , DeCosta, Ellie ), 52.93. 3, Waukee Prairieview MS (Harris, 
 Natalie , Penwell, Rylie , Chloe, Olsen , Porter, Grace ), 53.38. 4, Waukee 
 Timberline MS (Zeigler, Parys , Bates, Za'Mauri , Perry, Kaliyah , Woods, 
 Brooklyn ), 53.42. 5, Pella MS 53.80. 6, Ankeny Southview MS (Rubin, Avery , 
 Gibson, Eden , Parton, Mariah , Fulk, Eva ), 54.39. 7, Johnston MS (Rasmussen, 
 Maren , Miner, Alyssa , Russel, Tenna , Gossling, Anna ), 54.56. 8, Callanan 
 MS (Murray, Samara , Carson, Bailey , Hall, Keke , Hansen, Jayda ), 54.76. 9, 
 St.Theresa Catholic School (Linkletter, Lauren , Knupp, Petra , Orazem, Lauren 
 , Kramer, Olivia ), 54.88. 10, Meredith MS (Young, Taysia , Johns, Lily , 
 Lecocq, Meadow , Coleman, Dierra ), 55.22. 11, McCombs MS (Terry, Jayda , 
 Littlejohn, Gracielove , Reed, Allizia , Makiev, Aiom ), 55.38. 12, Norwalk MS 
 (Randall, Marin , Holtorf, Reagan , Winkler, Kylie , Levi, Raegan ), 55.41. 
 13, Ankeny Centennial Northview MS (Street, Elle , Klingensmith, Savannah , 
 Breeding, Maraye , Anderson, Liv ), 55.42. 14, Clarinda MS (Milikan, Paige , 
 Knight, Hailey , Smith, Isabelle , Mathey, Caryl ), 55.68. 15, Weeks MS 
 (Sanders, Aniyah , Noble, Breanna , Neer, Hailey , Sonkaliey, Tarminta ), 
 56.41. 16, Urbandale MS (Peters, Riley , Bewyer, Eadie , Koning, Kami , 
 Holder, Jayda ), 56.46. 17, Newton Berg MS (Peterson, Morgan , Cupples, 
 Brooklyn , Butler, Kya , White, Ella ), 56.46. 18, Nevada MS (Skaggs, Savannah 
 , Arnaud, Alex , Borwick, Tessa , Weig, Mayzi ), 56.77. 19, Stilwell MS 
 (Kuentz, Abi , Lenz, Helene , Dawson, Bailee , Wang, Elaine ), 56.78. 20, 
 Sacred Heart WDM (Coppila, Callie , Castellano, Crystal , Spracklin, Olivia , 
 Friedrich, Julia ), 57.10. 21, Goodrell MS (Tarelesson, Tina , Tillotson, 
 ReaAnn , Rounds, Emma , Shelton, Jocina ), 58.01. 22, Brody MS (Vilausach, 
 Mallary , Williams, Jylian , Weiborn, Channing , Dorsett, Alexis ), 58.03. 23, 
 Central Community-Elkader MS (Keppler, Alivia , Wiley, Kaitlyn , Gifford, 
 Alice , Beatty, Brandly ), 58.10. 24, Clayton Ridge Community MS (Harber, 
 Whitley , Rork, Haley , Breitbach, Isabel , Moore, Jay Lynn ), 58.15. 25, St. 
 Francis of Assisi (Pederson, Allison , Jennisch, Amelia , Kasch, Chloe , 
 Ringwelski, Emma ), 58.21. 26, Saydel MS (Carney, Rylee , Martin, Arianna , 
 Ballard, Payton , Barton, Rachel ), 58.25. 27, Gehlen Catholic (Ruden, Sophie 
 , Heying, Lauren , Bogen, Emma , Schnepf, Rylee ), 58.26. 28, Indian Hills MS 
 (Dobesh, Maddie , Wainwright, Megan , Griffith, Reagan , Wright, Denyce ), 
 58.47. 29, Colfax-Mingo MS (Underwood, Carley , Smith, Kaydance , Cunningham, 
 Caylee , Doty, Kylie ), 58.77. 30, Centerville MS (Casteel, Allison , Drew, 
 Abby , Kirkland, Maddie , Stephens, Mickey ), 59.01. 31, Bergman Academy 
 (Nelson, Emily , Greenslade, Maleah , Kelly, Vivian , Eide, Anne ), 59.14. 32, 
 Harding MS (Hodge, Kalena , Williams, Kamryn , Brown, Jennessa , Ndayishimiye, 
 Rachel ), 59.70. 33, Albia MS (Terrell, Marrisa , Martin, Emma , Paxton, Mia , 
 Hamilton, Makayla ), 59.71. 34, St. Pius X - Urbandale (Mosher, Mackenna , 
 Cain, Kate , Patton, Bethany , Williams, Katie ), 60.60. 35, Dunkerton MS 
 (Lewis, Abigail , Hoffman, Lynzi , McMahon, Baylee , Teisinger, Elli ), 60.76. 
 36, Hoyt MS (Brown, Alexis , Lily, Karsen , Conway, Samyah , Chea, Destiny ), 
 60.78. 37, Hiatt MS 60.95. 38, Holy Trinity (Dicker, Drew , Gaul, Alica , 
 Kerr, Addie , Dicker, Evan ), 61.31. 39, Heartland Christian School (Hunziker, 
 Emme , Schuetze, Allie , Selander, Adelyn , Fichter, Kelsey ), 63.04. 40, 
 Perry MS (Killmer, Macy , Romero, Sharitzy , Escalante, Viviana , Hopper, Zari 
 ), 63.66. 
Girls Distance Medley Middle Schoo Middle School
 1, Merrill MS (Ewing, Ziaire , Fleming, Sarah , Madison, Ke'Ayla , Jackson, 
 Arianna ), 4:21.59. 2, Carlisle MS (Brower, Bailey , Noring, Isabell , Roling, 
 Reagan , Erzen, Ainsley ), 4:23.73. 3, Dallas Center-Grimes MS (Lorsching, 
 Avery , Luebke, Katy , Lampe, Ellie , McDermott, Meredith ), 4:33.45. 4, 
 Clarinda MS (Strait, Chloe , Smith, Isabelle , Milikan, Paige , Mathey, Caryl 
 ), 4:40.15. 5, St. Francis of Assisi (Moore, Sarah , Water, Isabel , Moore, 
 Julia , Sweetman, Julia ), 4:41.16. 6, Nevada MS (Skaggs, Savannah , Arnaud, 
 Alex , Borwick, Tessa , Weig, Mayzi ), 4:43.21. 7, All Saints Catholic 
 5:02.09. --, Urbandale MS (Schmitz, Alayha SC, Holder, Jayda , Dial, Sydney , 
 VanQuathem, Erin ), DQ. 
Women 200 Meter Dash Univ/Col
 1, Thomas, Brionna, Purdue, 22.99, w:3.1. 2, Barrie, Maggie, Ohio State, 
 23.20, w:3.1. 3, Battle, Anavia, Ohio State, 23.35, w:3.1. 4, Winters, 
 Karrington, Ohio State, 23.52, w:5.7. 5, Charlton, Devynne, Purdue, 23.74, 
 w:3.1. 6, DeLoach, Taylor, Ohio State, 23.79, w:5.7. 7, Coby, Eboni, Minnesota 
 State, 23.84, w:5.0. 8, Avant, Kyara, Iowa, 24.02, w:5.7. 9, Barlow, Halimah, 
 Ohio State, 24.15, w:3.1. 10, Wilson, Tamani, Ohio State, 24.18, w:5.0. 11, 
 Richardson, Syaira, Ohio State, 24.20, w:5.7. 12, Kohlwey, Danielle, 
 Minnesota-Duluth, 24.25, w:5.0. 13, Whigham, Emma, Iowa State, 24.33, w:5.0. 
 14, Buss, Talia, Iowa, 24.36, w:5.0. 15, Dufoe, Karina, South Dakota, 24.37, 
 w:5.0. 16, Harvey, Lawanda, Oklahoma Christian, 24.47, w:5.7. 17, Watson-Reid, 
 Chyna, Northern Iowa, 24.83, w:5.0. --, Roberson, Savannah, Purdue, DQ, w:3.1. 
Women 1500 Meter Run Seeded Univ/Col
 1, Rizk, Julia, Ohio State, 4:25.22. 2, Strandemo, Madeline, Minnesota, 
 4:26.46. 3, Hasz, Bethany, Minnesota, 4:26.92. 4, Correy, Brette, Northern 
 Iowa, 4:27.00. 5, Joyce, Lindsay, South Dakota, 4:27.73. 6, Anderson, Sarah, 
 Western Michigan, 4:28.34. 7, King, Rachel, South Dakota St., 4:29.52. 8, 
 Rotvold, Annika, North Dakota State, 4:30.35. 9, Hasz, Megan, Minnesota, 
 4:33.03. 10, Markham, Niamh, Bradley, 4:34.05. 11, McInturff, Hannah, Utah, 
 4:34.11. 12, Callahan, Mackenzie, Northern Illinois, 4:36.96. --, Moore, S. 
 Brooke, Indiana State, DNF. 
Women Shot Put Univ/Col
 1, Tausaga, Laulauga, Iowa, 16.74m, (54-11.25). 2, Pasiowitz, Courtney, North 
 Dakota State, 16.40m, (53-09.75). 3, Retzlaff, Bailey, North Dakota State, 
 16.05m, (52-08). 4, Dendinger, Michaela, Wayne St. (Neb.), 15.75m, (51-08.25). 
 5, Gunnells, Shelby, North Dakota State, 15.69m, (51-05.75). 6, Britt, Nia, 
 Iowa, 15.24m, (50-00). 7, Schwarzkopf, Maggie, North Dakota State, 15.12m, 
 (49-07.25). 8, Atwater, Tanasha, Dubuque, 14.71m, (48-03.25). 9, Hazlewood, 
 Micaela, Purdue, J14.71m, (48-03.25). 10, Jacobs, Gabi, Missouri, 14.61m, 
 (47-11.25). 11, Marion, Maya, Marquette, 14.60m, (47-11). 12, Henderson, 
 Essence, Iowa State, 14.52m, (47-07.75). 13, Weber, Katelyn, North Dakota, 
 14.44m, (47-04.50). 14, Laufenberg, Kelsey, North Dakota State, J14.44m, 
 (47-04.50). 15, Hammond, Erika, Iowa, 14.34m, (47-00.75). 16, Williams, 
 Keiara, Iowa State, 14.29m, (46-10.75). 17, Leppelmeier, Molly, Purdue, 
 14.15m, (46-05.25). 18, Tennant, Grace, Kent State, 14.09m, (46-02.75). 19, 
 Liermann, Samantha, Concordia (Neb.), 13.74m, (45-01). 20, Moorhouse, Madi, 
 South Dakota St., 13.71m, (44-11.75). 21, Crowder, Mackenzie, 
 Nebraska-Kearney, 13.45m, (44-01.50). 22, Oawster, Erica, Wis.-Eau Claire, 
 13.37m, (43-10.50). 23, Theisen, JoHannah, Wis.-Eau Claire, 12.93m, 
 (42-05.25). 24, Schmidt, Tiara, Nebraska-Kearney, 12.75m, (41-10). 25, 
 Griffin, Allison, Northern Iowa, 12.08m, (39-07.75). 26, Jones, Tia, Wayne St. 
 (Neb.), 11.97m, (39-03.25). --, Farmer, Erin, Chula Vista Elite, XFOUL. 
Women 4x800 Meter Relay University
 1, Iowa State (Chapman, Larkin SO, Guay, Evelyne SR, Staebler, Jasmine JR, 
 Logue, Cailie FR), 8:36.51. 2, Ohio State (Ayoub, Aziza FR, Smith, Olivia SR, 
 Clody, Courtney SR, Ubbing, Annie SO), 8:41.48. 3, Utah (Englund, Grace SR, 
 Newton, Sarah SO, Griffiths, Nicole SO, Faust, Caitie JR), 8:44.72. 4, 
 Marquette (Parker, Jessica SR, Parker, Alison SR, Parker, Jennifer SR, 
 Carroll, Meghan SR), 8:53.13. 5, Kansas State (Wren, Emma JR, Collins, Sydney 
 FR, Doll, Kayla SR, Wedekind, Morgan SR), 8:56.17. 6, North Dakota State 
 (Bostrom, Katie JR, Lind, Alyssa FR, Bye, Katie FR, Frolek, Peyton FR), 
 8:58.45. 7, South Dakota St. (Steele, Krista JR, Dykstra, Kendra SO, Scislow, 
 Jenni SR, Gray, Madison FR), 9:03.67. 8, Purdue (Hubbard, Susan JR, Mitchell, 
 Jahneya SR, Dorsey, Myia SO, Hodges, Kyelah JR), 9:12.98. 
Women 1600 Sprint Medley College
 1, Augustana (S.D.) (Dikmen, Selin FR, DeWitt, Callie FR, Gildemaster, Valerie 
 SR, Rahn, Carly FR), 4:01.66. 2, Central Missouri (Gardner, Sanikee SR, Nash, 
 Destiney FR, Thole, Emily JR, Elmore, Mariah FR), 4:03.16. 3, Oklahoma Baptist 
 (Van Der Westhuizen, Sherine FR, Anderson, Shariah SO, Mitchell, Mckae JR, 
 Potter, Tesa SO), 4:04.23. 4, Emporia St. (Shield, Hannah JR, Yeargin, 
 Latiyera SR, Blevins, Elizabeth SR, Nelson, Leah SR), 4:05.37. 5, Morningside 
 (Arevalo, Aurora JR, Joseph, Eleka SR, Pelelo-Ray, Rose JR, Mumm, Michelle 
 SR), 4:06.24. 6, Missouri Western (Vawter, Mallory JR, Roumph, Madison FR, 
 Williams, Hanna FR, Gillen, Megan FR), 4:10.88. 7, Dubuque (Hildebrandt, 
 Tierra SO, Slatter, Aleyha JR, Beeman, Alison SO, Muntz, Heather FR), 4:11.08. 
 8, Wartburg (Ganshirt, Jackie FR, Jones, Teylor JR, Brant, Amy SR, Tyynismaa, 
 Belle SO), 4:11.90. 9, Wheaton (Ill.) (McGee, Abby Grace JR, Heath, Marissa 
 SO, Kitchen, Nicole SR, Johnson, Erika JR), 4:12.29. 10, Luther (Hilleman, 
 Allison FR, Sammons, Morgan SR, Baker, Shannon JR, Bierman, Kaia SR), 4:15.59. 
 11, Dordt (Wubben, Danielle SR, Regenerus, Pam SO, Wind, Joscelyn JR, Slater, 
 Nicole SR), 4:18.42. 12, St. Norbert (McCauley, Peyton JR, Wiseman, Sarah SO, 
 McClone, Morgan FR, Ruplinger, Hailey SO), 4:23.01. 13, St. Ambrose (Nolting, 
 Anne JR, Hillard, Lani FR, Perez, Mary SR, Adams, Sarah SO), 4:25.80. 14, 
 Dakota State (Wolf, Josie FR, Strasser, Abbie FR, Whitcomb, Madison FR, 
 Paetow, Kirsten FR), 4:25.97. --, Northwestern (Iowa) (Peschau, Lily SO, 
 Heusinkveld, Anna SO, Sorensen, Emily JR, Engebretson, Katrina SO), DQ. --, SW 
 Minnesota St. (Ballard, Lauryn JR, Atwood, Nikki SR, Shabino, Kim SR, Jansky, 
 Kayla SO), DQ. --, Lincoln (Mo.) (Medley, Rene SO, Moss, Christine JR, 
 Ambersley, Renea JR, Tyme, Melissa FR), DQ. 
Women 2 Mile Run Special
 1, Simpson, Jenny, New Balance, 9:16.78. 2, Schneider, Rachel, Under Armour, 
 9:31.89. 3, Martinez, Brenda, New Balance, 9:32.82. 4, Garcia, Stephanie, New 
 Balance, 9:37.86. 5, Efraimson, Alexa, Nike, 9:51.23. 6, Vaughn, Sara, USA, 
 9:55.45. 7, Osika, Shannon, Nike, 9:58.10. 8, Haiss, Therese, Unattached, 
 10:00.70. 9, Wilson, Alexina, USA, 10:01.28. 10, Kamilos, Jessica, Saucony, 
 10:02.35. 11, Fulton, Eleanore, West, 10:07.04. 12, Teshuk, Erin, Asics Furman 
 Elite, 10:08.73. --, Kipp, Shalaya, Unattached, DNF. 
Women High Jump Special
 1, Cunningham, Vashti, Nike, 1.94m, (6-04.25). 2, McPherson, Inika, 
 Unattached, 1.91m, (6-03.25). 3, Spencer, Lavern, PUMA, 1.88m, (6-02). 4, 
 Kinsey, Erica, Nike, 1.85m, (6-00.75). 4, Treasure, Alyx, Canada, 1.85m, 
 (6-00.75). 6, Scheper, Jeannelle, adidas, J1.85m, (6-00.75). 7, Smith, Amina, 
 adidas, J1.85m, (6-00.75). 8, Patterson, Liz, USA, J1.85m, (6-00.75). 8, 
 Frederick, Priscilla, Asics/NY Athletic Club, J1.85m, (6-00.75). 10, Jackson, 
 Susan, Unattached, 1.82m, (5-11.50). 11, Atkinson-Grier, Saniel, Jamaica, 
 1.77m, (5-09.75). 
Women 100 Meter Dash Wheelchair Paralympic
 (w: 3.5) 1, McFadden, Hannah, US Paralympic Team, 16.44. 2, LeFevour, Kelsey, 
 US Paralympic Team, 16.49. 3, Madsen, Cheri, US Paralympic Team, 16.54. 4, 
 Dederick, Hannah, US Paralympic Team, 17.69. 5, Floch, Elizabeth, US 
 Paralympic Team, 17.98. 6, Hoang, Yen, US Paralympic Team, 18.42. 7, Munter, 
 Sophie, US Paralympic Team, 21.45. 
Boys 4x100 Meter Relay High School Preliminaries
 1, CR Jefferson (Baugh, James SR, Bokoyo, Josue SR, Bolden, Braxton SR, Hall, 
 Mitch SR), D 42.02q. 2, Urbandale (Miller, Chris SR, Waylee, Harrison SO, 
 Neyens, Joshua JR, Facey, Elijah SR), 42.53q. 3, CR Kennedy (Hendred, Cairron 
 SO, Shanklin, Marco SR, Jones, Blake SR, Packingham, Zak SR), 42.72q. 4, 
 Southeast Polk (Johnson, Austin SR, Williams, Gavin SO, Erickson, Jaeger SR, 
 Lambertz, Colton SO), 43.07q. 5, Ames (Hailey III, James SR, Krapfl, Will JR, 
 Cable, Brandon SR, Bell Jr., Bernard JR), 43.10q. 6, Western Dubuque (Burds, 
 Will SO, Butcher, Zack JR, Fagerlind, Daniel JR, Hogan, Collin SO), 43.37q. 7, 
 Johnston (Henderson, Dre JR, Murray, Blake JR, Abbey, Zach SO, Coleman, 
 Anthony FR), 43.55q. 8, Valley- WDM (Fugate, Treveon JR, Buchanan, Tashawn SR, 
 Mitchell, Creighton SO, Sayon, Christopher SR), 43.55q. 9, DC-Grimes (Madsen, 
 Sean SR, Epple, Tanner SR, Bertrand, Cade SR, Freeman, Rancy JR), 43.56. 10, 
 Dowling Catholic (Steenblock, Nate JR, Wellmaker, Quentin JR, Lyman, Jack JR, 
 Murray, Jayson JR), 43.60. 11, AHSTW (Partridge, Drake , Martin, Jake , 
 Martin, Korbin , Clay, Gage ), 43.61. 12, Bettendorf (Morris, Mason SR, Kalar, 
 Austin JR, Porter, Darien JR, Desequeria, Leo JR), 43.71. 13, DSM East 
 (Warren, Cedrick SO, Coleman Wilks, Savion FR, Emunah, Justice JR, Gillard, 
 Aubrey SO), 43.77. 14, Waterloo East (Clark, Jacee SR, Robinson, Kendall JR, 
 Ernst, Aidan SO, Stigler, Brenden FR), 43.79. 15, Ankeny (Cox, Cooper FR, 
 Smith, Max JR, Boyd, Cael FR, Niffenegger, Conner JR), 43.86. 16, Beckman 
 (Fangman, Riley SO, Brown, Mark SR, Vaske, Joel SR, Wulfekuhle, Evan SO), 
 43.87. 17, Sergeant Bluff-Luton (Shultz, Zach JR, Schwedler, Jorma SO, 
 Delperdang, Britton JR, DeMoss, Sam JR), 43.87. 18, Cedar Falls (Young, Mitch 
 JR, Albaugh, Bryce SO, Paulson, Jacob SO, Courbat, Jakob SR), 43.90. 19, Ft 
 Dodge (Schreier, Tyler FR, Jacobson, Lucas SR, Bell, Brycen SO, Mosley, Trey 
 SR), 44.09. 20, Burlington (Parrish, Cody SR, Harris, Taven JR, Thompson, KT 
 SO, Willson, Everett SR), 44.09. 21, Davenport West (Mosley, DJ SR, Williams, 
 Tyler SR, Westerfield, Malik JR, Burkhart, Trevor SR), 44.11. 22, Dubuque 
 Senior (Schilling, Spencer SR, Chapman, Chris SR, Brimmer, Dakota SR, Kubitz, 
 Nick JR), 44.14. 23, DSM Roosevelt (Smith, Aaron FR, Baack, Nic SR, Houston, 
 Davion SR, Madison, Chase SR), 44.19. 24, West Liberty (Hartman, Michael SR, 
 Feldman, Seth JR, Kelly, Joe SR, Iske, Tanner SR), 44.20. 25, Sioux City East 
 (Jones, Kayden SO, Wagner, Gabe SO, Taylor, Cole SR, Inlay, Ardell JR), 44.22. 
 26, Waukee (Hicks-Jumper, Kahlil JR, Moore, Tyrese SR, Espland, Blake JR, 
 Okudowa, Ethan JR), 44.26. 27, Lewis Central (Mortensen, Adam SO, Rew, Collin 
 JR, Duggan, Max JR, Hatcher, Hayden SR), 44.32. 28, Marshalltown (Bethke, 
 Braden SR, Melde, Josh FR, DeVenney, Noah SR, Hernandez, Jonathan JR), 44.34. 
 29, Waterloo West (Shaw, Jeron FR, Tolbert, Isaac SO, Toe, Zeph JR, Tudor, Sam 
 SR), 44.36. 30, Pleasant Valley (Schiltz, Andrew JR, Ankton, Collin SR, 
 Erickson, Tanner SR, Braden, Arthur SR), 44.39. 31, Central DeWitt (Boesch, 
 Elijah SR, Ellison, Brady SR, Michoski, Mitch JR, Smith, Nick SR), 44.42. 32, 
 Pekin (Long, Levi SR, Eckley, Dayne SO, Winn, Kennan SO, Requena, Monico SR), 
 44.43. 33, Carlisle (Pickering, Kacyn SR, Goodhue, Max SR, Henderson, Cole SR, 
 Rowray, Ben SR), 44.49. 34, CR Washington (Cavanaugh, Nolan SR, Sheets, Malik 
 SR, Riley, Lincoln JR, Bunten, Brady SR), 44.52. 35, Nevada (Sellberg, Brendan 
 SR, Cattanach, Preston SR, Perez, Rodrigo SR, Nelson, Joven JR), 44.55. 36, 
 Davenport Central (Gronewold, Iain JR, Martin, Stephon JR, Murphy, Chris SR, 
 Reemtsma, Will JR), 44.55. 37, Saydel (Stephenson, TJ SR, Lee, Cash JR, 
 Malone, Andrew JR, Garrison, Craig SR), 44.64. 38, West Sioux (Lynott, Kade 
 FR, Lynott, Jake SR, Hernandez, Victor JR, Dekkers, Hunter SO), 44.65. 39, 
 Pella Christian (Treimer, Noah JR, Fynaardt, Kyle JR, De Bruin, Nathan JR, 
 Vroom, Hayden SR), 44.65. 40, Algona (Groen, Skyler JR, Durant, Jacob JR, 
 Grein, Matt JR, Bawden, Samonte SO), 44.65. 41, Ottumwa (Cole, Andrew SO, 
 Bossou, Jonathan JR, Barndt, Caleb JR, Casillas, Austin SR), 44.66. 42, 
 Winterset (Shaw, Kaden JR, Pashek, Hunter JR, Tryon, Carter SR, Dick, Jacob 
 SR), 44.66. 43, Solon (Harris, Kendrick SR, Bock, Adam JR, Wegmann, Spencer 
 SR, Ira, Luke SR), 44.73. 44, Linn-Mar (Hungate, Tyler SR, Roling, Trent SR, 
 Vega, Miguel SO, Williams, Jaidyn SO), 44.74. 45, W Burlington ND (Richards, 
 Reece JR, Brem, Brian SR, Lewis, Jamar SR, Tjaden, Jett SR), 44.76. 46, Iowa 
 City West (Steburg, Jackson SR, Trice, Keyshawn SR, Eldridge, Dante JR, White, 
 Andre SR), 44.85. 47, Earlham (Matchem, Lazarick SR, Crees, Devin JR, Hopp, 
 Jason SR, Ridgely, Jacob SO), 44.88. 48, Williamsburg (Powell, Mathyan JR, 
 Allen, Jacob JR, Wetjen, Kaden SO, Hazen-Fabor, Gage JR), 44.91. 49, Davenport 
 North (Abbey, Akendre SR, Hollingshed, Keenan SR, Wiseman, Elisjsha JR, 
 Lamonte, Coby SR), 44.96. 50, Waverly-SR (Seward, Jack SR, Downing, Jacob SR, 
 Hemer, Ben JR, Sagbo, Rodrigue SR), 45.00. 51, Harlan (Burchett, Andy SR, 
 Owens, Jon JR, Schmitz, Deren SR, Foss, Nick SR), 45.13. 52, Gilbert (Newell, 
 Ethan SO, Howard, Landon JR, Hanson, Tucker FR, Reed, Ajay SR), 45.16. 53, 
 Marion (Kirk, Dawson SR, Cechota, Isaac SO, Miller-Baker, Caden SO, Higgins, 
 JuCorey JR), 45.18. 54, Albia (Winke, Drew JR, Stringfellow, Tyler SR, Crall, 
 Cade SR, Sarver, Pete SO), 45.19. 55, Iowa City (Kimber, Malik JR, Hunger, 
 Bryce SR, DePrenger, Max JR, Milder, Cole SR), 45.25. 56, Washington 
 (Hennigan, Cade JR, Murphy, Tanner SR, Whisler, Sawyer SR, Sotelo, Spencer 
 FR), 45.26. 57, Sioux City West (Douglas, Ray Ray JR, Saia, Dustin SR, 
 Tameklo, Emmanuel JR, Belt, Adien JR), 45.33. 58, Benton - VH (Nolan, Parker 
 SR, Osborn, Blake SO, Davis, Matt JR, Nolan, Riley SR), 45.33. 59, Clinton 
 (Tholen, Alex SR, McGruder, Ty SR, Simpson, Jared SR, Boysen, Jaelen SR), 
 45.38. 60, West Monona (Richardson, Dawson SR, Heather, Josh SO, Rotnicke, 
 Gage SR, Coffman, Calvin JR), 45.41. 61, Boone (Riyazimana, Norbert JR, 
 Imerman, John SR, Casotti, Tyler JR, Sporaa, Quali SO), 45.43. 62, PCM 
 (Cummings, Wes JR, Bennett, Connor FR, VanDyke, Brayton JR, Strovers, Payton 
 JR), 45.44. 63, N Fayette Valley (Einck, Jordan SR, Chapman, Kade SR, Massman, 
 Zach JR, Burrow, Jace SR), 45.49. 64, Clear Creek-Amana (Brimeyer, Matt SR, 
 Johanson, Seb SR, Stockman, Trever JR, Figueroa, Alex FR), 45.55. 65, 
 Monticello (Keleher, Max SR, Nealson, Alex SR, Martensen, Avery JR, Cooper, 
 Gavin JR), 45.56. 66, Atlantic (Niklasen, Zade JR, Moen, Tyler SO, Sonntag, 
 Dillon SR, Granner, Sam JR), 45.59. 67, CR Prairie (Pearson, Anthony SR, Bell, 
 Colten SR, Pearson, Nick FR, Fuller, Caleb SR), 45.60. 68, Wahlert Catholic 
 (McDermott, Danny JR, Kunkel, Jace SR, Adams, Coby JR, Kemp, Zach SR), 45.62. 
 69, DUB Hempstead (Avenarius, Trenten SR, Boyes, Jacob JR, Snitker, Reed JR, 
 Spahn, Clayton JR), 45.67. 70, Shenandoah (Powell, Tylur SR, Silence, Mason 
 SR, Stogdill, Anthony SO, Lehman, Josh SR), 45.84. 71, Dunkerton (Burch, 
 Dalton SR, Gillespie, Holden JR, Reams, Ben JR, Schake, Travis SR), 45.97. 72, 
 Glenwood (Saddler, Joey SR, Lee, Jon JR, Silvius, Cooper JR, Vondra, Zach JR), 
 46.10. 73, Mediapolis (Swafford, Brennan SR, Pfeiff, Brady SR, Darbyshire, 
 Josh FR, Osborne, Zach JR), 46.30. --, Don Bosco (Hellman, Austin SR, Svoboda, 
 Austin SR, Rottinghaus, Dylan SR, Becker, Kendall JR), DNF. --, DSM Lincoln 
 (Suong, Eddie SR, Hollingsworth, Zach SR, Storm, Cayden SO, Summerville, 
 Khalil JR), DNF. --, DSM Hoover (Ware, Eohnte SR, Gaye, Answer SR, Hurst, 
 Jarias SR, Francis, Dichon SR), DNF. --, DSM North (Pyne, Julius JR, Hilson, 
 Deavin FR, Pyne, Hams SO, Killion, Alexander SR), DNF. --, Pleasantville 
 (Anthony, Cale SO, Mount, Triston JR, Ragan II, Thomas SR, Tyree, Hunter SR), 
 DQ. --, Ankeny Centennial (Van Baale, Ryan SR, Gates, Avery SO, Gates, Jensen 
 SR, Moss, Riley SR), DQ. --, Mount Pleasant (Rich, Keegan SR, Seberg, Rylan 
 SO, Truong, Khang SO, Copeland, William SR), DQ. 
Boys 4x400 Meter Relay High School
 1, Waukee (Roethler, Nolan SR, McCrary, Aaron SR, Yeaway, Sam JR, Eaton, 
 Zachary JR), 3:19.12q. 2, DSM Roosevelt (Smith, Aaron FR, Baack, Nic SR, 
 O'Brien, Eian SR, Houston, Davion SR), 3:21.06q. 3, Pekin (Eckley, Chandler 
 SR, Roth, Sam SR, Millikin, Cameron JR, Wittrock, Isaiah SR), 3:21.27q. 4, 
 Bettendorf (Smith-Reed, MeKou FR, Nicholson, Demari SR, Scott, Brendan JR, 
 Porter, Darien JR), 3:21.59q. 5, Valley- WDM (Keller, Jacob JR, Shaner, 
 Jonathan JR, Gass, Jacob JR, Neu, Ryan SO), 3:21.60q. 6, Cedar Falls (Courbat, 
 Jakob SR, O'Hair, Quinlan JR, Conrad, Brandon JR, Eastman, Will FR), 3:22.61q. 
 7, Atlantic (Niklasen, Zade JR, Reed, Gratt SR, Moen, Tyler SO, Mullenix, 
 Chase JR), 3:23.25q. 8, Dubuque Senior (Kruse, Ted SO, Chapman, Chris SR, 
 Kruse, Joe SR, Romagna, Angelo SR), 3:23.41q. 9, Urbandale (Miller, Chris SR, 
 Dabney, Drew SR, Waylee, Harrison SO, Marcotte, Jay SO), 3:23.62. 10, Ames 
 (Krapfl, Will JR, Bell Jr., Bernard JR, Akok, Garang JR, Wilson, Dion SR), 
 3:23.89. 11, CR Prairie (Johnson, Mason SR, Gehy, Edwin SO, Frieden, Chandler 
 SR, Jasa, Mike SR), 3:24.08. 12, Iowa City (Brown, Daniel JR, Rethwisch, John 
 Paul SR, Firmstone, Lucas SR, Jones, Zach SR), 3:24.45. 13, Sergeant 
 Bluff-Luton (Shultz, Zach JR, Stangel, Josh SO, Schwedler, Jorma SO, 
 Delperdang, Britton JR), 3:24.77. 14, Waterloo West (Shaw, Jeron FR, Streed, 
 Clayton SR, Love, Deyton SO, Tudor, Sam SR), 3:24.79. 15, Iowa City West 
 (McAreavy, Ethan SR, Mabry, Cole JR, Sims, Seybian SR, West, Austin SR), 
 3:24.80. 16, Marion (Whalen, Connor SO, Mohwinkle, Chris SR, Meth, Grant SR, 
 Brooks, Blair SR), 3:24.80. 17, Gilbert (Sturdy, Keegan JR, Swart, Eric SR, 
 Holck, Garrison SR, Greder, Will SR), 3:25.07. 18, CR Kennedy (Jones, Blake 
 SR, Shanklin, Marco SR, Knight, Branden JR, Dix, Keeler SR), 3:25.18. 19, 
 Western Dubuque (Huehnergarth, Rys SR, Fagerlind, Daniel JR, Burds, Will SO, 
 Goodman, Sam JR), 3:27.08. 20, St. Albert - Male (Blaha, Tyler SR, Barnes, 
 Kyle SR, Gronstal, Luke SR, Bernard, Ethan JR), 3:28.08. 21, Glenwood 
 (Stanislav, Christian JR, Hughes, Jack , Weddum, Brady SO, Watson, Kohen SR), 
 3:32.13. 22, Muscatine (Hazelwood, Owen JR, Heth, Isaac SR, Hardy, Zack SO, 
 Olson, Tyler SR), 3:32.25. 23, Beckman (Vaske, Joel SR, Brown, Mark SR, 
 Hageman, Luke SR, Wulfekuhle, Evan SO), 3:33.16. 24, Wahlert Catholic 
 (Frommelt, Nick JR, Kunkel, Jace SR, Adams, Coby JR, Walsh, Isaac JR), 
 3:42.00. 
Boys 4x100 Meter Relay Middle School Finals
 1, Southeast Polk MS (Thielen, Zach , Filloon, Cole , Nwankpa, Xavier , 
 Christiansen, Titus ), 47.11. 2, Indian Hills MS (Mitchell, Monte , Schilb, 
 Reid , Probst, Sabastian , Dameron, Laron ), 47.86. 3, Pella MS (Clayberg, 
 Nolan , Byers, Jacob , Rus, Nick , Miller, Karl ), 48.08. 4, Ankeny Southview 
 MS (Luguna, Yahir , Crandall, Ryan , Cornwell, Will , Miller, Tyrese ), 48.64. 
 4, Ankeny Centennial Northview MS (Rasmussen, Rasmussen , Synder, Synder , 
 Cahill, Carter , Schneider, Alec ), 48.64. 6, Dallas Center-Grimes MS (Storey, 
 Jacob , Capaldo, Sal , Hall, Spencer , Todd, Gavin ), 48.91. 7, Urbandale MS 
 (Sandiser, Trevon , Dweth, Henry , Friedrichsen, Graham , Kuehl, Dillon ), 
 49.30. 8, Meredith MS (Ellis, Jiovanni , Mwamba, Alisala , Gwion, Mulbah , 
 Walker, Charles ), 49.40. 9, Merrill MS (Adum, Ardadi , Reese, Wesley , 
 Norris, Hunter , Norris, Cole ), 49.73. 10, Waukee Timberline MS 49.91. 11, 
 Brody MS (Jenkins, Josh , Xavier-Ludegood, Myles , Janangir, Aiden , Sheldahl, 
 Tyler ), 50.36. 12, Goodrell MS (Saidu, Mohamed , Shetwoth, Avonti , Profitt, 
 Zohntay , Adolip, Kalany ), 50.39. 13, Weeks MS (Kline, Caden , Rodriguez, 
 Joaquin , Toujalah, Ben , Brown, Trent ), 50.65. 14, Drexler MS (Begle, 
 Brenden , Frost, Dominic , Hoffman, Dakota , Zinn, Spencer ), 50.72. 15, St. 
 Anthony's (Stutz, Marcus , Nevitt, Jakob , Thompson, Jayln , Reed, Joe ), 
 50.76. 16, Sacred Heart WDM (Cruchelow, Hunter , English, Jake , Yurgae, 
 Jackson , Bliss, Andrew ), 51.05. 17, Centerville MS (Mosley, Kade , Six, 
 Justin , Watts, Bradley , Bryd, Isaac ), 51.18. 18, Norwalk MS (Bragg, Ian , 
 Reck, Payton , Boyd, Logan , Morawski, Jaxon ), 51.36. 19, West Sioux MS 
 (Koopmans, Levi , Van Ballegooyen, Blake , Schweisow, Aaden , Lynott, Carson 
 ), 51.45. 20, St. Francis of Assisi (Ryan, Will , Griesemer, Daniel , Harnden, 
 Zach , Brown, Nate ), 51.47. 21, Waukee Prairieview MS (Haider, Farakh , 
 Spyksma, Tanner , Huntley, Hayden , Grubb, Tristan ), 51.93. 22, Dunkerton MS 
 (Lehl, Ryan , Wilder, DeShaun , Vanlengen, Braiden , Behrens, Kaden ), 51.94. 
 23, Johnston MS (Henderson, Donnie , Rapaka, Abhinay , Shaw, Anthony , Bectal, 
 Nick ), 52.18. 24, Saydel MS (Wicks, Dallas , Hecker, Caleb , Helm, Hunter , 
 Chally, Austin ), 52.46. 25, Holy Trinity (Shimon, Kellen , Leto, Sam , 
 Hoover, Ben , Brown, Carson ), 52.57. 26, McCombs MS (Lovan, Aidan , Dunigan, 
 DaeQuaine , Marshal, Jacob , Kehoe, Zander ), 53.03. 27, Bishop Heelan 
 (LaFleur, Caden , Wiest, Jake , Ritz, Carter , Longval, Luke ), 53.17. 28, 
 Hiatt MS (Granados, Alex , McMurray, DeSantae , Ahmed, Abdifarhan , Ahmed, 
 Abdiabshie ), 53.86. 29, St. Joseph MS (Burke, Cade , Angeles, Ricky , 
 Siebrecht, Cael , Angeles, Ben ), 53.87. 30, Stilwell MS (Krogulski, Carson , 
 Woo Lee, Min , Morton, Luke , Trimble, Tyson ), 54.09. 31, Callanan MS (Nagle, 
 Henry , Folkerts, Drew , Pierre, Simon , Tagger, Lydell ), 54.67. 32, Hoyt MS 
 (Sama, Abu , Wood, Evan , Girtlard, Tyree , Sirleaf, Darius ), 54.78. 33, 
 Perry MS (Steva, Caden , Kpan, Luckyboy , Flores, Jose , Hernandez, Juan ), 
 54.90. 34, Bergman Academy (Spellman, Marty , Grant, Griffin , Zett, Nicholas 
 , Lia, Charlie ), 55.62. 35, Colfax-Mingo MS (Allon, Sam , Myers, Justin , 
 Gwinn, Gabe , Johnson, Seth ), 56.00. 36, St. Pius X - Urbandale (Huegerich, 
 Ben , McDonald, Connor , Ricke, Jared , Bussey, Will ), 56.04. 37, St.Theresa 
 Catholic School (Tran, Mason , Fitzpatrick, Trevor , Tran, Collin , Buenting, 
 Taylor ), 56.12. 38, Clayton Ridge Community MS (Harbaugh, Oakley , Wahls, 
 Brodie , Palmer, Caden , Schmelzer, Joe ), 60.33. --, Central 
 Community-Elkader MS DNF. 
Boys Distance Medley Middle Schoo Middle School
 1, Pella MS (Clayberg, Nolan , Pollock, Aidan , Miller, Karl , Whittenberg, 
 Josiah ), 3:54.70. 2, Waukee Prairieview MS (MacBeth, Jake , Spyksma, Tanner , 
 Haider, Farakh , Ruby, Kyle ), 4:01.12. 3, Ankeny Southview MS (Luguna, Yahir 
 , Cornwell, Will , Miller, Tyrese , Smith, Carter ), 4:06.22. 4, Dallas 
 Center-Grimes MS (Storey, Jacob , Todd, Gavin , Penton, Austin , Iverson, 
 Jonny ), 4:07.19. 5, Sacred Heart WDM (English, Jake , Yurgae, Jackson , 
 Cruchelow, Hunter , Bliss, Andrew ), 4:09.04. 6, Waukee Timberline MS (Min, 
 June , Klein, Will , Hall, Ray-shon , Seiser, Brock ), 4:09.29. 7, Ankeny 
 Centennial Northview MS (Cahill, Carter , Murphy, Gabe , Porter, Trey , 
 Schneider, Alec ), 4:10.70. 8, St. Anthony's (Nevitt, Jakob , Reed, Joe , 
 Stutz, Marcus , Thompson, Jayln ), 4:18.24. 
Men 200 Meter Dash Univ/Col
 1, Harrison, Eric, Ohio State, 20.59, w:3.8. 2, Trousil, Isaiah, Northern 
 Iowa, 21.03, w:3.6. 3, Bramwell, Drelan, Ohio State, 21.08, w:3.6. 4, Burke, 
 Asa, Ohio State, 21.14, w:4.7. 5, Gordon, Vincent, Iowa Western CC, 21.15, 
 w:3.8. 6, Matlhabe, Phemelo, Iowa Central CC, 21.15, w:4.7. 7, Jeff, Andre, 
 Ohio State, 21.15, w:3.6. 7, Graves, Caulin, Drake, 21.15, w:3.8. 9, 
 Maguranyanga, Kundai, Drake, 21.32, w:4.7. 10, Mott, Tavonte, Ohio State, 
 21.38, w:3.6. 11, Zook, Sam, MSU-Billings, 21.51, w:4.7. 12, Wojt, Calden, 
 Wis.-Stevens Point, 21.58, w:4.7. 13, Dotson, Malcolm, Purdue, 21.74, w:3.6. 
 14, Ogren, Tanner, Minnesota State, 21.81, w:4.7. 15, Young, Devontrae, 
 Oklahoma Baptist, 21.83, w:3.6. 
Men 1500 Meter Run Seeded Univ/Col
 1, Burdick, Kyle, South Dakota St., 3:46.22. 2, Blank, Kevin, Ohio State, 
 3:47.30. 3, Mylenek, Nathan, Iowa, 3:47.87. 4, Penrod, Zack, Wichita State, 
 3:49.93. 5, Kelly, Kevin, Drake, 3:50.25. 6, Docherty, Kevin, Iowa, 3:50.93. 
 7, Lomong, Alexander, Ohio State, 3:51.75. 8, Duren, Joel, UT-Arlington, 
 3:52.10. 9, Eagan, Brad, Marquette, 3:54.73. 10, Coon, Ellis, Tulsa, 3:54.88. 
 11, Pierce, Quentin, Indiana State, 3:55.80. --, Cozine, Matt, Drake, DNF. 
Men 4x800 Meter Relay University
 1, Iowa State (Lagat, Festus SO, Roomes, Roshon SO, Hayes, Frank FR, Dennison, 
 Jaymes SR), 7:27.98. 2, Iowa (Melchert, Michael JR, Manternach, Matt SO, 
 Teubel, Nolan SO, VanDraska, Tysen SO), 7:28.37. 3, Missouri (Goodman, Ben SR, 
 Sheridan, Mark SR, Conrad, Christopher FR, Kuhlmann, Robert FR), 7:31.30. 4, 
 Air Force (Petrie, Zac SR, Roche, Preston JR, Kowalkowski, Gordon JR, Wilburn, 
 Conner SR), 7:34.88. 5, Kansas State (Loevenstein, Kurt JR, Hodge, Travis SO, 
 Stevenson, Noah FR, Koch, Lukas SR), 7:36.86. 6, South Dakota St. (Goehring, 
 Josh SO, Gatrost, Wyatt SO, Hanna, Jordan JR, Wilson, Matt SR), 7:41.00. 7, 
 Wichita State (Stine, Connor JR, Landon, Cory FR, Sturdy, Austin SR, Flowers, 
 Ben FR), 7:58.21. 
Men 1600 Sprint Medley College
 1, Central Missouri (Johnson, Blake SO, Minott, Akeemo FR, Randle, Jacob SR, 
 Larsen, Noah JR), 3:22.47. 2, Emporia St. (Goodwin, Taysean JR, Tibbs, Dukiya 
 SR, Stenzel, Luke JR, LaRoche, Thomas SR), 3:25.31. 3, Oklahoma Baptist 
 (Milton, Sayvon FR, Young, Devontrae JR, Knauls, Shirvante FR, James, Carlos 
 SR), 3:26.48. 4, Lincoln (Mo.) (Gray, Javan SO, Smith, Roberto SR, Spencer, 
 Coy FR, Robinson, Kevon SR), 3:27.24. 5, Concordia-St. Paul (Preston, LaJuan 
 FR, Leck, Andrew SO, Melton, Vantwon SR, Allen, Benjamin SO), 3:27.61. 6, 
 Doane (Hickman, Zach SR, Klein, Andrew SR, Harsin, Tanner JR, Varela, Alan 
 JR), 3:27.97. 7, Iowa Central CC (Lockhart, Cary FR, Notz, Vincent FR, Seck, 
 Ndiaga SO, Obadiah, Mel FR), 3:30.81. 8, Nebraska Wesleyan (Keller, Chase FR, 
 Timmons, Craig SR, Merical, Michael SO, Butler, Bryan SR), 3:31.27. 9, 
 Wartburg (Duehr, Joe SO, Richmond, Ryan SR, DeMott, Dillon SR, Schulz, Mark 
 JR), 3:31.50. 10, Hawkeye CC (Luna, Jakob SO, Moore, Avery FR, Willert, Cole 
 FR, Roth, Konner FR), 3:32.17. 11, St. Ambrose (Bohlen, Vance JR, McElyea, 
 Alec FR, Pestka, Josh JR, Nichols, Rane JR), 3:32.25. 12, Augustana (S.D.) 
 (Meloche, Paul JR, Woods, Alex SO, Stiles, Ryan JR, Barrows, Josh JR), 
 3:32.49. 13, St. Thomas (Minn.) (Skidmore, James JR, Mueller, Chris SR, 
 Karlson, Samuel JR, Kozlowski, Carl FR), 3:32.74. 14, Dubuque (Thomas, Kyle 
 FR, Ellis, Isaiah JR, Pointer, Colfay SO, Klose, Hunter JR), 3:33.26. 15, 
 Northern State (Robinson, Raekwon SR, Wietgrefe, Luke SR, Rodriguez, Itoitz 
 JR, Leach, Adam SR), 3:34.76. 16, Loras (Morrison, Tyson SO, Scott, Shamari 
 SO, Mikel, Patrick SO, Lally, Kylian SR), 3:37.22. 17, Luther (Asante-Apeatu, 
 Nana Anim SO, Kane, Elijah SR, Gilberg, Kyle JR, Kern, Collin SO), 3:38.25. 
 18, Benedictine (Ill.) (Schoonover, Will SO, Gray, Adam SO, Anderson, DJ FR, 
 Rodriguez, Eduardo FR), 3:38.40. 19, St. Norbert (Thompson, Braxton FR, 
 Stelloh, Sam SO, Kleiman, Noah SO, Priebe, Ryan FR), 3:46.45. --, Dakota State 
 (Frasier, Nile FR, Olivier, Walker FR, Ward, Timothy FR, Harming, Cameron SO), 
 DQ. --, Augustana (Ill.) (Johnson, Michael JR, Kohler, Bradley FR, Swanson, 
 Jeffrey SR, Gray, Zachary SR), DQ. --, Briar Cliff (Glazek, Collin FR, Lloyd, 
 Sage JR, Ezimora, Tobe SR, Heinrichs, Joe SR), DQ. 
Men Pole Vault Special
 1, Kendricks, Sam, Nike, 5.83m, (19-01.50). 2, Nilsen, Chris, South Dakota, 
 5.78m, (18-11.50). 3, Houston, Scott, Shore AC, 5.70m, (18-08.25). 4, Barber, 
 Shawn, Nike Canada, 5.50m, (18-00.50). 5, Chiaraviglio, German, Argentina, 
 J5.50m, (18-00.50). 6, Coover, Jeff, Unattached, 5.20m, (17-00.75). --, Irwin, 
 Andrew, Unattached, NH. --, Arnold, Mike, Nike, NH. 
Men 100 Meter Dash Age Graded Masters
 (w: 2.3) 1, Lida, Bob, Unattached, 9.89. 2, Vickers, Karnell, Unattached, 
 10.46. 3, Fitzgerald, Mike, Unattached, 11.15. 4, Wilson, David, Unattached, 
 11.58. 5, Wilson, Josh, Unattached, 11.97. 6, Henrich, Troy, Unattached, 
 12.20. 7, Gray, Ron, Unattached, 12.21. 8, Snodgrass, Ernie, Unattached, 
 12.23. 
2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 4x800 Meter Relay High School Finals
 1, Waukee (Campbell, Lily SR, Caraway, Jessica SO, Schaffer, Sydney SO, 
 Akason, Logan SR), 9:15.60. 2, Iowa City West (Malloy-Salgado, Kiara FR, 
 Buettner, Erica FR, Ince, Deniz JR, Nock, Bailey SR), 9:18.22. 3, Southeast 
 Polk (Hill, Tarryn SO, Blackford, Paige JR, Larkins, Grace FR, Milani, Sydney 
 SR), 9:23.29. 4, Dowling Catholic (Meilander, Janey JR, Timboe, Kate JR, 
 Miller, Sydnee JR, Schweizer, Kelsey JR), 9:30.72. 5, Johnston (Kamienski, 
 Avery JR, McKee, Jessica SR, McKee, Brooklyn SO, Laughlin, Mackenzie JR), 
 9:39.28. 6, Wahlert Catholic (Osterberger, Ellie SR, Osterberger, Kaylee SR, 
 Hohmann, Holly SR, Husemann, Aunna SO), 9:39.32. 7, Ottumwa (Mellin, Carollin 
 SO, Bowers, Abby JR, Bookin-Nosbisch, Alli SO, Bookin-Nosbisch, Grace SO), 
 9:40.12. 8, Iowa Falls-Alden (Juhl, Maddy JR, Juhl, Lauren JR, Meyer, Ellie 
 FR, Juhl, Grace JR), 9:40.64. 9, Decorah (Galligan, Jenna SR, Johnson, Leila 
 FR, Betts, Shayla SO, Nimrod, Katie SR), 9:46.15. 10, Dubuque Senior (Miller, 
 Lauren JR, Donovan, Ashley JR, Gaherty, Mackenzie SR, Rampton, Mia SR), 
 9:46.23. 11, Ankeny Centennial (Gordon, Emma SR, Vortherms, Kathryn FR, 
 Peters, Jeanne SO, Gray, Megan SR), 9:46.77. 12, Pleasant Valley (Riley, Abby 
 JR, Basala, Clare SO, Lafever, Mallory JR, Minard, Maddy JR), 9:49.62. 13, DUB 
 Hempstead (Holesinger, Emma SO, Brown, Hannah SO, Leicht, Kaylee SO, Nichols, 
 Casey SR), 9:52.61. 14, DSM Roosevelt (Buchanan, Isabel SR, Fry, Zoe SO, 
 Drake, Brennan JR, Fleming, Megan JR), 9:55.23. 15, Monticello (McDonald, 
 Taylor SR, Steiner, Gabrielle SO, Patterson, Jordyn SR, Holub, Paige SR), 
 9:56.86. 16, Cedar Falls (Ross, Caroline SR, Kvale, Paige SR, Hertz, Anna SR, 
 Schmitz, Meg SR), 9:58.79. 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle High School Preliminaries
 1, Waukee (Drees, Addie SO, Peters, Janjay JR, Keplinger, Anna SR, Winger, 
 Sydney SR), 63.68q. 2, Dowling Catholic (Baccile, Mira SO, Odir, Christina SR, 
 Gehrke, Olivia SO, Okwaramoi, Juru JR), 63.93q. 3, Benton - VH (Maschino, 
 Laura SR, Masten, Elizabeth SR, Thys, Mallory SO, Martensen, Grace JR), 
 65.41q. 4, Mt Vernon (Leopold, Annie SO, Rhomberg, Annie JR, Ryan, Lauren FR, 
 Yeoman, Catherine SR), 66.55q. 5, Ankeny Centennial (Petersen, Katie SO, 
 Ridout, Meg JR, Pippett, Karri SR, Jones, Calea SO), 66.65. 6, Southeast Polk 
 (Willoughby, Angela SR, Plym, Alexis JR, Donohoe, Alex SR, Davidson, McKenna 
 SR), 66.83. 7, Carlisle (Schnathorst, Delaney SO, Mesecher, Cameron JR, Haack, 
 Jocelyn JR, Lambson, Aricka SR), 66.88. 8, Valley- WDM (Yardley, Cassie SR, 
 Nau, Emma FR, Blosser, Libby SO, Moore, Mya SO), 67.16. 9, Ames (Buss, Macee 
 SR, Morken, Hope JR, Ingram, Isabel SR, Song, Athena FR), 67.30. 10, Solon 
 (Bullard, Gabbi SO, Nelson, Rachael JR, Sands, Peyton SO, Duckett, Molly SR), 
 67.38. 11, Linn-Mar (McNeese, Chloe SR, Riherd, Jaslyn SO, Staker, Sadie SO, 
 Northrup, Chana SO), 67.79. 12, Beckman (Lucas, Brooke SR, McDermott, Addie 
 JR, Brehm, Anika SR, Boeckenstedt, Heather JR), 68.38. 13, Iowa City West 
 (Steva, Peyton JR, Liao, Amy FR, Tellis, Matayia FR, Bell, Kitra SR), 68.96. 
 14, Cedar Falls (Becker, Lily JR, Galvez, Dalilah JR, Barney, Anaya FR, Davis, 
 Sydney SR), 69.47. 15, DC-Grimes (Frett, Sarah SO, Vance, Carsyn SR, Knudsen, 
 Katelyn SO, Berger, Lillian FR), 70.78. 16, Pleasant Valley (Spelhaug, Carli 
 JR, Arthofer, Adrea JR, Whitfield, Jazmyn SR, Spelhaug, Ellie SR), 71.89. 
Women 4x200 Meter Relay Univ/Col Finals
 1, Purdue (Love, Yakira JR, Abbott, Chloe SO, Thomas, Brionna SR, Roberson, 
 Savannah SR), 1:32.24. 2, Marquette (Marchan, Breanne SO, Goodrich, Cassy SR, 
 Marko, Madison SO, Harris, Terica SR), 1:37.46. 3, Western Michigan (Worford, 
 Ashley FR, Meredith, Madison SO, Mitchell, Diamond FR, Sheahan, Erica SO), 
 1:39.12. 4, Northern Iowa (Blue, Jasmine SO, Watson-Reid, Chyna JR, Kriegel, 
 Jolissa SO, Raines, Taylor SO), 1:39.95. 5, South Dakota St. (Carlson, Delaney 
 SO, Flemister-Smith, Miatta SO, Lane, Vanessa SR, Dolezal, Savannah SR), 
 1:39.99. 6, Nebraska Wesleyan (Frazier, Anna JR, Jones, Kaylee JR, Rolfes, 
 Aspen FR, Jones, Elizabeth JR), 1:40.40. 7, St. Thomas (Minn.) (McLoone, 
 Delaney FR, Bierman, Brielle SR, Marciniak, Katelyn JR, Murray, Katie SR), 
 1:42.98. 8, St. Ambrose (Perez, Mary SR, Nolting, Anne JR, Lamourt, Lauren SO, 
 Hillard, Lani FR), 1:43.07. 9, Northern State (Ingram, Toni-Ann SR, Peterson, 
 Tayla JR, Rezac, Emma FR, Barnes, Madison SO), 1:43.09. 10, Illinois College 
 (Allen, Joselynn SO, Leitschuh, Bailey JR, Molette, Olivia FR, Hyde, Andrea 
 SO), 1:43.67. 11, Northwestern (Iowa) (Bloemendaal, Devin JR, Heusinkveld, 
 Anna SO, Birks, Allison FR, Te Grotenhuis, Katie SO), 1:44.45. 12, Dordt 
 (Yoder, Julia FR, Veldhuisen, Hannah SO, Wind, Joscelyn JR, Wubben, Danielle 
 SR), 1:45.68. 13, Dubuque (Beeman, Alison SO, Flowers, Asha SO, Slatter, 
 Aleyha JR, Hildebrandt, Tierra SO), 1:45.91. 14, Buena Vista (Thomas, Brittini 
 FR, Wolf, Autumn FR, Holbert, Sunkyu SO, Johnston, Kylie FR), 1:48.13. 15, 
 Luther (Krawczyk, Jackie SR, Springer, Marta JR, Sammons, Morgan SR, Hilleman, 
 Allison FR), 1:48.27. 
Women Triple Jump Univ/Col
 1, Luque, Jhoanmy, Iowa State, 13.69m, w:1.2 (44-11). 2, Thomas, Jahisha, 
 Iowa, 13.32m, w:3.3 (43-08.50). 3, Whyte, Jehvania, Northern Illinois, 13.06m, 
 w:2.9 (42-10.25). 4, Cauldwell, Diana, Lincoln (Mo.), 12.76m, w:2.4 
 (41-10.50). 5, Portis, Brion, Eastern Illinois, 12.75m, w:5.0 (41-10). 6, 
 Thompson, Ashley, South Dakota, 12.41m, w:1.8 (40-08.75). 7, Obikudu, Chineme, 
 UT-Arlington, 12.38m, w:1.8 (40-07.50). 8, Seibert, Mikaela, Ohio State, 
 12.31m, w:0.8 (40-04.75). 9, Bartley, Jalaiya, Iowa State, 12.30m, w:2.1 
 (40-04.25). 10, Falco, Talia, Kent State, 11.78m, w:1.6 (38-07.75). 11, 
 Wahrman, Allison, Iowa, 11.76m, w:+0.0 (38-07). 12, Rolle, Taryn, Drake, 
 11.74m, w:-1.2 (38-06.25). 13, Brown, Jasmine, Western Illinois, 11.73m, 
 w:+0.0 (38-06). 14, Kerr, Britny, South Dakota, 11.50m, w:+0.0 (37-08.75). 15, 
 Hargrove, Sade, Illinois, 11.13m, w:2.0 (36-06.25). 16, Smith, Zhane, Purdue, 
 11.09m, w:+0.0 (36-04.75). --, Knox, Zarreeel, Hawkeye CC, FOUL. --, Holtz, 
 Chloe, South Dakota St., FOUL. --, Christensen, Colette, South Dakota, FOUL. 
 --, Choi, Sarena, Kent State, FOUL. --, Hughes, Amber, USATF, X12.99m, w:1.4 
 (42-07.50). 
Women Hammer Throw Univ/Col
 1, Nilles, Maddy, North Dakota State, 62.69m, (205-08). 2, Figueroa, 
 Gabrielle, Kent State, 61.10m, (200-05). 3, Dendinger, Michaela, Wayne St. 
 (Neb.), 60.87m, (199-08). 4, Keating, Rebecca, Missouri, 59.90m, (196-06). 5, 
 Hazlewood, Micaela, Purdue, 59.09m, (193-10). 6, Pate, Sarah, Northern Iowa, 
 59.03m, (193-08). 7, Boman, Lara, South Dakota, 58.08m, (190-07). 8, Loesch, 
 Sarah, Purdue, 58.02m, (190-04). 9, Herrington, Amy, North Dakota State, 
 57.71m, (189-04). 10, Gunnells, Shelby, North Dakota State, 57.52m, (188-08). 
 11, Meier, Lydia, Wis.-Stout, 55.31m, (181-05). 12, Retzlaff, Bailey, North 
 Dakota State, 54.44m, (178-07). 13, Colbert, Leah, Iowa, 54.40m, (178-06). 14, 
 Britt, Nia, Iowa, 54.35m, (178-04). 15, O'Brien, Maddy, Northern Iowa, 54.27m, 
 (178-01). 16, Griffin, Allison, Northern Iowa, 53.59m, (175-10). 17, Sudbeck, 
 Abby, South Dakota St., 52.61m, (172-07). 18, Detloff, Molli, North Dakota, 
 52.28m, (171-06). 19, Pasiowitz, Courtney, North Dakota State, 51.33m, 
 (168-05). 20, Nietert, Alanna, Northern Iowa, 51.31m, (168-04). 21, Keefe, 
 Makala, North Dakota, 50.06m, (164-03). 22, Leppelmeier, Molly, Purdue, 
 49.55m, (162-07). 23, Davis, LaVon, Grand View, 44.00m, (144-04). --, Warner, 
 Heavin, The Other Guy's, FOUL. --, Krempel, Tessa, Iowa State, FOUL. --, 
 Atwater, Tanasha, Dubuque, FOUL. --, Fehringer, Carly, Unattached, X64.76m, 
 (212-06). 
Women Distance Medley College
 1, Augustana (S.D.) (Rahn, Carly FR, Gildemaster, Valerie SR, Soli, Cassidy 
 SR, Tromp, Emily SO), 11:46.82. 2, Fort Hays St. (Roberts, Lauren SR, Wycoff, 
 Kelly SR, Buessing, Grace FR, Roberts, Lindsay SR), 11:46.84. 3, Minnesota 
 State (Patrick, Bobbi JR, Kjos, Amelia SR, Sjelin, Maddi SR, Baker, Erin JR), 
 11:47.70. 4, Iowa Central CC (Regg Wajid, Aaliyah SO, McNeill, India FR, 
 Mansaray, Agnes SO, Cohen, Adva FR), 11:53.89. 5, Harding (Drennan, Madison 
 JR, Reinert, Ashley SO, Szarzynska, Kinga FR, Minczuk, Alicja FR), 11:54.67. 
 6, St. Thomas (Minn.) (Walz, Jenny SR, Adamson, Mallory JR, Helstad, Hannah 
 SR, Glassbrenner, Ali SR), 12:00.85. 7, Wartburg (Carlsen, Maddie SR, 
 Rittgers, Erica SO, Fober, Natalie SO, Christopher, Cassidy FR), 12:07.38. 8, 
 Winona State (Rogahn, Anna SO, Willenbrink, Hope JR, Carper, McKenzie SR, 
 Staffen, Nikki SO), 12:10.97. 9, Nebraska Wesleyan (Hegemann, Hanna JR, Allen, 
 Abigail FR, Bahe, Rylee SO, Awtry, Hannah JR), 12:12.85. 10, Wis.-Stevens 
 Point (Wolf, Bailey SO, Trempe, Leah SR, Petkovsek, Michelle SO, Schlebecker, 
 Emily SR), 12:23.54. 11, St. Norbert (Domro, Taylor SR, Ruplinger, Hailey SO, 
 Cibulka, Megan JR, Tarsa, Graceanne JR), 12:28.78. 12, Oklahoma Christian 
 (Castillo, Kelsey SO, VanVooren, Leisa JR, Simmons, Kelsey SO, Meyers, Rachel 
 SO), 12:30.39. 13, Missouri Western (Reedy, Claire FR, Doyle, Morgan FR, 
 Williams, Hanna FR, Gillen, Megan FR), 12:46.74. --, Hawkeye CC (Dahlstrom, 
 Shea FR, Hudson, Megan FR, Clinton, Ashely FR, Topham, Joanna FR), DNF. 
Women 400 Meter Dash Wheelchair Paralympic
 1, Madsen, Cheri, US Paralympic Team, 57.89. 2, McFadden, Hannah, US 
 Paralympic Team, 61.14. 3, Dederick, Hannah, US Paralympic Team, 64.71. 4, 
 LeFevour, Kelsey, US Paralympic Team, 65.35. 5, Hoang, Yen, US Paralympic 
 Team, 66.52. 6, Floch, Elizabeth, US Paralympic Team, 70.93. 7, Munter, 
 Sophie, US Paralympic Team, 76.04. 
Women Distance Medley Iowa College
 1, Northwestern (Iowa) (Harthoorn, Breanna SO, Muilenburg, Rebekah JR, 
 Landhuis, Katie SR, Bosch, Katie SR), 12:00.62. 2, Central College (McKinney, 
 Holly JR, Patton, Kate SR, Pingel, Kiki FR, Kammeyer, Evie JR), 12:16.77. 3, 
 Morningside (Mumm, Michelle SR, Joseph, Eleka SR, Fundermann, Emalee FR, 
 Higgins, Allison SR), 12:18.53. 4, Luther (Bierman, Kaia SR, Baker, Shannon 
 JR, Hornseth, Amelia FR, Carney, Kenzie SR), 12:20.60. 5, Dordt (Van Wyk, 
 Sarah JR, Wnek, Kate FR, Stephens, Jenna JR, Pullman, Hailey FR), 12:21.01. 6, 
 St. Ambrose (Sears, Abby JR, Hammer, Abby SR, Reilley, Corrie JR, Plumb, 
 Ashley JR), 12:34.98. 7, Coe (Stai, Katalina SO, Cole, Carlyn SO, Morris, 
 McKayla JR, Franke, Mareena JR), 13:22.19. 8, Graceland (Tabor, Kami SO, 
 Galindo, Valerya FR, Dowell, Kalee JR, Flores, Marina SR), 14:31.56. 
Boys 4x800 Meter Relay High School
 1, CR Prairie (Laue, Max SR, LaGrange, Colton JR, Laue, Robert SR, Jasa, Mike 
 SR), 7:56.84. 2, Ames (Kear, Kear SR, Akok, Garang JR, Carney, Tyler SR, Akok, 
 Aniey FR), 7:58.42. 3, Pekin (Eckley, Chandler SR, Roth, Sam SR, Millikin, 
 Cameron JR, Wittrock, Isaiah SR), 7:59.05. 4, Johnston (Ness, Owen JR, Lair, 
 Grant FR, Thompson, Carsten SR, Schaefer, Joe JR), 7:59.71. 5, Urbandale 
 (Dabney, Drew SR, Marrs, Payton SO, Marcotte, Jay SO, Daumueller, Ben SR), 
 8:00.26. 6, Atlantic (Becker, Craig FR, Eden, Jaxson SR, Whetstone, Zeke SR, 
 Mullenix, Chase JR), 8:01.62. 7, Valley- WDM (Habineza, Moise SR, Owen, Carter 
 SO, Weisshaar, Jacob SR, Armitage, Evan JR), 8:03.21. 8, Gilbert (Greder, Will 
 SR, Sturdy, Keegan JR, Holck, Garrison SR, Tyler, Rees SO), 8:04.02. 9, Waukee 
 (McCrary, Aaron SR, Reitsma, Ahren SR, Robus, Ethan SO, Eaton, Zachary JR), 
 8:06.21. 10, Dowling Catholic (Cook, Collin JR, Ode, Will SO, Bussey, Thomas 
 SR, Conner, Kevin JR), 8:06.42. 11, Wahlert Catholic (Schaefer, Luke SR, 
 Oberfoell, Carter JR, Hocking, Jacob SO, Hilby, Luke SR), 8:07.37. 12, Iowa 
 City (Brown, Daniel JR, Momberg, James SR, Turnbough, Caden SO, Rethwisch, 
 John Paul SR), 8:11.50. 13, Davenport West (Wright, Andrew SR, Hinton, Cory 
 SR, Anfinson, Mike SR, Dolan, Keenan SR), 8:16.96. 14, Ankeny Centennial 
 (Davis, Ahren SR, Vicker, Jonah JR, Pippett, Seth SO, Oshirak, Jayden SR), 
 8:18.34. 15, Iowa City West (McAreavy, Ethan SR, Yang, Raymond SO, Prescott, 
 Ian JR, Garbutt, Jeff SR), 8:21.80. 16, Pleasant Valley (Sampson, Mike JR, 
 Huhn, Parker JR, Sommer, Konnor SR, Pena, Anthony SR), 8:24.11. 17, Cedar 
 Falls (Conrad, Brandon JR, Burjes, Caleb SR, Eastman, Will FR, O'Hair, Quinlan 
 JR), 8:25.34. 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle High School Preliminaries
 1, CR Kennedy (Stecker, Will JR, Dix, Keeler SR, White, BJ SR, Jordan Jr., 
 Terrell SR), 58.01q. 2, CR Prairie (Davis, Kian SO, Jasa, Mike SR, Fuller, 
 Caleb SR, Parks, Chavi SR), 58.19q. 3, Waukee (Roethler, Nolan SR, Payne, 
 Jackson SO, Hutchison, Asher SR, Williams, Tyler SR), 58.91q. 4, Pella 
 (Thomas, Gabe JR, Ware, Curtis SR, Buma, Jordan JR, VanZee, Avery SR), 59.09q. 
 5, Dowling Catholic (Brooks, Louis FR, Knoblauch, Austin SR, Paskach, Lucas 
 SO, Johnson, Charlie SR), 59.10. 6, Norwalk (McKinney, Chase FR, Rosonke, Drew 
 SR, Schuchard, Matt JR, Onken, Jaron SR), 59.32. 7, Mount Pleasant (Rich, 
 Keegan SR, Lamm, Chase JR, Burns, Cole SR, Lowe, Jake SR), 59.32. 8, Linn-Mar 
 (Kemokai, Abass FR, Reilly, Carson SO, Esker, Blake SR, Davis, Trent JR), 
 59.58. 9, Ankeny (Boyd, Cael FR, Thompson, Mason FR, Scherle, Nick SO, 
 Niffenegger, Conner JR), 60.29. 10, West Liberty (Hartman, Michael SR, Esmoil, 
 Will SO, Feldman, Seth JR, McMichael, Austin SO), 60.65. 11, DC-Grimes 
 (Clapper, Damon SR, Skalnik, Garrett SR, Cooney, Tyler SR, Spaur, Jeff SR), 
 60.67. 12, Ankeny Centennial (Wong, Jon SO, DeAngelo, Dylan SO, Johnson, Tyler 
 FR, Hyler, Joel SR), 60.67. 13, Southeast Polk (Christensen, Jace JR, 
 Fickbohm, Austin SO, Durr, Al SR, Starcevich, Shane SR), 62.58. --, Cedar 
 Falls (Louviere, David JR, Newton, Carter SR, Hoag, Logan JR, Trunnell, Kyle 
 SO), DNF. --, Carlisle (Beck, Trenton JR, Pickering, Kacyn SR, Brunsen, Nolan 
 JR, Goodhue, Max SR), DQ. --, Valley- WDM (Marschel, Parker JR, Brown, Tariq 
 SR, Manuel, Dante SO, Whitcomb, Alexander SO), DQ. 
Men 4x200 Meter Relay Univ/Col Finals
 1, Purdue (Dotson, Malcolm SO, Hollis, Jordan FR, McLaren, Shawndail JR, 
 Williams, Waseem SO), 1:24.50. 2, Hawkeye CC (Beard, Brandon FR, Beard, 
 Kenneth FR, Moore, Avery FR, Little, Riley FR), 1:26.83. 3, North Dakota State 
 (Dzvokora, Tatenda JR, Brosseau, Alex FR, Enerson, Ryan JR, Neururer, Matt 
 SR), 1:27.15. 4, Dubuque (Thomas, Kyle FR, Ellis, Isaiah JR, Pointer, Colfay 
 SO, Steed, Jeremiah FR), 1:27.18. 5, Illinois College (Williams, Nife SO, 
 Peifer, Brett JR, Moore, Chris JR, Cross, Gregary JR), 1:27.22. 6, Briar Cliff 
 (Blank, Chad SO, Lloyd, Sage JR, Lefler, AJ FR, Iron Shell, Robert SR), 
 1:27.28. 7, South Dakota St. (Williams, Jalen SR, Monaghan, Skyler JR, Kuil, 
 Cameron FR, Johnson, Sam JR), 1:27.57. 8, Northern Iowa (Blocker, Dan FR, Ham, 
 Connor SO, Hicks, Eli SO, Hertz, Corey JR), 1:27.64. 9, Northwestern (Iowa) 
 (Butters, Brady SO, Sanford, Stephan SO, Wedel, Nathan SR, Te Brink, Levi SR), 
 1:28.57. 10, Simpson (Iowa) (Tupper, Travis SR, Vittetoe, Troy SR, Fitch, 
 Kellen FR, Wicks, Kirk JR), 1:28.65. 11, Central Missouri (Purnell, Deric FR, 
 Johnson, Blake SO, Williams, Andre FR, Black, Brendan SR), 1:28.75. 12, Loras 
 (Morrison, Tyson SO, Scott, Shamari SO, Smith, Noah SO, Hall, Anakin JR), 
 1:28.91. 13, Dordt (Imperial, Noah FR, Heidema, Keith SR, Van Eps, Lucas JR, 
 Kabongo, Nathan FR), 1:29.32. 14, Concordia-St. Paul (Bassett, Desmond FR, 
 Preston, LaJuan FR, Ray, William FR, Leck, Andrew SO), 1:29.51. 15, Northern 
 State (Robinson, Raekwon SR, Thomas, Romario SO, Moseti, Sam SO, Rodriguez, 
 Itoitz JR), 1:30.26. 16, Augustana (Ill.) (Johnson, Michael JR, Swanson, 
 Jeffrey SR, Patterson, Noah FR, Aldridge, Travon SR), 1:30.44. 17, St. Ambrose 
 (McElyea, Alec FR, Krueger, David SR, Bala, Alex SR, Bohlen, Vance JR), 
 1:32.51. 18, St. Mary (Kan.) (Robinson, Onaja JR, Minix, Stephon FR, Guidry, 
 Trent FR, Allen, Darion FR), 1:33.15. 19, Iowa Central CC (Lockhart, Cary FR, 
 Oyekunle, Dan SO, Kath, Caleb FR, Virtue, Kane SO), 1:34.44. 20, Benedictine 
 (Ill.) (Johnson, Jordan JR, Haye, Jahaven JR, Schoonover, Will SO, Gray, Adam 
 SO), 1:35.24. --, Oklahoma Baptist (Brewer, Micah FR, Honeycutt, Clayton SR, 
 Crowley, Brandon SO, Young, Devontrae JR), DQ. --, Aurora (Edwards, Ethan SO, 
 McCoy, Lonell FR, Haye, Akeem SO, Ruffin, Steven SO), DQ. --, Marquette 
 (Bendel, Daniel FR, Davis, Jason FR, Oechsner, Michael FR, Boos, Connor JR), 
 DQ. 
Men Pole Vault Univ/Col
 1, Bray, Ethan, South Dakota, 5.40m, (17-08.50). 2, Winder, Luke, North 
 Central (Ill.), J5.40m, (17-08.50). 3, Francom, Trent, South Dakota St., 
 5.25m, (17-02.75). 4, David, Jake, South Dakota, J5.25m, (17-02.75). 5, 
 Gorski, Cole, Ohio State, 5.10m, (16-08.75). 6, Jazo, Cooper, Illinois, 4.95m, 
 (16-02.75). 6, Morrow, Jake, Fort Hays St., 4.95m, (16-02.75). 6, Stapleman, 
 Bailey, Nebraska-Kearney, 4.95m, (16-02.75). 9, Dreiling, Sam, Fort Hays St., 
 J4.95m, (16-02.75). 10, Jatis, Andy, Iowa, J4.95m, (16-02.75). 11, Kuipers, 
 Dylan, North Central (Ill.), J4.95m, (16-02.75). 12, Champen, Christian, Kent 
 State, J4.95m, (16-02.75). 13, O'Neill, Connor, St. Thomas (Minn.), J4.95m, 
 (16-02.75). 14, LaRocca, Jacob, Illinois, 4.75m, (15-07). 14, Shafer, Noah, 
 North Dakota State, 4.75m, (15-07). 16, Smith, Riley, Indiana State, J4.75m, 
 (15-07). 16, Myers, Grant, Nebraska-Kearney, J4.75m, (15-07). 16, Lesnick, 
 Evan, Kent State, J4.75m, (15-07). --, Cobb, Coty, Ohio State, NH. --, Olson, 
 Erik, Drake, NH. --, Zastrow, Noah, Wis.-Stout, NH. --, Klosterman, Alex, 
 Drake, NH. --, Kennedy, Trey, Indiana State, NH. --, Gordon, Curtis, Illinois, 
 NH. 
Men Discus Throw Univ/Col
 1, Hammer, Ben, South Dakota, 58.30m, (191-03). 2, Tuufuli, Reno, Iowa, 
 58.07m, (190-06). 3, Otterdahl, Payton, North Dakota State, 57.32m, (188-01). 
 4, Plummer, James, Grand View, 54.51m, (178-10). 5, Yezek, Tom, Northern Iowa, 
 52.06m, (170-10). 6, Moorer, Douglas, Kent State, 51.60m, (169-03). 7, 
 Brittain, Zach, Doane, 50.94m, (167-01). 8, Dozier, TJ, Fort Hays St., 50.40m, 
 (165-04). 9, Coker, Jackson, South Dakota, 49.39m, (162-00). 10, Collins, Ian, 
 North Dakota, 48.87m, (160-04). 11, Culhane, Matt, North Dakota, 48.70m, 
 (159-09). 12, Holtz, Isaac, Northern Iowa, 48.51m, (159-02). 13, McBride, 
 Jacob, North Dakota State, 48.28m, (158-05). 14, Lems, Tyler, Dakota State, 
 48.22m, (158-02). 15, Barents, Jacob, South Dakota, 47.89m, (157-01). 16, 
 Garcia, Alec, Emporia St., 47.57m, (156-01). 17, Schroeder, Blake, 
 Nebraska-Kearney, 47.06m, (154-05). 18, Goeller, Jake, Grand View, 46.91m, 
 (153-11). 19, McKinney, Brendan, Marquette, 46.86m, (153-09). 20, Olson, Jake, 
 Northern State, 46.43m, (152-04). 21, Gaughan, Jacob, Fort Hays St., 46.13m, 
 (151-04). 22, Van Kempen, Ike, Dordt, 44.03m, (144-05). 23, Bartling, Jacob, 
 Nebraska-Kearney, 43.23m, (141-10). 24, Fife, Will, Missouri, 43.04m, 
 (141-02). --, Detillion, Trevor, Kent State, FOUL. --, Lucas, Ashmon, Purdue, 
 FOUL. --, Ehlers, Ethan, Augustana (Ill.), FOUL. 
Men Distance Medley College
 1, Fort Hays St. (Carmona, Oscar JR, Schumacher, Jacob FR, Oyet, Bill JR, 
 Meyer, Brett JR), 9:57.22. 2, North Central (Ill.) (Anderson, Michael JR, 
 Stanley, Michael FR, Sebastian, Brendon FR, Buechner, Chris JR), 10:00.53. 3, 
 Wartburg (Appleton, Caleb SO, Dolphin, Levi SR, Schulz, Mark JR, Roberts, 
 Casey JR), 10:01.12. 4, Concordia-St. Paul (Hudson, Tyler SO, Melton, Vantwon 
 SR, Warner, Cory SO, Allen, Benjamin SO), 10:03.36. 5, Central College 
 (Specht, Jon SO, Yaw, Mitchell SO, Pape, Kyle JR, Fairley, Mark SR), 10:03.69. 
 6, Wis.-Stevens Point (LaBracke, Nico SO, Torgerson, Evan FR, Lawson, Nick SO, 
 Egbert, Alex JR), 10:05.36. 7, Olivet Nazarene (Gabriele, Tyler SR, Dickson, 
 Johnny FR, Meehan, Matt JR, Meyer, Wesley SO), 10:06.33. 8, Emporia St. 
 (Bosley, Cole JR, Rhone, Brandon FR, Baheyadeen, Murad SO, Reinke, Jared SO), 
 10:06.64. 9, St. Mary (Kan.) (Vazquez, Eric FR, Hill, Zarrion FR, Skinner, 
 Luke FR, Lagemann, Philip JR), 10:06.95. 10, Augustana (S.D.) (Miller, Austin 
 SO, Stiles, Ryan JR, Tuschen, Zach SR, McLeod, Wyatt FR), 10:08.68. 11, 
 Harding (Baker, Josiah JR, Hulse, Davon SR, Langat, Micah FR, Too, Nehemia 
 FR), 10:15.22. 12, Augustana (Ill.) (Harvey, Nick SO, LaMendola, Alex SR, 
 Teets, Josh FR, Wilkerson, Brandon JR), 10:16.72. 13, Iowa Central CC 
 (Obadiah, Mel FR, Seck, Ndiaga SO, Nicholas, Isaiah SO, Sanford, Alex SO), 
 10:21.18. 14, Oklahoma Christian (Broaddrick, Kyle SR, Hernandez, Javier FR, 
 Reynolds, Kelton SO, Talley, Trevor JR), 10:25.82. 15, Hawkeye CC (Millikin, 
 Ryan FR, Jensen, Jack FR, Thompson, David FR, Torkleson, Peter FR), 10:47.86. 
 16, Concordia-Moorhead (Quibell, Brandon SR, Bye, Matt SO, Haugrud, Connor FR, 
 Frank-Holzner, Hans FR), 11:11.37. 
Men Distance Medley Iowa College
 1, Northwestern (Iowa) (Hollinger, Peter JR, Aiyegbeni, Perkins SO, Epp, Hans 
 SR, Rose, Tim SR), 10:09.57. 2, Morningside (Green, Jacob SR, Roberts, Logan 
 SO, Ambrose, Zach FR, Kenny, Jason SR), 10:15.63. 3, Dordt (Vander Plaats, 
 Jacob FR, Herman, Caleb JR, Schaap, Riley SR, Ghiorso, Anthony FR), 10:16.35. 
 4, Luther (Gilberg, Kyle JR, Haren, Trevor FR, Gehrt, Jonah JR, Kern, Collin 
 SO), 10:20.66. 5, St. Ambrose (Nichols, Rane JR, Bohlen, Vance JR, Bala, Alex 
 SR, Pestka, Josh JR), 10:21.47. 6, Loras (Conklin-Little, Cole SO, Mikel, 
 Patrick SO, Lally, Kylian SR, Carroll, Jack JR), 10:30.30. 7, Coe (Izer, Ryan 
 JR, Suell, Nathan JR, Nelson, Ben SR, Meshach, McCoy SO), 10:46.48. 8, 
 Grinnell (Anderson, Kevin SR, Geiman, Brad FR, O'Reilly, Declan FR, Baumann, 
 Joel SR), 11:03.34. 9, Graceland (Lovan, Lucky JR, Ewing, Erren FR, Stetzel, 
 Zacary JR, Salas, Hector SO), 11:34.54. 
2018 Drake Relays presented by Hy-Vee - 4/25/2018 to 4/28/2018
"America's Athletic Classic"
Girls 1500 Meter Run High School Finals
 1, Friesen, Ellie, Crestwood, 4:31.11. 2, Hostetler, Anna, Mid-Prairie, 
 4:32.10. 3, Nock, Bailey, Iowa City West, 4:38.32. 4, Schraft, Janette, East 
 Mills, 4:42.14. 5, Gould, Helen, Valley- WDM, 4:43.34. 6, Jungling, Sophia, 
 Aplington Parkersburg, 4:45.80. 7, Hostetler, Marie, Mid-Prairie, 4:45.97. 8, 
 Lesher, Amelia, North Polk, 4:46.71. 9, Aesoph, Amber, Bishop Heelan, 4:47.92. 
 10, Ince, Deniz, Iowa City West, 4:48.43. 11, McKee, Jessica, Johnston, 
 4:49.76. 12, Lucas, Emma, Bedford, 4:50.02. 13, McKee, Brooklyn, Johnston, 
 4:50.99. 14, Akason, Logan, Waukee, 4:51.39. 15, Gorman, Reagan, CR 
 Washington, 4:52.11. 16, Keitges, Katie, Knoxville, 4:54.89. 17, Schaffer, 
 Sydney, Waukee, 4:56.62. 18, Buchanan, Isabel, DSM Roosevelt, 4:57.23. 19, 
 Gordon, Emma, Ankeny Centennial, 4:57.59. 20, Meilander, Janey, Dowling 
 Catholic, 5:08.96. 
Girls 400 Meter Hurdles High School
 1, Wensel, Payton, Linn-Mar, 60.25D. 2, Ingram, Isabel, Ames, 62.90. 3, 
 Schraft, Janette, East Mills, 63.18. 4, Nimrod, Katie, Decorah, 63.46. 5, 
 Shellmyer, Skyler, Urbandale, 64.76. 6, Boots, Macie, HLV, 65.42. 7, 
 Schaeckenbach, Caroline, Iowa City, 65.67. 8, Holterhaus, Emily, Pella, 65.76. 
 9, Bannister, Kate, Waukee, 66.11. 10, Cristoforo, Maggie, Mount Pleasant, 
 66.40. 11, McSorley, Carson, New London, 66.67. 12, Basala, Clare, Pleasant 
 Valley, 67.01. 13, Hansen, Chloe, Harlan, 67.14. 14, Bullard, Gabbi, Solon, 
 67.18. 15, Pryor, Dee Dee, Urbandale, 68.41. 16, Schneider, Brett, Ft Madison, 
 69.92. 
Girls 4x100 Meter Relay High School
 1, Linn-Mar (Northrup, Chana SO, Wensel, Payton SR, Hubler, Olivia SR, 
 Bennett, Jill JR), 48.18. 2, Wahlert Catholic (Wedewer, Libby SO, Sherman, 
 Anna SR, Broderick, Clare SO, Hasken, Bailey SR), 48.30. 3, Waukee 
 (Karunatilaka, Sehansa FR, Winger, Sydney SR, Vojic, Elma SR, Taylor, Delaney 
 JR), 48.75. 4, Benton - VH (Garman, Gabbi SR, Masten, Ellie SR, Masten, 
 Elizabeth SR, Martensen, Grace JR), 48.80. 5, Pleasant Valley (Arthofer, Kira 
 SR, Creasy, Harmony FR, Arthofer, Adrea JR, Kirby, Amaria SR), 48.96. 6, Ames 
 (Buckels, Hannah JR, Song, Athena FR, Lipsey, Teagan SO, Ingram, Isabel SR), 
 49.33. 7, Waterloo West (Solomon, Madelyn JR, Williams, TaJanik SO, Allison, 
 Claresa JR, Thune, Zoey SR), 49.47. 8, DSM Hoover (Ding, Nyakota SR, Goods, 
 Temira SO, Sakabu, Lina JR, Dennis, Saffie JR), 49.49. 
Girls 4x400 Meter Relay High School
 1, Southeast Polk (Hill, Tarryn SO, Clement, Natalie SO, Larkins, Grace FR, 
 Milani, Sydney SR), 3:52.09. 2, Assumption (Nelson, Lea JR, Fitzpatrick, Laney 
 FR, Lansing, Olivia SO, King, Carly JR), 3:56.18. 3, Waukee (Taylor, Delaney 
 JR, Peters, Janjay JR, Caraway, Jessica SO, Campbell, Lily SR), 3:56.71. 4, 
 Dowling Catholic (Tobias, Margaret FR, Timboe, Kate JR, Giudici, Anna SR, 
 Schweizer, Kelsey JR), 3:59.35. 5, Solon (Ryan, Taylor JR, Annis, Cayley SO, 
 Smith, Abby JR, Kerkhoff, Erin JR), 3:59.63. 6, Pleasant Valley (Wood, Emily 
 FR, Arthofer, Adrea JR, Creasy, Harmony FR, Arthofer, Kira SR), 4:02.46. 7, 
 Decorah (Mikkelson, Sarah SR, Galligan, Jenna SR, Buresh, Fiona FR, Nimrod, 
 Katie SR), 4:02.89. 8, Wahlert Catholic (Osterberger, Kaylee SR, Osterberger, 
 Ellie SR, McDonald, Molly SO, Hohmann, Holly SR), 4:04.98. 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle High School
 1, Dowling Catholic (Baccile, Mira SO, Odir, Christina SR, Gehrke, Olivia SO, 
 Okwaramoi, Juru JR), 63.04. 2, Benton - VH (Maschino, Laura SR, Masten, 
 Elizabeth SR, Thys, Mallory SO, Martensen, Grace JR), 65.55. 3, Mt Vernon 
 (Leopold, Annie SO, Rhomberg, Annie JR, Ryan, Lauren FR, Yeoman, Catherine 
 SR), 66.79. --, Waukee (Drees, Addie SO, Peters, Janjay JR, Keplinger, Anna 
 SR, Winger, Sydney SR), DQ. 
Women 100 Meter Dash Univ/Col
 (w: 0.3) 1, Battle, Anavia, Ohio State, 11.60. 2, Love, Yakira, Purdue, 11.73. 
 3, Coby, Eboni, Minnesota State, 11.81. 4, Soleyn, Bliss, Ohio State, 11.83. 
 5, Meredith, Madison, Western Michigan, 11.91. 6, Bracey, Sekayi, Purdue, 
 12.00. 7, Avant, Kyara, Iowa, 12.10. 
Women 800 Meter Run Univ/Col
 1, Ubbing, Annie, Ohio State, 2:07.97. 2, Ayoub, Aziza, Ohio State, 2:08.30. 
 3, Parker, Jessica, Marquette, 2:08.92. 4, Faust, Caitie, Utah, 2:09.11. 5, 
 Correy, Brette, Northern Iowa, 2:09.13. 6, Newton, Sarah, Utah, 2:09.37. 7, 
 Saunders, Tia, Iowa, 2:11.16. 8, Trost, Emilee, Minnesota-Duluth, 2:11.26. 9, 
 Mansaray, Agnes, Iowa Central CC, 2:12.06. 10, Martin, Lorena, Northern 
 Illinois, 2:12.10. 11, Markham, Niamh, Bradley, 2:12.11. 
Women 100 Meter Hurdles Univ/Col
 (w: -0.2) 1, Roberson, Savannah, Purdue, 13.20. 2, Ray, Chantel, Ohio State, 
 13.41. 3, Kohlwey, Danielle, Minnesota-Duluth, 13.50. 4, Kimbro, Jenny, Iowa, 
 13.92. 5, Young, Mary, Drake, 13.95. 6, Molter, Leah, Oklahoma Baptist, 14.02. 
 7, Ince, Allana, Indiana State, 14.04. 8, Smith, Alexis, Minnesota State, 
 14.07. 
Women 400 Meter Hurdles Univ/Col
 1, Sharpe, Sommer, Iowa, 59.73. 2, Aduma, Amira, Illinois, 60.00. 3, Dowd, 
 Erin, Western Michigan, 60.06. 4, Hammond, Jordan, NW Missouri, 60.15. 5, 
 Plock, Sarah, Iowa, 60.45. 6, Curtis, Neshay, Northern Illinois, 60.76. 7, 
 Oosterwegel, Hanneke, Northern State, 60.79. 8, Coombe, Victoria, Drake, 
 60.86. 9, Jones, Kiara, Tulsa, 60.93. 10, Swanson, Addie, Iowa, 61.22. 11, 
 Clarke, Shanice, Lincoln (Mo.), 61.29. 12, Jones, Alexis, Illinois, 61.65. 13, 
 Glidden, Sarah, Wis.-Eau Claire, 61.95. 14, Gildemaster, Valerie, Augustana 
 (S.D.), 61.97. 15, Hicks, Pedra, Eastern Illinois, 62.04. 16, Morken, Kylie, 
 Iowa, 62.12. 17, Gonzalez, Laia, Central Missouri, 62.53. 18, Molter, Leah, 
 Oklahoma Baptist, 62.67. 19, Whigham, Emma, Iowa State, 62.67. 20, Solis, 
 Bella, Loras, 62.86. 21, Taylor, Aubree, Wartburg, 63.09. 22, Buergi, 
 Ashleigh, Wis.-Eau Claire, 63.18. 23, West, Shelby, Iowa, 63.43. 24, 
 Wendtland, Marissa, Carroll, 64.62. 25, Simonson, Sophie, Minnesota State, 
 64.76. 26, Amarteifio, Remy, Northern Illinois, 66.03. 27, Bierman, Brielle, 
 St. Thomas (Minn.), 66.13. 
Women 4x100 Meter Shuttle Hurdle Univ/Col
 1, Indiana State (Ince, Allana FR, Morgan, Ayanna JR, Redmon, Caitlyn JR, 
 Dziekonska, Patrycja SR), 55.74. 2, Purdue (Charlton, Devynne SR, Roberson, 
 Savannah SR, Black, Symone SR, Pierre-Antoine, Alexis SO), 56.00. 3, Kent 
 State (Williams, Arbria JR, Collier, Bri FR, Owens, Melina FR, Duff, Benja 
 FR), 56.46. 4, South Dakota St. (Neff, Kayla SO, Mottinger, Haley SO, Bohan, 
 Sara FR, O'Connor, Jaymie SO), 59.72. 5, Western Michigan (Collins, Gabby SO, 
 Dowd, Erin SO, Hufnagel, Allison SR, Bryant, Alex SO), 60.04. 6, Grand View 
 (Taylor, Amara FR, Hamilton, Dimetrea SO, VanZuuk, Jessica SR, Holschlag, 
 Kaitlin FR), 62.51. 7, Wartburg (Bjustrom, Maggi SO, Taylor, Aubree SR, Yuska, 
 Allison FR, Waldman, Becca SR), 63.50. 8, Wheaton (Ill.) (McGee, Abby Grace 
 JR, Ezewuzie, Favor SO, Kitchen, Nicole SR, Sutton, Tess FR), 64.05. 9, 
 Dubuque (Johnson, Demetria FR, Burks, Brittany JR, Sanchez, MichelleAnn SR, 
 Schwenker, Hailey FR), 64.86. 10, Luther (Krawczyk, Jackie SR, Springer, Marta 
 JR, Junker, Jessica FR, Sammons, Morgan SR), 65.20. 
Women High Jump Univ/Col
 1, Moffitt, Janae, Purdue, 1.80m, (5-10.75). 2, Ahrens, Stephanie, 
 Nebraska-Omaha, J1.80m, (5-10.75). 3, Henry, Alexus, UT-Arlington, J1.80m, 
 (5-10.75). 4, Roman, Karissa, Missouri, 1.74m, (5-08.50). 5, Sharp, Kassidy, 
 Northern Iowa, J1.74m, (5-08.50). 6, Stanford, McKenzie, Oklahoma Christian, 
 1.70m, (5-07). 6, Wichmann, Audrey, NW Missouri, 1.70m, (5-07). 8, Lantrip, 
 Aubrianna, Iowa, J1.70m, (5-07). 9, Kostiuk, Valeria, Missouri, J1.70m, 
 (5-07). 10, Palmer, Chennel, Northern Illinois, 1.65m, (5-05). 10, Benson, 
 Erica, North Dakota, 1.65m, (5-05). 10, Kerr, Britny, South Dakota, 1.65m, 
 (5-05). 13, Waite, Isabel, North Dakota, J1.65m, (5-05). 13, Matheny, Alyssa, 
 Kent State, J1.65m, (5-05). 13, Rath, Chaley, Northern Iowa, J1.65m, (5-05). 
 16, DeGeorge, Kelli, Iowa, J1.65m, (5-05). 17, Urycki, Gillian, Iowa, J1.65m, 
 (5-05). 17, Moss, Daejha, North Dakota State, J1.65m, (5-05). 19, Schumacher, 
 Rachel, Minnesota State, J1.65m, (5-05). 20, Gonzalez, Maria, Northern Iowa, 
 1.60m, (5-03). 20, Falco, Talia, Kent State, 1.60m, (5-03). 22, Bordson, 
 Grace, St. Thomas (Minn.), J1.60m, (5-03). 23, Collins, Sydney, Iowa, J1.60m, 
 (5-03). 
Women 4x100 Meter Relay University
 1, Purdue (Bracey, Sekayi SO, Roberson, Savannah SR, Love, Yakira JR, 
 Charlton, Devynne SR), 44.62. 2, Ohio State (Soleyn, Bliss JR, Battle, Anavia 
 FR, Ray, Chantel SR, Barrie, Maggie SR), 45.02. 3, Illinois (Driver, Briana 
 JR, Hargrove, Sade JR, Davis, Emone JR, Rogers, Janile JR), 45.45. 4, Kent 
 State (Lopez, Gana FR, Yeargin, Nicole SO, Carey, Cayla SR, Nunn, Bennisha 
 SR), 45.81. 5, Indiana State (Cooper, Shana SO, Greer, DeAndra SO, Jackson, 
 Oschtisha SR, Lindsey, Faith FR), 45.98. 6, Western Michigan (Mitchell, 
 Diamond FR, Meredith, Madison SO, Bryant, Alex SO, Worford, Ashley FR), 46.25. 
 7, Marquette (Marchan, Breanne SO, Goodrich, Cassy SR, Marko, Madison SO, 
 Harris, Terica SR), 46.47. 
Women 4x400 Meter Relay University
 1, Purdue (Abbott, Chloe SO, Thomas, Brionna SR, Black, Symone SR, Mitchell, 
 Jahneya SR), 3:28.42D. 2, Ohio State (Winters, Karrington JR, Wilson, Tamani 
 SO, Richardson, Syaira FR, Barrie, Maggie SR), 3:31.33. 3, Iowa (Buss, Talia 
 SO, Plock, Sarah SO, King, Mallory SO, Sharpe, Sommer SR), 3:39.74. 4, Kent 
 State (Williams, Tyler SR, Yeargin, Nicole SO, Burnett, Lauren SR, Skinner, 
 Irene SR), 3:40.00. 5, Western Michigan (Anderson, Sarah SO, Bolden, Davonne 
 SR, Worford, Ashley FR, Dowd, Erin SO), 3:40.56. 6, Indiana State (Jackson, 
 Oschtisha SR, Davis, Imani SO, Woods, Ahmanah JR, Neeley, Brittany SR), 
 3:41.88. 7, North Dakota State (Lind, Alyssa FR, Woods, Alexis SR, Frolek, 
 Peyton FR, Hahn, Deidre SR), 3:42.32. 8, Illinois (Aduma, Amira FR, Choquette, 
 Nicole SR, Ayoola, Ololade FR, Driver, Briana JR), 3:49.62. 
Women 1600 Sprint Medley University
 1, Purdue (Abbott, Chloe SO, Dorsey, Myia SO, Mitchell, Jahneya SR, Miller, 
 Samara SO), 3:47.99. 2, Illinois (Driver, Briana JR, Rogers, Janile JR, Nwoko, 
 Chisom SO, Choquette, Nicole SR), 3:48.49. 3, Tulsa (Lyons, Candalyn SR, 
 Birmmingham, Aaliyah SO, Galbert, Ca'Purnika FR, Bailey, Allison SO), 3:51.41. 
 4, Northern Iowa (Watson-Reid, Chyna JR, Irmen, Madisen SR, Bell, Maddie JR, 
 Schinkel, Lyndsie JR), 3:52.73. 5, Western Michigan (Collins, Gabby SO, 
 Meredith, Madison SO, Bolden, Davonne SR, Anderson, Sarah SO), 3:54.08. 6, 
 Ohio State (DeLoach, Taylor SO, Soleyn, Bliss JR, Barlow, Halimah SO, Ubbing, 
 Annie SO), 3:54.86. 7, Marquette (Marchan, Breanne SO, Marko, Madison SO, 
 Goodrich, Cassy SR, Carroll, Meghan SR), 3:55.77. 8, South Dakota (Dufoe, 
 Karina JR, Gordon, Tasheka SO, Ireland, Brooke SR, Fine, Mallory JR), 3:57.34. 
 9, Northern Illinois (Jones, Khenadi FR, McCray, Kishona FR, Franks, Doshawn 
 SR, Finegan, Nora FR), 3:58.25. 10, North Dakota State (Hahn, Deidre SR, 
 Grommesh, Gabrielle SR, Woods, Alexis SR, Bostrom, Katie JR), 3:59.18. 11, 
 Kent State (Seymour, Kayla JR, Owens, Melina FR, Crawford, Aiyanna SO, Banks, 
 Rachel SO), 4:02.02. 12, Indiana State (Morgan, Ayanna JR, Redmon, Caitlyn JR, 
 Odusola, Rebecca FR, Conley, Jessi JR), 4:03.23. 13, Drake (Crawford, Mariah 
 SO, Rolle, Taryn SR, Ahmed-Green, Rai SR, Giuliano, Kayla SR), 4:03.39. 14, 
 South Dakota St. (Carlson, Delaney SO, Flemister-Smith, Miatta SO, Lane, 
 Vanessa SR, Scislow, Jenni SR), 4:04.01. 15, Western Illinois (Richardson, 
 Raytoria JR, Brasseur, Bo SO, Stennis, Jamieria JR, Tranchitella, Hailey FR), 
 4:07.84. --, Iowa (Brown, Brittany SR, Avant, Kyara FR, Champe, Sheridan SR, 
 King, Mallory SO), DQ. 
Women Distance Medley University
 1, Missouri (Halamicek, Valeska SR, Joseph, Tsai-Anne JR, Liz, Karina FR, 
 Schweizer, Karissa SR), 11:07.59. 2, Indiana State (Neeley, Brittany SR, 
 Jackson, Oschtisha SR, Davis, Imani SO, Austin, Taylor SR), 11:18.03. 3, Iowa 
 State (Ackley, Karly FR, Whigham, Emma JR, Stenman-Fahey, Erinn JR, Staebler, 
 Jasmine JR), 11:19.26. 4, South Dakota St. (Dykstra, Kendra SO, Dolezal, 
 Savannah SR, Steele, Krista JR, King, Rachel JR), 11:23.20. 5, Air Force 
 (Norris, Mahala FR, Ridgeway, Aubrey FR, Irvine, Megan SO, Gillespie, Carina 
 SR), 11:24.47. 6, Illinois (Lucki, Mikaela FR, Phillips, Felicia SO, Kladar, 
 Kristina JR, Craddock, Rebecca FR), 11:33.16. 7, Kansas State (Wedekind, 
 Morgan SR, Robinson, Victoria FR, Doll, Kayla SR, Melgares, Cara FR), 
 11:39.29. 8, North Dakota State (Huhnerkoch, Kayla JR, Bye, Katie FR, Frolek, 
 Peyton FR, Rotvold, Annika JR), 11:40.85. 9, Utah (McInturff, Hannah SR, 
 Weidle, Mesa SR, Griffiths, Nicole SO, Grossman, Dakota SR), 11:43.99. 10, 
 Northern Iowa (Christensen, Tiffany JR, Irmen, Madisen SR, Slight, Diana FR, 
 Cole, Mckayla FR), 11:49.96. 11, Marquette (Parker, Jennifer SR, Parker, 
 Alison SR, Moravec, Emma FR, Gardiner, Kalina SO), 12:11.17. 
Women 4x100 Meter Relay College
 1, Lincoln (Mo.) (Cauldwell, Diana SR, Medley, Rene SO, Vandenburg, Shaian JR, 
 Moss, Christine JR), 46.31. 2, Emporia St. (Williams, Jazmin SO, Shield, 
 Hannah JR, Lee, Malacia SR, Yeargin, Latiyera SR), 46.48. 3, Rogers State 
 (Thompkins, Destiny SO, Morgan, Audrianna SR, Reece, Daisha SO, Young, 
 Sch'Cara SR), 46.79. 4, Central Missouri (McClendon, Alliah SR, Thole, Emily 
 JR, Nash, Destiney FR, Gardner, Sanikee SR), 46.96. 5, Iowa Western CC 
 (Carter, Briyana FR, Gyimah, Dorcas FR, Abu-Youm, Samiya FR, Brown, Traci FR), 
 47.25. 6, Augustana (S.D.) (Heyn, Sara JR, Klapperich, Alaina JR, Dikmen, 
 Selin FR, DeWitt, Callie FR), 47.55. 7, Fort Hays St. (Forbes, Amber SR, 
 Diarra, Yanoudji SR, Zombo, Sharee SO, Wycoff, Kelly SR), 54.24. 
Women 4x400 Meter Relay College
 1, Lincoln (Mo.) (Brown, Segale SO, Ambersley, Renea JR, Clarke, Shanice SO, 
 Moss, Christine JR), 3:38.83. 2, Oklahoma Baptist (Mitchell, Mckae JR, 
 Mayfield, JoziRose SO, Hurlbut, Breanna SR, Van Der Westhuizen, Sherine FR), 
 3:42.03. 3, Nebraska Wesleyan (Frazier, Anna JR, Jones, Kaylee JR, Rolfes, 
 Aspen FR, Jones, Elizabeth JR), 3:45.45. 4, Central Missouri (Gardner, Sanikee 
 SR, Gonzalez, Laia SO, Nash, Destiney FR, Thole, Emily JR), 3:46.10. 5, 
 Wartburg (Duehr, Betsy SR, Tyynismaa, Belle SO, Jones, Teylor JR, Taylor, 
 Aubree SR), 3:48.57. 6, Bethel (Minn.) (Sankey, Hannah FR, Labatt, Delia SO, 
 Alpers, Erin SR, Johnson, AddieKay JR), 3:49.99. 7, Wis.-Eau Claire (Buergi, 
 Ashleigh SR, Hecker, Glory SO, Kummer, Lakyn SO, Glidden, Sarah SR), 3:51.89. 
 8, Wheaton (Ill.) (Heath, Marissa SO, Ezewuzie, Favor SO, Dansdill, Maggie SR, 
 Brown, Natasha JR), 3:52.71. 
Women 100 Meter Hurdles Special
 (w: 2.5) 1, Harrison, Kendra, adidas, 12.37. 2, Amusan, Tobi, adidas, 12.61. 
 3, Carter, Kori, Jordan Brand, 12.81. 4, Stowers, Jasmin, Nike, 12.85. 5, 
 Harper-Nelson, Dawn, Nike, 12.93. 6, Williams, Kendell, Unattached, 13.23. 7, 
 Wallace, Sasha, HS International, 13.53. --, Charlton, Devynne, Purdue, DNF. 
Women 400 Meter Hurdles Special
 1, Moline, Georganne, Tuscon Elite Athletic Club, 54.86. 2, Muhammad, Dalilah, 
 Nike, 55.08. 3, Tate, Cassandra, adidas, 55.14. 4, Spencer, Ashley, Nike, 
 55.22. 5, Nugent, Leah, PUMA, 56.52. 6, Watson, Sage, Nike, 56.55. 7, Black, 
 Symone, Purdue, 57.24. 8, Claxton, Grace, adidas, 59.39. 
Women Pole Vault Special
 1, Morris, Sandi, Nike, 4.88m, (16-00). 2, Suhr, Jenn, adidas, 4.70m, (15-05). 
 3, Nageotte, Katie, Nike, 4.50m, (14-09). 4, Grove, Emily, Nike, J4.50m, 
 (14-09). 4, Johnigan, Annie, Unattached, J4.50m, (14-09). 6, Ross, Kourtney, 
 Unattached, J4.50m, (14-09). 7, Hixson, Kristen, Unattached, J4.50m, (14-09). 
 8, Brown, Kristen, Chula Vista Elite, 4.40m, (14-05.25). 9, Walter, Sydney 
 Clute, Unattached, J4.40m, (14-05.25). 10, Clark, Megan, Oiselle, 4.25m, 
 (13-11.25). --, Newell, Anicka, PUMA, NH. 
Boys 1600 Meter Run High School
 1, Sieperda, Gable, Central Lyon, 4:15.48. 2, Cox, Camden, Ankeny Centennial, 
 4:16.88. 3, Sommer, Konnor, Pleasant Valley, 4:18.47. 4, Altier, Tom, 
 Johnston, 4:19.36. 5, Kephart, Andrew, Decorah, 4:20.88. 6, Bauer, Riley, 
 North Union, 4:21.67. 7, Hildebrand, Jalen, Dubuque Senior, 4:22.53. 8, Sindt, 
 Tim, Ankeny, 4:23.11. 9, Holesinger, David, DUB Hempstead, 4:23.94. 10, 
 Schroeder, Cole, Dowling Catholic, 4:24.21. 11, Fopma, Jeremy, Marion, 
 4:24.49. 12, Linnan, Quentin, Indianola, 4:25.24. 13, Schmitz, Samuel, 
 Johnston, 4:26.89. 14, Carmody, Matthew, Dowling Catholic, 4:28.37. 15, 
 Pendergast, Jack, CR Prairie, 4:29.16. 16, McCaffery, Mason, Spirit Lake Park, 
 4:29.66. 17, Johnston, Colin, Linn-Mar, 4:30.02. 18, Greiner, Kolby, Iowa City 
 West, 4:32.92. 19, Vlasek, Elijah, CR Prairie, 4:36.27. 20, Sommer, Kole, 
 Pleasant Valley, 4:38.14. 
Boys 400 Meter Hurdles High School
 1, West, Austin, Iowa City West, 51.96. 2, Roethler, Nolan, Waukee, 53.41. 3, 
 Vander Linden, Tyson, Lynnville-Sully, 53.79. 4, Reemtsma, Will, Davenport 
 Central, 53.83. 5, Krapfl, Will, Ames, 54.24. 6, Romagna, Angelo, Dubuque 
 Senior, 54.33. 7, Jasa, Mike, CR Prairie, 54.37. 8, VanZee, Avery, Pella, 
 54.66. 9, Reed, Gratt, Atlantic, 54.71. 10, Christensen, Jace, Southeast Polk, 
 54.91. 11, Davis, Trent, Linn-Mar, 55.28. 12, Sharp, Alex, Gilbert, 55.31. 13, 
 Smith, Devin, Center Point-Urbana, 55.58. 14, Jones, Zach, Iowa City, 56.25. 
 --, Sampson, Jeron, CB T Jefferson, DQ. --, Nicholson, Demari, Bettendorf, DQ. 
Boys 4x100 Meter Relay High School
 1, CR Jefferson (Baugh, James SR, Bokoyo, Josue SR, Bolden, Braxton SR, Hall, 
 Mitch SR), 42.31. 2, Urbandale (Miller, Chris SR, Waylee, Harrison SO, Neyens, 
 Joshua JR, Facey, Elijah SR), 42.69. 3, CR Kennedy (Hendred, Cairron SO, 
 Shanklin, Marco SR, Jones, Blake SR, Packingham, Zak SR), 42.70. 4, Southeast 
 Polk (Johnson, Austin SR, Williams, Gavin SO, Erickson, Jaeger SR, Lambertz, 
 Colton SO), 43.03. 5, Ames (Hailey III, James SR, Krapfl, Will JR, Cable, 
 Brandon SR, Bell Jr., Bernard JR), 43.07. 6, Valley- WDM (Fugate, Treveon JR, 
 Buchanan, Tashawn SR, Mitchell, Creighton SO, Samples, Langston JR), 43.31. 7, 
 Western Dubuque (Burds, Will SO, Butcher, Zack JR, Fagerlind, Daniel JR, 
 Hogan, Collin SO), 43.67. 8, Johnston (Henderson, Dre JR, Murray, Blake JR, 
 Abbey, Zach SO, Coleman, Anthony FR), 43.90. 
Boys 4x400 Meter Relay High School
 1, Waukee (Roethler, Nolan SR, McCrary, Aaron SR, Yeaway, Sam JR, Eaton, 
 Zachary JR), 3:18.77. 2, Bettendorf (Scott, Brendan JR, Nicholson, Demari SR, 
 Smith-Reed, MeKou FR, Porter, Darien JR), 3:19.01. 3, DSM Roosevelt (O'Brien, 
 Eian SR, Baack, Nic SR, Smith, Aaron FR, Houston, Davion SR), 3:21.36. 4, 
 Valley- WDM (Keller, Jacob JR, Shaner, Jonathan JR, Gass, Jacob JR, Neu, Ryan 
 SO), 3:23.14. 5, Dubuque Senior (Kruse, Ted SO, Chapman, Chris SR, Kruse, Joe 
 SR, Romagna, Angelo SR), 3:23.33. 6, Cedar Falls (Courbat, Jakob SR, Eastman, 
 Will FR, Conrad, Brandon JR, O'Hair, Quinlan JR), 3:23.50. 7, Pekin (Eckley, 
 Chandler SR, Roth, Sam SR, Millikin, Cameron JR, Wittrock, Isaiah SR), 
 3:23.70. 8, Atlantic (Niklasen, Zade JR, Reed, Gratt SR, Moen, Tyler SO, 
 Mullenix, Chase JR), 3:24.27. 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle High School
 1, CR Prairie (Davis, Kian SO, Fuller, Caleb SR, Jasa, Mike SR, Parks, Chavi 
 SR), 57.24. 2, CR Kennedy (Stecker, Will JR, Dix, Keeler SR, White, BJ SR, 
 Jordan Jr., Terrell SR), 57.56. 3, Waukee (Roethler, Nolan SR, Payne, Jackson 
 SO, Hutchison, Asher SR, Williams, Tyler SR), 57.70. 4, Pella (Thomas, Gabe 
 JR, Ware, Curtis SR, Buma, Jordan JR, VanZee, Avery SR), 59.37. 
Men 100 Meter Dash Univ/Col
 (w: -2.3) 1, Reese, Riak, Kent State, 10.63. 2, Harrison, Eric, Ohio State, 
 10.74. 3, Bazile, Zack, Ohio State, 10.78. 4, Asemota, Duan, Ohio State, 
 10.78. 5, Williams, Gawain, South Dakota, 10.81. 6, Wilson, O'Shea, Iowa, 
 10.85. 
Men 800 Meter Run Univ/Col
 1, Martinsson, Erik, UT-Arlington, 1:49.16. 2, Lomong, Alexander, Ohio State, 
 1:49.88. 3, Loevenstein, Kurt, Kansas State, 1:50.09. 4, Bell, Brian, Iowa 
 Central CC, 1:50.12. 5, Black, Zach, Iowa State, 1:50.58. 6, Cook-Gallardo, 
 Donson, Carleton, 1:50.83. 7, Pingel, Jordan, Northern Iowa, 1:51.02. 8, 
 LaRoche, Thomas, Emporia St., 1:51.06. 9, Kunc, Grzegorz, Kent State, 1:51.45. 
 10, Conrad, Christopher, Missouri, 1:52.22. 11, Teubel, Nolan, Iowa, 1:52.24. 
 12, Hartman, Alec, Bradley, 1:52.76. 13, Marton, Grant, Carroll, 1:53.05. 14, 
 Winebrenner, Cain, Missouri, 1:53.17. 
Men 110 Meter Hurdles Gary Osborn Univ/Col
 (w: -0.5) 1, Veteto, Justin, Purdue, 13.91. 2, Douglas, Chris, Iowa, 13.92. 3, 
 Seward, DaJuan, Ohio State, 13.94. 4, Carter, Daley, Indiana State, 14.12. 5, 
 Davis, Sydne, Minnesota State, 14.20. 6, Nwangwu, Emeka, UT-Arlington, 14.22. 
 7, Gustafsson, Petter, UT-Arlington, 14.48. 8, Carroll, Brent, Ohio State, 
 14.53. 
Men 400 Meter Hurdles Univ/Col
 1, Kendziera, David, Illinois, 49.94. 2, Douglas, Chris, Iowa, 50.52. 3, 
 Huslig, Landon, Oklahoma Christian, 50.53. 4, Smith, Jacob, Northern Iowa, 
 50.94. 5, Frost, Jojo, Northern Iowa, 51.46. 6, Priebe, Hudson, Drake, 51.50. 
 7, Mason, Jerrad, Missouri, 51.69. 8, Metivier, Malik, Drake, 51.72. 9, 
 Visser, Henry, Tulsa, 51.77. 10, Van Leersum, Bas, Drake Track Club, 51.83. 
 11, White, Chip, Air Force, 51.84. 12, Carroll, Brent, Ohio State, 52.42. 13, 
 McKinney, Kyle, Ohio State, 52.58. 14, Lietz, Austin, Iowa, 52.65. 15, Davis, 
 Sydne, Minnesota State, 52.85. 16, Zor, Thomas, Iowa Central CC, 52.87. 17, 
 Barrows, Josh, Augustana (S.D.), 52.91. 18, Piron, Peyton, North Central 
 (Ill.), 53.41. 19, Michl, Isaiah, Illinois, 53.42. 20, Sander, Wyatt, Emporia 
 St., 53.56. 21, Lombardi, Dominic, Drake, 53.58. 22, Yamamoto, Josh, Augustana 
 (Ill.), 53.59. 23, Coughenour, Jordan, Simpson (Iowa), 53.60. 24, Klos, Aron, 
 North Dakota State, 53.87. 25, Henry, Alva, Lincoln (Mo.), 53.94. 26, Clarke, 
 Raymund, Iowa, 54.23. 27, Moore, Garrett, UT-Arlington, 55.46. --, Cooper, 
 Jay, South Dakota, DNF. 
Men 4x110 Meter Shuttle Hurdle Univ/Col
 1, UT-Arlington (Gustafsson, Petter SR, Fincher, Victor JR, Moore, Garrett JR, 
 Nwangwu, Emeka SR), 57.93. 2, Kent State (Ragland, Dairius JR, Mally, Jacob 
 FR, Looser, Ryan SR, Lawson, TJ SO), 59.71. 3, North Dakota State (Martinez, 
 Dominic FR, Klimpke, Ben SO, Asa, Daniel JR, Enerson, Ryan JR), 60.33. 4, 
 Dubuque (Gray, Clayton SR, Johnson, Kelvon FR, Johnson, Kelshawn FR, 
 Stillmunkes, Corbin FR), 61.42. 5, Marquette (Bravo, Ross FR, Chabon, Andrew 
 FR, Van Saders, Chris SR, Peter, Mathew JR), 61.61. 6, Wartburg (Wright, 
 Dallas FR, Niemann, James JR, Cook, Famiek JR, DeMott, Dillon SR), 61.76. 7, 
 Augustana (S.D.) (Meloche, Paul JR, Ward, Evan JR, Van't Hof, Dylon SR, 
 Schukking, Peter SR), 62.34. 8, Augustana (Ill.) (Henry, Matthew SR, Rubarts, 
 Tyler SR, Sommers, Clayton JR, Marcy, Brandon JR), 65.14. 9, St. Thomas 
 (Minn.) (O'Neill, Connor SR, Schoenfelder, Jonah SO, Dahl, Duncan JR, Coates, 
 Austin SO), 65.97. 10, Concordia-Moorhead (Bye, Matt SO, Probst, Jake SR, 
 Brenden, Brett SR, Julkes, Willie SO), 68.50. --, North Central (Ill.) 
 (Hilton, Kyle JR, Stuttle, Nick SO, Povilaitis, Rashawn JR, Musgrave, Erik 
 SO), DQ. 
Men Long Jump Univ/Col
 1, Bazile, Zack, Ohio State, 7.70m, w:3.8 (25-03.25). 2, Lawson, TJ, Kent 
 State, 7.36m, w:1.3 (24-01.75). 3, McGee, Gerald, Purdue, 7.33m, w:2.4 
 (24-00.75). 4, Schreiber, Scott, Indiana State, 7.25m, w:0.2 (23-09.50). 5, 
 Maat, Molefi, Illinois, 7.15m, w:1.6 (23-05.50). 6, Koenig, Cooper, Iowa, 
 J7.15m, w:+0.0 (23-05.50). 7, Fisher, Davion, Ohio State, 6.98m, w:+0.0 
 (22-11). 8, Johnson, James, Kent State, 6.94m, w:4.6 (22-09.25). 9, Grant, 
 Jonathan, Kent State, 6.91m, w:1.1 (22-08). 10, Stevens, Chrisford, Eastern 
 Illinois, J6.91m, w:0.3 (22-08). 11, Koehler, Trent, Nebraska Wesleyan, 6.86m, 
 w:2.2 (22-06.25). 12, Bradshaw, Akeem, Iowa Central CC, J6.86m, w:+0.0 
 (22-06.25). 13, Toy, Ethan, South Dakota, 6.85m, w:1.3 (22-05.75). 14, Morris, 
 Malik, Nebraska Wesleyan, 6.80m, w:+0.0 (22-03.75). 15, Newcomb, Bryce, 
 Northern Iowa, 6.73m, w:1.0 (22-01). 16, Spann, Nicholas, St. Thomas (Minn.), 
 6.66m, w:-1.4 (21-10.25). 17, Walton, Marcus, North Dakota State, 6.63m, 
 w:-1.4 (21-09). 18, White, Conor, St. Thomas (Minn.), 6.61m, w:+0.0 
 (21-08.25). 19, Smith, Joe, Eastern Illinois, 6.45m, w:-0.6 (21-02). 20, 
 Clarke, Daniel, South Dakota St., 6.20m, w:1.4 (20-04.25). 
Men Hammer Throw Univ/Col
 1, Stroh, Steffan, North Dakota State, 66.39m, (217-10). 2, Escobedo, Erik, 
 Bethel (Ind.), 65.16m, (213-09). 3, Kaleikau, Jace, Central Missouri, 63.24m, 
 (207-06). 4, Bender, Colton, South Dakota St., 63.02m, (206-09). 5, Carter, 
 Avery, Missouri, 62.76m, (205-11). 6, Liby, Nathan, Central Missouri, 62.45m, 
 (204-11). 7, Dziedzic, Matsen, Illinois, 61.15m, (200-07). 8, Wheeler, Cody, 
 Augustana (Ill.), 60.20m, (197-06). 9, Talley, Alex, North Dakota State, 
 58.79m, (192-10). 10, Kunza, Patrick, Missouri, 58.74m, (192-08). 11, Ammons, 
 Logan, South Dakota St., 58.49m, (191-11). 12, McBride, Jacob, North Dakota 
 State, 58.18m, (190-10). 13, Fadel, Saleem, Oklahoma Baptist, 58.03m, 
 (190-05). 14, Berg, Tanner, Northern State, 57.76m, (189-06). 15, Hyc, 
 Micheal, Illinois, 56.12m, (184-01). 16, Petersen, Travis, Iowa Central CC, 
 55.46m, (181-11). 17, Murfin, Blaze, Dubuque, 55.19m, (181-01). 18, Udermann, 
 Samuel, Minnesota State, 54.86m, (180-00). 19, Dozier, TJ, Fort Hays St., 
 53.53m, (175-07). 20, Plummer, James, Grand View, 53.04m, (174-00). 21, 
 Wickey, Jake, Kent State, 52.97m, (173-09). 22, Fanta, Trenton, Purdue, 
 52.47m, (172-02). 23, Barents, Jacob, South Dakota, 51.61m, (169-04). 24, 
 Celona, Chris, Iowa State, 51.11m, (167-08). --, Keogan, Michael, North Dakota 
 State, FOUL. --, Houser, Nathan, Midland, FOUL. --, Jarrett, Andrew, Wis.-La 
 Crosse, FOUL. --, Pavlenko, Vlad, Iowa State, FOUL. --, Donnelly, Sean, Iron 
 Wood TC, X71.47m, (234-06). --, Dunbar, Colin, Iron Wood TC, X68.27m, 
 (224-00). 
Men 4x100 Meter Relay University
 1, Ohio State (Mott, Tavonte FR, Harrison, Eric FR, Asemota, Duan SR, Bazile, 
 Zack SR), 39.69. 2, Purdue (McGee, Gerald SR, McLaren, Shawndail JR, Hollis, 
 Jordan FR, Williams, Waseem SO), 39.74. 3, Illinois (Shannon, Jason FR, 
 Henderson, Cole SR, Haight, Joe JR, Maat, Molefi SR), 39.89. 4, Kent State 
 (Harris, Brandon JR, Johnson, James FR, Davis II, Shakorie FR, Reese, Riak 
 SR), 40.78. 5, South Dakota St. (Hilton, Coby FR, Larson, Landon SO, Clarke, 
 Daniel FR, Zenner, Sam SO), 40.94. 6, Drake (Lombardi, Dominic SR, Graves, 
 Caulin SO, Chier, Aaron JR, Maguranyanga, Kundai FR), 41.36. --, Iowa 
 (Woodard, Antonio SO, Wilson, O'Shea SR, Hofacker, Collin SO, Harris, Mar'yea 
 JR), FS. --, Northern Iowa (Hicks, Eli SO, Trousil, Isaiah FR, Turcotte, Matt 
 JR, Cooper, Tayshaun FR), DQ. 
Men 4x400 Meter Relay University
 1, Iowa (Frye, DeJuan JR, Hofacker, Collin SO, Thompson, Chris SO, Harris, 
 Mar'yea JR), 3:05.05. 2, Ohio State (Burke, Asa SO, McKinney, Kyle JR, Jeff, 
 Andre FR, Bramwell, Drelan SR), 3:06.78. 3, Illinois (Haight, Joe JR, Allen, 
 Kenneth SR, Deloye, Parker SR, Kendziera, David SR), 3:07.64. 4, Purdue 
 (Rolle, Kinard JR, Dotson, Malcolm SO, Hollis, Jordan FR, McLaren, Shawndail 
 JR), 3:09.32. 5, Northern Iowa (Newcomb, Bryce JR, Van Den Bergh, Sven FR, 
 Frost, Jojo FR, Hertz, Corey JR), 3:10.21. 6, Tulsa (Visser, Henry FR, Howard, 
 Grey JR, Adee, Zachary FR, Stewart, Bailey JR), 3:12.69. 7, Kent State (Davis 
 II, Shakorie FR, Lawson, TJ SO, Johnson, James FR, Johnson, Kole SO), 3:14.23. 
 8, Air Force (Dicken, Zach SO, Walden, Sedacy JR, Collins, David JR, White, 
 Chip SR), 3:17.22. 
Men 1600 Sprint Medley University
 1, Iowa State (Schneider, Logan JR, Berry, Ka'Ven JR, Dennison, Jaymes SR, 
 Roomes, Roshon SO), 3:17.73. 2, Iowa (Garron, Bradford FR, Hofacker, Collin 
 SO, Harris, Mar'yea JR, Lilly, Carter SR), 3:18.11. 3, Illinois (Shannon, 
 Jason FR, Haight, Joe JR, Allen, Kenneth SR, Eiring, Konrad JR), 3:22.54. 4, 
 North Dakota State (Butler, JT JR, Brosseau, Alex FR, Richter, Jacob JR, Curl, 
 Byrne JR), 3:25.13. 5, Northern Iowa (Cooper, Tayshaun FR, Trousil, Isaiah FR, 
 Blough, Connor FR, Gearhart, Seb FR), 3:25.27. 6, Kent State (Harris, Brandon 
 JR, Johnson, Kole SO, O'Leary, Andrew SR, Jones, Kevin JR), 3:25.86. 7, 
 Marquette (Boos, Connor JR, Oechsner, Michael FR, Bendel, Daniel FR, Gross, 
 Derek SO), 3:26.21. 8, South Dakota St. (Kuil, Cameron FR, Johnson, Sam JR, 
 Gatrost, Wyatt SO, Hanna, Jordan JR), 3:28.78. 9, Ohio State (Bramwell, Drelan 
 SR, Mott, Tavonte FR, Bete, Paul FR, Blank, Kevin SR), 3:29.68. 10, Indiana 
 State (Parmley, Tristan SR, Shaw, Jarel FR, Blake, Rhett SO, Kilian, Cale FR), 
 3:31.97. --, Western Illinois (Patterson, Darius JR, Kirby, Josh SO, Montalto, 
 Justin SO, Moody, Corey FR), DQ. --, Drake (Chier, Aaron JR, Maguranyanga, 
 Kundai FR, Graves, Caulin SO, Kelly, Kevin JR), DQ. 
Men Distance Medley Jim Wheelock University
 1, Tulsa (Middleton, Mark JR, Stewart, Bailey JR, Howard, Grey JR, Tully, 
 Robert JR), 9:42.75. 2, Iowa State (Lagat, Festus SO, Fogltanz, Eric JR, 
 Hayes, Frank FR, Kurgat, Edwin SO), 9:42.95. 3, Iowa (Mylenek, Nathan SO, 
 Thompson, Chris SO, Manternach, Matt SO, Melchert, Michael JR), 9:50.70. 4, 
 Indiana State (Medrano, Akis JR, Griffith, Stephen FR, Anyaebunam, CJ SR, 
 Pierce, Quentin JR), 9:51.57. 5, Air Force (Tankersley, Andrew JR, Dicken, 
 Zach SO, Petrie, Zac SR, Bilvado, Jacob JR), 9:54.97. 6, South Dakota St. 
 (Peters, Gabe FR, Acker, Mitchel FR, Goehring, Josh SO, Burdick, Kyle JR), 
 9:55.12. 7, North Dakota State (Heikkila, Tim SO, Wendel, Connor FR, 
 Gilbertson, Brant SR, Leingang, Jake SR), 9:56.64. 8, Marquette (Miller, Aric 
 SR, Davis, Jason FR, Eagan, Brad JR, Miller, Alec JR), 10:00.46. 9, Wichita 
 State (Penrod, Zack SO, Stine, Connor JR, Skwarlo, Stan JR, Wickoren, Nathan 
 JR), 10:05.39. 10, Kansas State (Koch, Lukas SR, Stevenson, Noah FR, Hodge, 
 Travis SO, Donahue, Colton SR), 10:10.10. 11, Illinois (Lee, Garrett SR, 
 Harris, Aaron FR, Zea, Tony SR, Brahm, Luke SR), 10:16.15. 12, Drake (Yeager, 
 Joshua JR, Zak, Tyler SR, Lechleitner, Xavier SO, Kelly, Kevin JR), 10:31.36. 
Men 4x100 Meter Relay College
 1, Central Missouri (Williams, Andre FR, Hunt, Franklin SO, Purnell, Deric FR, 
 Minott, Akeemo FR), 41.05. 2, Lincoln (Mo.) (Halls, Tyrese FR, Smith, Roberto 
 SR, Gray, Javan SO, David, Jakiel SR), 41.06. 3, Iowa Western CC (Mensah, Eric 
 SO, Tillman, Brian SO, Gordon, Vincent SO, Rhone, Daiten SO), 41.20. 4, 
 MSU-Billings (Frisby, Lamont FR, Schram, Mason SO, Shay, Kaelen JR, Zook, Sam 
 JR), 41.44. 5, Dubuque (Thomas, Kyle FR, Gray, Clayton SR, Ellis, Isaiah JR, 
 Steed, Jeremiah FR), 41.76. --, Emporia St. (Coleman, Colin SR, Goodwin, 
 Taysean JR, Dade, Malcolm JR, Reed, Jordan JR), DNF. --, Illinois College 
 (Williams, Nife SO, Peifer, Brett JR, Moore, Chris JR, Cross, Gregary JR), DQ. 
Men 4x400 Meter Relay College
 1, Emporia St. (Evans, Parker JR, Stenzel, Luke JR, Tibbs, Dukiya SR, Goodwin, 
 Taysean JR), 3:08.69. 2, Minnesota State (Ogren, Tanner JR, Pitchford, Isaiah 
 SR, Dennis, Morris SR, Schuster, John JR), 3:09.01. 3, Iowa Western CC 
 (Minnis, Jordan SO, Gordon, Vincent SO, Tillman, Brian SO, Agee, Jacobi FR), 
 3:10.78. 4, Oklahoma Baptist (Milton, Sayvon FR, Phillips, Dillon FR, James, 
 Carlos SR, Knauls, Shirvante FR), 3:11.74. 5, Central Missouri (Lowe, Corbin 
 SR, Weber, Jacob SO, Larsen, Noah JR, Randle, Jacob SR), 3:11.87. 6, Bethel 
 (Minn.) (Olsen, Karl JR, Erickson, Isaac SO, Hatton, Evan JR, Klamm, Carl JR), 
 3:12.18. 7, Augustana (Ill.) (Yamamoto, Josh SR, LaMendola, Alex SR, Sommers, 
 Clayton JR, Hucker, Kyle SR), 3:14.11. 8, Wis.-Eau Claire (Schwoerer, Dietrich 
 FR, Christnovich, Brandon JR, Henk, Hunter SO, Munn, KJ SO), 3:15.42. 
Men 100 Meter Dash Special
 (w: 1.9) 1, Young, Isiah, Nike, 10.02. 2, Rodgers, Mike, Nike, 10.03. 3, Ujah, 
 CJ, Nike, 10.13. 4, De Grasse, Andre, PUMA, 10.15. 5, Carnes, Brandon, adidas, 
 10.19. 6, Webb, Ameer, Nike, 10.20. 7, Hyman, Kemar, adidas, 10.24. 8, Harvey, 
 Jak Ali, adidas, 10.30. 
Men 1 Mile Run Special
 1, Avila, Eric, Unattached, 3:58.81. 2, Hunter, Drew, adidas, 3:58.83. 3, 
 Kidder, Brannon, Brooks Beasts, 3:59.86. 4, Manzano, Leo, Hoka One One, 
 4:00.49. 5, Sowinski, Eric, Nike, 4:01.44. 6, Blankenbaker, Dylan, USA, 
 4:01.94. 7, Herrera, Daniel, Mexico, 4:02.30. 8, Crawford, Graham, Hoka 
 NJNYTC, 4:02.64. 9, Parsons, Sam, Unattached, 4:03.22. 10, Lalang, Lawi, US 
 Army, 4:04.07. 11, Jordan, Andrew, Unattached, 4:05.28. 12, Kemboi, Edward, 
 Atlanta Track Club, 4:08.67. 13, Dey, Dey, USA, 4:08.84. 14, Brannigan, Mikey, 
 NYAC, 4:09.91. 15, Hazouri, Brandon, Atlanta Track Club, 4:10.67. --, Rutto, 
 Eliud, US Army, DNF. 
Men 110 Meter Hurdles Special
 (w: -1.3) 1, Allen, Devon, Nike, 13.42. 2, Merritt, Aries, Nike, 13.45. 3, 
 Crittenden, Freddie, Unattached, 13.55. 4, Harris, Aleec, adidas, 13.55. 5, 
 Ristic, Milan, Unattached, 13.62. 6, Eaton, Jarret, World Express, 13.65. 7, 
 Cabral, Johnathan, Unattached, 13.66. 
Men 400 Meter Hurdles Special
 1, Gibson, Jeffery, Nike, 49.09. 2, Stigler, Michael, adidas, 49.24. 3, 
 Holmes, TJ, Nike, 49.29. 4, Whyte, Annsert, Jamaica, 49.34. 5, Jackson, 
 Bershawn, Nike, 49.64. 6, Culson, Javier, adidas, 49.99. 7, Clarke, Andre, 
 World Express, 50.06. 8, Cray, Eric, Nike, 51.34. 
Men Shot Put Special
 1, Crouser, Ryan, Nike, 22.01m, (72-02.50). 2, Walsh, Tom, Nike, 21.82m, 
 (71-07.25). 3, Jensen, Curtis, Velassa, 21.18m, (69-06). 4, Enekwechi, Chuk, 
 Velassa, 20.64m, (67-08.75). 5, Hill, Darrell, Nike, 20.39m, (66-10.75). 6, 
 Whiting, Ryan, Nike, 20.25m, (66-05.25). 7, Freeman, Josh, Iron Wood TC, 
 19.21m, (63-00.25). 8, Murasky, Jon, Velassa, 19.11m, (62-08.50). 9, Renner, 
 Alex, Velassa, 18.61m, (61-00.75). 
Men Discus Throw Special
 1, Jagers, Reggie, Chula Vista Elite, 64.59m, (211-11). 2, Smikle, Tarves, 
 PUMA, 64.07m, (210-02). 3, Campbell, Jeremy, US Paralympic Team, 63.49m, 
 (208-04). 4, Schuurmans, Jarred, Unattached, 61.29m, (201-01). 
Men 200 Meter Dash Ambulatory Paralympic
 (w: 2.7) 1, Tanner, Tim, US Paralympic Team, 23.15. 2, Brown, David, US 
 Paralympic Team, 23.17. 3, Avery, Jerome, US Paralympic Team, 23.19. 4, Price, 
 Markeith, US Paralympic Team, 23.33. 5, Woods, William, US Paralympic Team, 
 26.95. 


To download the entire results as a pdf: 2018DrakeRelaysFinal.pdf

Leave a comment

Wake up to RunBlogRun's news in your inbox. Sign up for our newsletter and we'll keep you informed about the Sport you love.

Subscribe to RunBlogRun's Global News Feed

* indicates required